לימודים בישראל

בית הספר הארצי להנדסאים

בית הספר הארצי להנדסאים, שנמצא בחיפה, נחשב כיום לאחד המובילים בתחומו ומושך אליו סטודנטים רבים בכל שנה המעוניינים לרכוש ידע, כלים חשובים בתחומי ההנדסה השונים ובעיקר גם לרכוש מקצוע לעתיד, שבו יוכלו לעסוק באופן רשמי.

מידע כללי

בית הספר הארצי להנדסאים הינו שלוחה של הטכניון שבחיפה והוא נוסד בשנת 1958. הוא נחשב לאחד ממוסדות הלימוד הוותיקים כיום בארץ ולאחד הבולטים בתחומו. הוא פועל בפיקוחו של המכון הממשלתי להכשרה במקצועות הטכנולוגיה והמדע והוא מושך אליו לא מעט סטודנטים בכל שנה. בית הספר מעסיק צוות גדול של מורים ושל מרצים מובילים בתחומם, העומדים לרשותם של הסטודנטים לאורך כל תקופת הלימודים.

מעבר למגוון הרחב של הקורסים העיוניים והמעשיים, בבית הספר הארצי להנדסאים יש אווירה נפלאה, קמפוס מודרני עם ציוד חדשני העומד לרשותם של הסטודנטים וגם כיתות מרווחות. עד היום סיימו את לימודיהם בהצלחה 35,000 בוגרים, שמרביתם השתלבו בתחומים שאותם הם למדו, והתקדמו בהמשך הדרך לתפקידים בכירים שונים.

בית הספר מפעיל פרויקט מיוחד בשם "רקיע", המיועד לבוגרות כיתה י"ב. המסלול מכשיר את המשתתפות בו לתואר הנדסאי בתחום האלקטרוניקה והמכונות המוצע להן לאחר דחיית השירות הצבאי ובמימון מלא של שכר הלימוד על ידי צה"ל. בתום תקופת הלימודים משובצות בוגרות המסלול במגוון רחב של תפקידים בחילות השונים ויכולות, לאחר שסיימו את שירותן הצבאי, להשתלב בתפקידים הקשורים אל התחום בחברות הייטק מובילות.

תחילת הלימודים

הלימודים בבית הספר הארצי להנדסאים מתחילים בדומה לכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ והם כוללים שלושה סמסטרים: סתיו, אביב וקיץ.

שכר לימוד

שכר הלימוד של בית הספר הארצי להנדסאים הינו שכר לימוד אוניברסיטאי, כפי שמקובל כיום בכל האוניברסיטאות והמכללות השונות בארץ.

כתובת

בית הספר הארצי להנדסאים נמצא בקרית הטכניון שבחיפה.

מסלולי לימוד

בית הספר הארצי להנדסאים מציע לסטודנטים מבחר של מסלולי לימוד הקשורים לתחומי ההנדסה השונים. בתום תקופת הלימודים מקבלים בוגרי המסלול תעודת הנדסאי ויכולים, אם ירצו, להמשיך ללימודים מתקדמים יותר כדי להשלים את הכשרתם ולהפוך למהנדסים.

לימודי הנדסאים

מגוון מסלולי לימודי הנדסאים בבית הספר מחולקים למספר מגמות: הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסת קירור ומיזוג אוויר, הנדסת תוכנה, הנדסת תקשורת אינטראקטיבית, הנדסת מכונות והנדסת תעשייה וניהול.

תואר ראשון

בית הספר הארצי להנדסאים מעמיד לרשותם של בוגרי מסלול הנדסאים מסלול לימודי מיוחד לתואר ראשון, המועבר באוניברסיטת חיפה. המסלול מיועד לבעלי תעודת הנדסאים או לכל אלה שנמצאים בעיצומו של מסלול לימודי הנדסאי. תואר ראשון זה הינו תואר של אוניברסיטת חיפה והוא נחשב כתכנית השלמה המתאימה כיום לעובדי המגזר הציבורי או הפרטי, לעובדי כוחות הביטחון וגם ללוקחים חלק בתכניות השונות. במסגרת תכנית זו משתתפים הסטודנטים בקורסים שונים במסגרת דו חוגית, הקשורים למדע המדינה, לשירותי אנוש, למשפטים, לסוציולוגיה ולפסיכולוגיה, לכלכלה ולמנהל עסקים ועוד. בעלי תואר הנדסאי נדרשים לצבור 90 נקודות בלבד, במקום 120, שכן התואר שרכשו שווה ערך לשלושים נקודות אקדמיות.

מכינה

סטודנטים המעוניינים ללמוד באחד ממסלולי ההנדסאות אולם הם ללא תעודת בגרות מלאה או חסרי תעודת בגרות, יכולים להשתתף במסלול מיוחד של מכינה טכנולוגית, הפועלת בבית הספר מזה 34 שנים. מדובר במסלול קדם הנדסאים, המאפשר לסטודנטים להשלים את ציוני בחינות הבגרות החסרים להם, לשפר את הידע במקצועות יסוד חשובים ולרכוש את כל המיומנות הנדרשת להם כדי שיוכלו לקחת חלק בלימודים גבוהים.

השתלמויות

בית הספר הארצי להנדסאים מציע כיום מבחר של השתלמויות, של סדנאות וגם של קורסים בתחומים שונים הפתוחים לקהל הרחב וגם לבוגרי בית הספר: קורס לינוקס, קורס כוון מכונות, קורס חשמל מתח גבוה, קורס פוטושופ, לימודי שרטוט טכני ממוחשב, קורס פריוריטי ועוד. כל אלה מותאמים לדרישות השוק ומספקים מענה לכל מי שרוצה להשתלב בתפקידים שונים ולרכוש את הידע הנדרש לשם כך.

את הקורסים ואת ההשתלמויות מעבירים מרצים העוסקים בתחום והמגיעים מענפי המשק והתעשייה השונים. באופן זה יכולים הסטודנטים המשתתפים בהם לרענן את הידע המקצועי שלהם, לרכוש מיומנויות חדשות וגם להתפתח בתחום שבו הם עוסקים. בנוסף, מציע בית הספר יחידה מיוחדת להשלמת הבגרויות ולשיפור הציונים, המיועדת לכלל הציבור ופועלת בהתאם לתכנית משרד החינוך.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן