לימודים בישראל

אוניברסיטאות בישראל

כל שנה נרשמים אל אוניברסיטאות בישראל המון סטודנטים למטרת לימודים בישראל ורכישת ידע. רוצים גם? כאן תלמדו על בחירת מסלולי לימוד במבחר אוניברסיטאות בארץ ועוד! בחברה תחרותית וקפיטליסטית לימודים באוניברסיטה אינם משמשים לצורך התמחות והרחבת אופקים בלבד, אלא משמשים פעמים רבות כשלב הכרחי למציאת משרה שווה בשוק העבודה. לכן, חשוב מאד להכיר בכוחה של ההשכלה הגבוהה ובמעמד החשוב לו זוכות אוניברסיטאות בארץ, לפני שבוחרים תחום לימודים או מוסד לימודים.

תנאי קבלה ללימודים באוניברסיטאות בישראל מותנית בציון משוקלל של ציוני תעודת הבגרות וציון הבחינה הפסיכומטרית. חתך הקבלה לפקולטות השונות משתנה מאוניברסיטה אחת לשנייה, ולכן כדי לברר מראש מהם תנאי הקבלה לכל מחלקה כדי להגדיל את הסיכויים להתקבל למחלקות הרצויות. מועדי ההרשמה לאוניברסיטאות נפתחים רשמית באביב וכדאי למהר ולהירשם בהקדם על מנת להבטיח מקום פנוי לנרשמים אל אוניברסיטאות בישראל.

אוניברסיטאות לתואר ראשון

סמכותן של אוניברסיטאות בישראל היא להעניק תואר ראשון לבוגריהן. התואר הראשון מוענק בחלק גדול מהפקולטות לאחר כשלוש שנות לימוד, אולם ישנן מחלקות הדורשות משך זמן ארוך יותר ללימודים כגון: לימודי משפטים או אדריכלות. התואר הראשון הינו שלב חיוני להמשך הלימודים המתקדמים לתואר שני ושלישי.

הלימודים לתואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות השונות המוסמכות להעניק תארים על ידי המועצה להשכלה גבוהה תורמים להשגת משרות איכותיות יותר שחלקן יכולות להיות קשורות באופן ישיר לתחומי ההתמחות שנלמדו במהלך התואר הראשון. לדוגמא: משרות בתחום העבודה הסוציאלית לאחר סיום תואר ראשון בעבודה סוציאלית, משרות למפתחי תוכנה המיועדות לבוגרי הפקולטה למדעי המחשב וכדומה. מלבד איוש משרות הדורשות התמחות מסוימת, ישנן משרות רבות המעדיפות אקדמיים בעלי תואר ראשון לפחות, ולכן הוצאת התואר הראשון הפכה לאלמנט הכרחי המביא רבים לפנות אל אוניברסיטאות בישראל.

אותן אוניברסיטאות בישראל מאפשרות ללמוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכמה מקומות ברחבי הארץ. הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות זכאים לשכר לימודים מסובסד ולמלגות סיוע למתאימים לכך. לסטודנטים הלומדים רחוק ממקום מגוריהם ולזכאים לסיוע כלכלי קיימת אפשרות לדיור במעונות הסטודנטים.

מסלולי לימוד של אוניברסיטאות בארץ

כלל האוניברסיטאות בישראל מציעות מסלולי לימוד מגוונים ורבים היכולים להשפיע על המקצוע העתידי של המועמד. צעירים השוקלים לימודים במוסדות להשכלה גבוהה מתחבטים לא פעם בשאלה החשובה מה ללמוד? מאחר והסטודנט נדרש ללימודים אינטנסיביים של מספר שנים בדרך לתואר ראשון, כדאי להקדיש מחשבה רצינית לבחירת תחום הלימודים המתאים בהתחשב באפשרויות הפתוחות בפני כל מועמד. לימודים אקדמיים הנשענים רק על קריטריון אחד כגון מציאת עבודה רווחית ונחשקת, לא בהכרח מבטיחים הצלחה בתחום העבודה העתידי במידה והם אינם מושכים ומעניינים את הסטודנט.

כדי לבחור בתחום לימודים מתאים יש להחשיב גם פקטורים כגון: תחומי העניין של המועמד, רמת ההיצע והביקוש של תחום העבודה העתידי ותנאי הקבלה לתחום הלימודים הספציפי. כדי להגיע לבחירה הנכונה ניתן לפנות למרכזי ייעוץ והכוונה ללימודים אקדמאים המסייעים למועמדים הנרשמים אל מבחר אוניברסיטאות בארץ.

רשימת אוניברסיטאות בישראל

אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת באחד המקומות היפים בארץ, על רכס הכרמל ונהנית מתצפית רחבה אל כל אזור הצפון כמו גם מרמה אקדמית גבוהה. בין סימני ההיכר של האוניברסיטה: הרבגוניות והרב-תרבותיות של הסטודנטים הבאים בשעריה.

האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית היא הראשונה שהוקמה בארץ ישראל, עוד בשנת 1925, ומציעה גם בימינו מצוינות אקדמית מרשימה ולא בכדי ניתן למצוא בין בוגרי האוניברסיטה וחברי הסגל שלה מספר חתני פרס נובל.

אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל (שמה המלא הוא "אוניברסיטת אריאל בשומרון") הוקמה בשנת 1982 כמכללה אקדמית תחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן. ב- 2012 הפכה לאוניברסיטה עצמאית, וכיום לומדים בה כ- 14,000 סטודנטים.

אוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה השוכנת בבאר שבע הוקמה בשנת 1969, וזכתה לשמה הנוכחי ב- 1974, לאחר מותו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל – מי שראה בחזונו את הפרחת הנגב ואף נתן לכך דוגמה אישית.

אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן נוסדה בשנת 1955 וכיום היא אחת מהשתיים הגדולות בישראל יחד עם אוניברסיטת תל אביב, לאחר שכבר ב- 2010 עבר מספר הסטודנטים בה את רף ה- 26,000.

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב היא אחת האוניברסיטאות הגדולות בארץ, אם לא הגדולה שבהן, עם למעלה מ- 25,000 סטודנטים הנהנים מלימודי תואר ראשון, תואר שני, דוקטורט ולימודי תעודה ברמה גבוהה מאוד ובמקביל מהחיים הטובים שמציעה העיר תל אביב.

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מקיימת לימודים בשיטת לימוד מרחוק ומוכרת בעיקר בזכות אפשרויות הקבלה הגמישות ללא דרישות קודמות. הלימודים מתקיימים במפגשים בודדים אחת לשבוע-שבועיים והסטודנטים נדרשים להגיע בעיקר לבחינות.

הטכניון

הטכניון – או בשמו המלא, מכון טכנולוגי לישראל – שוכן בחיפה, בשכונת נווה שאנן (בחלקה המזרחי של העיר). השורשים שלו מגיעים עד לתחילת המאה ה- 20, אז הוא נקרא טכניקום ושכן במרכז הדר. כיום לומדים בו כ- 13,000 סטודנטים.

מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע הוקם בשנת 1934 ביוזמתו של חיים וייצמן. האוניברסיטה הפועלת בתחומי מכון ויצמן נקראת באופן רשמי "מדרשת פיינברג", והתלמידים בה מעורבים גם במחקרים השונים המתקיימים במקום.

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן