לימודים בישראל

אוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה השוכנת בבאר שבע הוקמה בשנת 1969, וזכתה לשמה הנוכחי ב- 1974, לאחר מותו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל – מי שראה בחזונו את הפרחת הנגב ואף נתן לכך דוגמה אישית.

האוניברסיטה מורכבת מחמש פקולטות: מדעי הטבע, הנדסה, ניהול, מדעי הבריאות ומדעי הרוח והחברה, מפעילה שישה מכוני מחקר – הבולטים שבהם הם המכון לחקר המדבר (השוכן בשדה בוקר), המכון לננו-טכנולוגיה ומכון בן גוריון לחקר ישראל והציונות (גם הוא בשדה בוקר) – וכן שלוחה באילת המציעה מסלולי לימוד ייחודיים דוגמת ביוטכנולוגיה ימית ואחרים הרלוונטיים במיוחד לעיר הדרומית כגון ניהול מלונאות ותיירות. בסך הכל לומדים בבן גוריון כ- 20,000 סטודנטים, וביניהם חניכי קורס טיס הנהנים מלימודי תואר ראשון במסגרת הכשרתם כטייסים.

הפקולטה למדעי הבריאות

פקולטה הנהנית מרמה אקדמית גבוהה ולא פחות חשוב מכך: חיבור אמיץ לקהילה התורם רבות לשיפור איכות הרפואה בנגב. למעשה, כבר במהלך סינון המועמדים ללימודי רפואה מושם דגש רב על אישיותם ותפישת עולמם וניתנת עדיפות למי שמבין כי רופא הוא קודם כל מי שתפקידו לתת שירות לחברה בה הוא חי.

במסגרת פקולטה זו פועלים בית הספר לרפואה, ביה"ס לרוקחות, בית הספר למקצועות הבריאות הקהילתיים, ביה"ס למדעי המעבדה הרפואית ובית הספר לרפואה בינ"ל הפועל בשיתוף עם אוניברסיטת קולומביה הנודעת שבארה"ב.

הפקולטה למדעי הטבע

פקולטה המציעה לימודי מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים, מדעי הגיאולוגיה והסביבה, מתמטיקה והנדסת תוכנה (בשיתוף עם הפקולטה להנדסה).

בנוסף מציעה הפקולטה תוכנית מיוחדת לסטודנטים מצטיינים, "אשלים" שמה, הנתפרת בהתאמה אישית על מנת לאפשר לכל תלמיד למצות את יכולותיו בתחומים הקרובים לליבו במסגרת מדעי הטבע. תוכנית מצטיינים אחרת היא "דקלים" ובמסגרתה ניתן ליהנות מלימודי תואר שני כבר בשנה השלישית של התואר הראשון.

הפקולטה לניהול

פקולטה חדשה (נפתחה ב- 1995) השוכנת בבניין חדש ומציעה לימודים עכשוויים על מנת לבנות את דור העתיד של המנהיגות העסקית בארץ.

המחלקה לניהול מאפשרת לימודים מורחבים ובפרט התמחות בשיווק, בהתנהגות ארגונית או במימון ולימודי שוק ההון, וכן מסלולי לימוד משותפים עם הפקולטות למדעי הטבע או מדעי הרוח והחברה. בנוסף ישנן התמחויות ייחודיות דוגמת ניהול מערכות בריאות.

עבור המבקשים להתמחות בתחום של לימודי מנהל עסקים – תואר שני באוניברסיטת בן גוריון הוא תעודה שפותחת דלתות רבות ומאפשרת השתלבות במשרות המובילות במשק. כיאה לאוניברסיטה שחרטה על דגלה את המעורבות החברתית, היא מציעה מסלול ייחודי של תואר שני במנהל עסקים: MBA במנהיגות חברתית.

הפקולטה למדעי הרוח והחברה

פקולטה זו מציעה מבחר תוכניות לימוד: לימודי כלכלה לתואר ראשון ותואר שני, לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון ושני הן האופציות הבולטות וכן ישנם לימודי אמנויות, היסטוריה, עבודה סוציאלית, לימודי תקשורת, מדעי ההתנהגות, המזרח התיכון ועוד.

הפקולטה למדעי ההנדסה

פקולטה גדולה במיוחד עם כ- 6,000 סטודנטים הלומדים הנדסת מכונות, הנדסת חומרים, הנדסה ביו רפואית, הנדסת בניין, הנדסת חשמל, הנדסה גרעינית (תואר שני ושלישי), הנדסה סביבתית (תואר שני ושלישי) ועוד.

לימודים לקראת תואר שני

בנוסף לאפשרויות השונות של לימודי תואר שני במסגרת הפקולטות השונות, ישנן גם תכניות מיוחדות דוגמת התכנית הבין תחומית במדעי המוח והקוגניציה, התכנית החדשה בתכנון עיר ואזור, תכנית בינ"ל בלימודי מדינת ישראל ועוד.

סיכויי קבלה

על מנת לקבל מידע מפורט אודות רף הקבלה בכל אחד מהמסלולים המעניינים אתכם במסגרת לימודי תואר ראשון (וכן תארים מתקדמים) אתם מוזמנים למלא את טופס ה"צור קשר" ונציגי האוניברסיטה הדרומית ישמחו לענות על כל שאלותיכם. עוד כדאי לציין שבבן גוריון פועלת מכינה להשלמת בגרויות ושיפור הציונים בהן, וכן ישנו "נתיב לאקדמיה" המאפשר ויתור על מבחן פסיכומטרי (ובהתאם גם קורס פסיכומטרי) בחלק ממסלולי הלימוד.

מידע נוסף על לימודים באוניברסיטת בן גוריון

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן