לימודים בישראל

בצלאל

בית הספר בצלאל, המכונה גם "האקדמיה לאמנות ועיצוב" בירושלים, נחשב לאחד מבתי הספר לעיצוב המובילים בארץ ומושך אליו המונים המעוניינים ליהנות ממסגרת לימודית ברמה גבוהה. בית הספר מציע מגוון של תכניות לימוד בתחום העיצוב, ומסלולים מקצועיים המאפשרים לבוגרים להשתלב במסגרות השונות, בין אם בארץ ובין אם ברחבי העולם כולו. בית הספר, שהוא גם אחד הוותיקים בארץ, מעמיד לרשות הסטודנטים את מיטב המרצים, המדריכים והמורים בתחום העיצוב וגם ציוד חדשני וכיתות לימוד מרווחות.

מידע כללי

בית הספר בצלאל נוסד בשנת 1906 והוא בין האקדמיות לעיצוב הנחשבות בעולם. הוא נוסד על ידי האמן המפורסם בוריס ש"ץ ובין בוגריו אפשר למצוא שורה ארוכה של אמנים ושל יוצרים המפורסמים בארץ ובעולם ומפרסמים את עבודותיהם בגלריות ובמוזיאונים נחשבים. בבית הספר לומדים כ-2,000 סטודנטים למקצועות העיצוב השונים במסגרת הלימודים לתואר ראשון. חברים בו מורים המספקים לתלמידים את הכלים הנדרשים לאמן ולכל מי שרוצה לעסוק במקצועות העיצוב, וזאת לצד הזדמנות לפתח מיומנויות חשובות וחשיפה לתכנים בנושאי האמנות והעיצוב.

בית הספר מציע תכנית ייחודית של חילופי סטודנטים, המיועדת לסטודנטים שנה ג' במסגרת הלימודים לתואר הראשון בכל אחת מהמחלקות. מדובר בלימודים בני 2 סמסטרים, המתקיימים בבתי ספר שונים לעיצוב ברחבי העולם. תכנית זו מאפשרת למשתתפים בה להיחשף למסגרות לימוד נוספות ולתרבויות חדשות ובעיקר גם ליהנות מחוויה בלתי רגילה.

תחילת הלימודים

שנת הלימודים נפתחת באוקטובר, בהתאם למועד פתיחת הלימודים האקדמיים בארץ.

שכר לימוד

שכר הלימוד בבית הספר בצלאל זהה לשכר לימוד אוניברסיטאי, אשר נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

מלגות

בית הספר מציע מלגות שונות המכסות באופן חלקי את שכר הלימוד. כדי לקבל את מלגת הסיוע של בית הספר יש להתחייב לעבודה התנדבותית בהיקף של 20 שעות בשנה. אפשרות אחרת היא חונכות, הנדרשת מהסטודנטים בהיקף של 4 שעות בכל שבוע ובתמורה מתקבלת מלגת לימודים בשנה השנייה ובשנת הלימודים האחרונה.

ניתן גם לקבל מלגות מקרנות חוץ, שפרטים עליהן מתפרסמים במחלקות הלימוד הרלוונטיות של בית הספר. מעבר לכך, מציע בית הספר גם הלוואות בתנאים מיוחדים לסטודנטים, הניתנות בריבית נמוכה וניתן להחזירן בתום תקופת הלימודים. לחיילים משוחררים מציע בית הספר שנת לימודים ראשונה בחינם. לפרטים נוספים, יש לפנות ישירות למזכירות בצלאל.

כתובת

בית הספר נמצא בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

מסלולי לימוד

בצלאל מציע מגוון רחב של מסלולי לימודי עיצוב, הן במסגרת הלימודים לתואר ראשון והן במסגרת הלימודים לתואר שני. לימודים אלה מתמקדים בתחום העיצוב מהיבטים שונים, ומציעים את כל הכלים הנדרשים לאמן או למעצב בתחומים השונים. במסגרת הלימודים לתואר ראשון מוצעים המסלולים הבאים: אמנויות המסך, לימודי אומנות, ארכיטקטורה, עיצוב תעשייתי, לימודי צילום, צורפות, עיצוב אופנה, תקשורת חזותית ועיצוב קרמי וזכוכית . במסגרת הלימודים לתארים מתקדמים – לתואר שני, אפשר למצוא את המסלולים הבאים: אמנויות, עיצוב אורבני, עיצוב תעשייתי ומדיניות ותאוריה של האמנויות.

תואר ראשון

בית הספר מציע מסלול של לימודים לתואר ראשון במסגרת התמחויות שונות. הלימודים נמשכים כ-4 שנים, למעט המסלול לארכיטקטורה, ובסיומם מקבלים התלמידים תעודת בוגר באמנות B.F.A/ B.DES או B.Arc. תכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים ושל שיעורים עיוניים ומעשיים, שבחלקם משותפים למחלקות השונות.

תואר שני

המסלול לתואר השני של בצלאל מאפשר לסטודנטים בוגרי תואר ראשון להרחיב את הידע בתחומי האמנות השונים, וליהנות מקורסים ברמה גבוהה. לימודים לתארים מתקדמים אלה נערכים בשיתוף בתי ספר מקבילים בעולם, המציעים אף הם מסלולים זהים באמנות. במהלך השנה, התלמידים משתתפים בסמינרים, בתערוכות, בפסטיבלים, בכנסים חשובים, בתערוכות וגם בהרצאות ובפרזנטציות.

לימודי תעודה

המחלקה ללימודי חוץ של בצלאל מציעה מסלול של לימודי תעודה, הפתוחים לקהל הרחב. לימודים אלה חושפים את המשתתפים בהם אל תחומי העיצוב, היצירה והאמנות ומאפשרים להם לרכוש ידע רב בתחום גם ללא ניסיון או כישורים מוקדמים. בית הספר מציע מסלול של לימודי עיצוב קרמי כחלק מלימודי תעודה, וגם לימודי עיצוב פנים.

בנוסף, מקיים בית הספר גם סיורי צילום בני 3 מפגשים, הפתוחים לקהל הרחב ובעיקר לצלמים חובבנים. המעוניינים להשתלב במקומות ההוראה יכולים לבחור גם במסלול של לימודי תעודת הוראה. לימודים אלה מאפשרים לבוגריהם להשתלב במסגרות החינוך השונות בארץ כמורים לאמנות ולעיצוב. למסלול זה מתקבלים סטודנטים שנה ג' ומעלה המשתתפים במחלקות הלימוד השונות של בית הספר.

מכינות

במסגרת כלל המכינות של בית הספר, ניתן למצוא את המכינות הבאות: מכינה לאמנות, מכינה לעיצוב ולאדריכלות. מכינה זו נמשכת כארבעה חודשים ומתקיימת בשלושה קמפוסים: בירושלים, בתל אביב ובבאר שבע. המכינה מאפשרת למשתתפים בה לקבל כלים שונים שיעזרו להם במהלך תקופת הלימודים האקדמית, בין אם בבצלאל ובין אם בבתי ספר אחרים לעיצוב.

המכינה השנייה היא מכינה לתרפיה באמנות, הכוללת 300 שעות לימוד אקדמיות. היא מיועדת לבוגרי תואר ראשון המעוניינים להשתלב בלימודי התואר השני לתרפיה באמנות המוצעים כיום על ידי מוסדות הלימוד השונים, וכן לאנשי טיפול וחינוך המעוניינים בקבלת כלים מקצועיים נוספים, שיעזרו להם בעבודתם.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן