לימודים בישראל

אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת באחד המקומות היפים בארץ, על רכס הכרמל ונהנית מתצפית רחבה אל כל אזור הצפון כמו גם מרמה אקדמית גבוהה. בין סימני ההיכר של האוניברסיטה: הרבגוניות והרב-תרבותיות של הסטודנטים הבאים בשעריה והיכולת ליצור מארג אנושי המכיל אמונות שונות, ומגדל אשכול המתנשא לגובה של כ- 90 מ' והמהווה מעין מגדלור לכל תושבי הצפון המעוניינים בלימודי תואר ראשון, תואר שני או דוקטורט (וגם לימודי תעודה). בסך הכל לומדים באוניברסיטת חיפה כ- 18,000 סטודנטים. עבור הזקוקים למכינה אוניברסיטת חיפה מציעה אופציה זו (כולל קורס פסיכומטרי במחיר מיוחד!)

הפקולטה למשפטים

הלומדים באוניברסיטת חיפה נהנים מרמה גבוהה במיוחד של לימודי משפטים, בין אם הם לומדים במתכונת חד חוגית ובין אם במתכונת משולבת (ישנו מגוון רחב של אפשרויות שילוב, כשהפופולארי ביניהם הוא לימודי משפטים וכלכלה). הלימודים נמשכים 3.5 שנים.

בנוסף ניתן להתמחות בתחום ספציפי, הנקרא "אשכול". בין האשכולות: משפט אזרחי, משפט פלילי, משפט ומדעי החברה ומשפט וטכנולוגיה.

הפקולטה, שנחשבת לאחת הטובות בעולם, מציעה גם לימודי תואר שני בתחום, עם או בלי תזה, וכן התמחויות רב תחומיות ייחודיות דוגמת משפט ובריאות או משפטי מנהלי ואזרחי.

הפקולטה לחינוך

זוהי הפקולטה היחידה לחינוך בישראל (בשאר האוניברסיטאות ישנם רק בתי ספר לחינוך), והדבר ניכר ברמה הגבוהה של הלימודים בתחום ובמגוון הרחב של האפשרויות העומדות בפני הסטודנטים.

הפקולטה כוללת שישה חוגים: חינוך מיוחד, למידה הוראה והדרכה, מנהיגות ומדיניות בחינוך, לקויות למידה, חינוך מתמטי וייעוץ והתפתחות האדם. תוכניות לימוד רבות מוצעות הן בעברית והן בערבית ובין השאר נלמדים נושאים כגון ייעוץ חינוכי, ביבליותרפיה, הנחיית קבוצות, חינוך לגיל הרך ועוד.

ייחוד נוסף של אוניברסיטת חיפה הוא BA משולב של הוראה עם מקצוע דיסציפלינארי ותעודת הוראה במקצוע אותו לומדים 3 שנים.

הפקולטה למדעי הרוח

תחום נוסף בו מצטיינת אוניברסיטת חיפה הוא מדעי הרוח. רשימת החוגים בפקולטה זו ארוכה ומרשימה, וכך למשל ניתן ליהנות בה מלימודי אסיה, לימודי נשים ומגדר, היסטוריה של המזרח התיכון, שפה וספרות אנגלית, תולדות האמנות ועוד.

במסגרת לימודים לקראת תואר שני במדעי הרוח ישנן תוכניות ייחודיות לאוניברסיטת חיפה.

הפקולטה למדעי החברה

פקולטה המציעה מבחר רחב של מסלולי לימוד: מדעי המדינה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה, גיאוגרפיה ולימודי סביבה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי תקשורת, מדעי המחשב ומערכות מידע.

לימודי תואר שני במדעי החברה מאפשרים השתתפות בתוכניות רב תחומיות דוגמת התפתחות של הילד וכן לימודי שלום וניהול סכסוכים.

הפקולטה למדעי הטבע

פקולטה השואפת למצוינות בינלאומית בשלושה תחומים מרכזיים: מדעי החיים, מדעי הים ומדעים מדויקים. בין האפשרויות: החוג לביולוגיה (אותו ניתן לשלב עם לימודי מדעי המחשב, פסיכולוגיה או מתמטיקה), החוג לביולוגיה ימית (לימודים לתואר שני), החוג לנוירוביולוגיה (במסגרתו מתקיימים לימודי תואר שני ושלישי), החוג להוראת המדעים (השוכן בקמפוס "אורנים" הסמוך לקרית טבעון ומעניק גם תעודת הוראה) ועוד.

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות

פקולטה הפועלת בשיתוף הפקולטה לרפואה בטכניון, ומכשירה אנשי מקצוע מובילים בתחום החיוני של השילוב בין רווחה לבריאות. הפקולטה כוללת בין השאר את ביה"ס לבריאות הציבור, החוג לגרונטולוגיה (מדעי הזקנה), החוג לשירותי אנוש והחוג לריפוי בעיסוק.

הפקולטה לניהול

הפקולטה לניהול מציעה שלל תוכניות לימוד לתואר שני ושלישי, במסגרת 3 חוגים: ניהול מידע וידע, לימודי מנהל עסקים וניהול משאבי טבע וסביבה.

הלימודים לקראת תואר במנהל עסקים במסגרת החוגים השונים (בין אם תואר שני ובין אם דוקטורט) שמים דגש על הכשרה כוללת של המנהלים ולא רק הקניית יכולות ניהול, מתוך תפישה כי מנהל רחב אופקים הוא מנהל טוב יותר.

בין האפשרויות העומדות בפני מי שרוצה תואר שני במנהל עסקים ניתן לציין את התוכנית לניהול ארגוני מגזר שלישי, את תוכנית Global Green MBA, התוכנית לניהול ומדיניות אנרגיה ועוד.

מידע נוסף על לימודים באוניברסיטת חיפה

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן