לימודים בישראל

הכשרה מקצועית לחרדים

שוק העבודה הפתוח לכלל הציבור שונה לגמרי מאפשרויות התעסוקה וההכשרה העומדות בפני חרדים בימינו אנו. בימים אלה, בהם החילוניות נמצאת בכל מקום, לציבור החרדי לא תמיד קל להשתלב בשוק העבודה, ובטח שלא לקבל את ההכשרה המקצועית הרלוונטית להם. ישנו צורך בהתאמה חדה יותר לצרכים של הציבור החרדי מכלל הציבור. הקרבה לבית, ההתאמה לצניעות ולהפרדה בין נשים לגברים, וכמובן אפשרויות ההשמה בתום ההכשרה המקצועית הן נקודות הדורשות התייחסות מיוחדת.

על מנת למצות את פוטנציאל ההשתכרות של האוכלוסייה החרדית במשק, ולאפשר לבודדים חרדים להתפרנס בכבוד ולהביא משכורת מכובדת הביתה, מספק משרד התעסוקה קורסים ולימודי תעודה של הכשרה מקצועית לחרדים המאפשרת לימודים מלאים וקבלה של מקצוע הגון בהתאמה לתנאים של המגזר החרדי במדינת ישראל.

קרבה לבית והתאמה לדרישות של הציבור החרדי

הגבר או האישה החרדים אינם יכולים להרשות לעצמם להסתובב כך סתם ברחבי הארץ, לנוע ולנוד ללא הרף, מבלי היכולת להימצא בקרבה לבית ולמשפחה, ולמלא את חובותיהם כבני משפחה ואנשי דת. התפילה במניין, לימודי התורה המשותפים וסדר היום המאפשר חיי מסורת ומשפחה הם קבועים וחשוב לשמור עליהם כך בצורה שלא תפריע ליכולת למלא את הדרישות והתפקיד של אורח החיים החרדי.

אחד הדגשים החשובים ביותר להרשמה לקורסי הכשרה מקצועית לחרדים הוא לימודים באווירה צנועה. ראשית, ההפרדה בין נשים לגברים היא מחויבת המציאות, ולא יתכן כי גבר חרדי ילמד בכיתה ובה נשים וכך גם להפך. בנוסף, גם במידה ומתבצעת הפרדה, יש צורך ניכר ועז בשמירה על צניעות הקבוצה, ובהתאמה מלאה לחוקי הצניעות של ההלכה. ישנם מרכזי לימודים רבים המציעים לימודי תעודה לאברכים, הפזורים ברחבי הארץ.

למי מיועדת הכשרה מקצועית לחרדים?

בניגוד לקורסי הכשרה מקצועית של ביטוח לאומי, שמופנים אליה מקבלי קצבאות מביטוח לאומי, צעירים בגילאי 14 עד 18 יכולים להירשם ללימודים מקצועיים במסגרת הכשרה מקצועית לחרדים שתקנה להם מיומנויות וגם תעודת עבודה מקצועית לשם העסקתם במוסדות שונים. בנוסף, גברים ונשים מהמגזר החרדי שמעוניינים להשתלב בשוק העבודה במקצועות היהדות השונים או במקצועות כלליים, מסיימי לימודים לתואר הנדסאי, או נשים בוגרות סמינר שמעוניינות להשתלב גם הן במקצועות השונים בתעשייה.

השמה היא שם המשחק

כאשר אברך או אישה חרדית מגיעים לכל אחד ממרכזי הייעוץ לשם קבלת ייעוץ לימודים, איש המקצוע המסייע להם מבצע התאמה בצורה הטובה והמלאה ביותר לדרישות שלהם, ליכולות שלהם ולמקומות העבודה הפנויים המוצעים בשוק. ישנם מקצועות מבוקשים רבים בשוק בהם יכולים לעסוק גם חרדים כמו מקצועות החשמל השונים, ומקצועות המחשבים בהם ניתן לעסוק מהבית. כיום, יותר ויותר נשים חרדיות שמנהלות משק בית ונשארות בביתן עוסקות במקצועות המחשבים השונים כמו מתכנתות מחשבים, מעצבות גראפיות ועוד, בזכות קורסי הכשרה מקצועית לחרדים אותם עברו, אשר במהלכם קיבלו את הכלים המתאימים לתעסוקה בתור עצמאיות במדינת ישראל.

מרכז ההכשרה החרדי הגדול ביותר בארץ נמצא בירושלים, ובו ניתן למצוא את המגוון הרחב ביותר של תחומי ההכשרה האפשריים להרשמה. בין הקורסים המוצעים במרכז זה ניתן למצוא מקצועות מכובדים ונחשקים ביותר כמו ניהול רשתות תקשורת, ניהול מכירות, תכנות מחשבים, עיצוב גרפי, ועוד. לאחר תום הלימודים, מתבצעת השמה כוללת ומקיפה על ידי משרד התעסוקה, שדואג להפנות את החרדים מבקשי התעסוקה שהוכשרו במקצועות שונים אל מקומות התעסוקה הרלוונטיים הפנויים בשוק התעסוקה, תוך השתדלות להתאמה מלאה לצרכים הרגישים יותר של המגזר החרדי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן