לימודים בישראל

האוניברסיטה העברית

האוניברסיטה העברית היא הראשונה שהוקמה בארץ ישראל, עוד בשנת 1925, ומציעה גם בימינו מצוינות אקדמית מרשימה ולא בכדי ניתן למצוא בין בוגרי האוניברסיטה וחברי הסגל שלה מספר חתני פרס נובל (וביניהם ישראל אומן, אברהם הרשקו ואהרון צ'חנובר, עדה יונת ודניאל כהנמן).

לאוניברסיטה 4 קמפוסים – הגדול שבהם ממוקם על הר הצופים ונהנה בין השאר גם מנופים מרחיבי נשימה (אגב, גם האקדמיה ללשון שוכנת בו וכן המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, שאחראי על המבחן שבגללו כולנו לומדים קורס פסיכומטרי). האחרים הם בגבעת רם, בביה"ח הדסה עין כרם וברחובות. בסך הכל לומדים באוניברסיטה העברית למעלה מ- 20,000 סטודנטים.

למה כדאי ללמוד באוניברסיטה העברית?

האוניברסיטה מדורגת בקביעות בין 100 הטובות בעולם, כשבפרט זוכים לשבחים המחלקה למתמטיקה והמחלקה ללימודי מדעי המחשב.

יתרון נוסף הוא המגוון העצום של תוכניות לימוד, כולל כאלה רב תחומיות המציעות חיבורים מפתיעים (למשל, פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה), כאלה המיועדות למצטיינים (אמירים ורביבים) ומסלול ישיר לתואר שני מנהל עסקים.

גם העובדה שהלימודים מתקיימים בירושלים, עיר מרתקת לכל הדעות, מהווה יתרון, וכך גם מערך התמיכה שמפעילה האוניברסיטה העברית כדי לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז, לבני מיעוטים, לבעלי קשיי נגישות ולכל סטודנט הזקוק לעזרה כלשהי במהלך הלימודים. בהקשר זה כדאי לציין גם מכינה קדם אקדמית הפועלת בהצלחה במסגרת האוניברסיטה, ומבטיחה טיפול אישי בכל תלמיד.

לימודים לקראת תואר ראשון

לימודי תואר ראשון נמשכים שלוש שנים כשניתן לבחור בין מסלול חד חוגי לבין מסלול דו חוגי (בין אם כזה במתכונת של ראשי-משני, כלומר חוג אחד בהיקף נרחב יותר מהשני, ובין אם בחלוקה שווה פחות או יותר בין שניהם).

מדעי הרוח באוניברסיטה העברית

הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית כוללת חמישה בתי ספר: הגות ודתות, היסטוריה, אמנויות, ספרויות ומדעי הלשון.

גם בית הספר לחינוך פועל בחסות פקולטה זו, אולם נהנה ממעמד אוטונומי.

מתמטיקה ומדעי הטבע

פקולטה בעלת רמה אקדמית גבוהה במיוחד המציעה לימודים בתחומים כמו מדעי כדור הארץ, פיזיקה, כימיה, הנדסת מחשבים, קוגניציה, לימודי סביבה ועוד.

הלימודים מתקיימים בקמפוס בגבעת רם.

משפטים

רשימת בוגרי לימודי משפטים באוניברסיטה העברית כוללת, בין השאר, את דורית בייניש, אהרון ברק ומני מזוז, ודי בכך כדי להעיד על הרמה הגבוהה במיוחד של פקולטה זו.

רפואה

בתי הספר לרפואה, רוקחות, סיעוד, בריאות הציבור וריפוי בעיסוק מכשירים דורות על גבי דורות של רופאים ומטפלים מהשורה הראשונה בארץ. במסגרת לימודי רפואה מתקיימים מפגשים רבים בבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם וביקור חולים.

הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה

פקולטה השוכנת ברחובות ומציעה לימודים חדשניים בתחומים שהולכים ותופסים מקום מרכזי יותר ויותר בעולמנו. במסגרת פקולטה זו פועל גם ביה"ס לרפואה וטרינרית.

מדעי החברה

פקולטה בולטת המקנה תואר ראשון בכלכלה, בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, במדעי המדינה, בתקשורת ועוד.

בית הספר למנהל עסקים

מבחינת לימודי מנהל עסקים האוניברסיטה העברית היא האוניברסיטה היחידה בארץ המעניקה גם תואר ראשון במנהל עסקים. למעשה בי"ס זה יוצר מזה למעלה מחצי מאה את המנהיגות העסקית של המשק הישראלי, ובאופן טבעי מציע גם מגוון מסלולים המקנים תואר שני מנהל עסקים.

בתי ספר נוספים באוניברסיטה העברית

עוד תמצאו במסגרת האוניברסיטה העברית בתי ספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית (תחום שההבנה לגבי חשיבותו הולכת ומתעצמת בשנים האחרונות), לבריאות הציבור ורפואה קהילתית, לרוקחות ובית ספר מתקדם ללימודי סביבה (תחום רב חשיבות אחר בימינו).

לימודים מתקדמים

במחלקות רבות מתקיימים גם לימודי תואר שני ולקראת דוקטורט. לימודים מתקדמים מתקיימים גם במסגרת בית הספר למדיניות ציבורית וממשל ובמרכז למדעי המוח.

מידע נוסף על לימודים באוניברסיטה העברית

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן