לימודים בישראל

המדרשה לאומנות בית ברל

המדרשה לאומנות בית ברל היא אחת משלוש הפקולטות של המרכז האקדמי הוותיק, ואחד ממוסדות הלימוד המוערכים בתחומי האומנות. במדרשה – שפועלת מאז 1946, והחל משנת 1987 במסגרת בית ברל – שלוש מחלקות: אמנות, קולנוע וטיפול באמנות, והיא מפעילה מספר גלריות כולל אחת בתל אביב המהווה מעין חלון ראווה למדרשה. במסגרת המדרשה מתקיימים הן לימודי תואר ראשון, הן לימודי תואר שני והן לימודי תעודה.

לימודי קולנוע

המחלקה לקולנוע במסגרת המדרשה לאומנות בית ברל מציעה מספר מסלולי לימודי קולנוע שהמשותף לכולם הוא הרוח היצירתית המפעמת בהם, היופש האומנותי המוחלט לו זוכים הסטודנטים כולל עידוד להעז, והכל על סמך אופקים תרבותיים רחבים במיוחד.

בנוסף נהנים הסטודנטים מליווי צמוד לאורך כל תהליך היצירה ומחשיפת הסרטים שהם יוצרים במסגרת לימודיהם בארץ ובעולם. ניתן לבחור בין מסלול המוביל לתואר ראשון בקולנוע (B.Ed.F.A) המעניק גם תעודת הוראה בתחום (תוכנית ארבע שנתית), לבין לימודי תעודה שנמשכים 3 שנים כשבשנתיים הראשונות לומדים 3 ימים בשבוע והשנה השלישית מוקדשת להפקת סרט גמר ולמפגשים עם אנשי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

עוד אופציה היא השלמה לתואר ראשון בקולנוע למי שכבר התחיל ללמוד את התחום במוסד אקדמי אחר.

תואר ראשון באמנות

לימודי התואר הראשון באמנות (B.Ed.F.A) מקנים הן תואר ראשון והן תעודת הוראה, וכמובן גם יכולות גבוהות בשני התחומים גם יחד.

הלימוד משלב את המעשי והעיוני, מתעמק בתחומי האומנות השונים ובהם ציור, רישום, צילום, וידאו ועוד, ומכשיר בוגרים שהם הן אמנים-יוצרים והן מורים מוכשרים. כמו כן ישנה תוכנית לימוד דו-חוגית המעניקה תעודת הוראה של לימודי אומנות עיוניים ותואר ראשון בחוג אחר, לבחירת הסטודנט.

הסבת אקדמאים

אופציה נוספת המוצעת במסגרת המדרשה היא הסבת אקדמאים למורים לאמנות או למורים לקולנוע.

הכשרת מורים לאמנות מיועדת לבעלי תואר ראשון באמנות (או בתחום המשיק לה), ומתכונת הלימוד היא יום אחד בשבוע לבעלי ניסיון בהוראה ויום וחצי בשבוע למי שטרם התנסו בכך, כשבכל מקרה מדובר בשנה אחת בלבד.

הכשרת מורים לקולנוע מיועדת לבעלי תואר ראשון בקולנוע או בתחום קרוב (במקרה כזה ייתכן צורך בלימודי השלמה), ומתכונת הלימוד היא גם כן יום או יום וחצי בשבוע, בהתאם לניסיון הקודם של הסטודנט.

התואר השני של המדרשה לאומנות בית ברל

החל משנת 2013 מוסמכת המדרשה לאומנות בית ברל להעניק גם תואר שני: M.A.A.T בטיפול באמצעות אמנויות – אמנות חזותית.

מטרת מסלול לימוד זה היא להכשיר מטפלים באמצעות אומנות חזותית, ולשם כך מוענקים למשתתפים בתוכנית הלימוד העשירה והמרתקת כלים הן בתחומי האמנות החזותית, הן בתחום חקר הנפש (בין אם באופן כללי ובין אם בהקשר של אמנות) והן בתחומי יחסי מטפל-מטופל ויחסי יצירה-טיפול.

תוכנית הלימוד מתפרשת על פני 3 שנים, כשהשתיים הראשונות הן אקדמיות והשלישית לא. מתכונת הלימוד היא יום אחד בשבוע (יום לימודים מלא) ועליו נוספים קורסים מרוכזים בחופשות וימי הכשרות מעשיות בתדירות משתנה – הכשרות בהן הסטודנטים זוכים להתנסות בטיפול באמנות בקבוצות אוכלוסייה מגוונות הכוללות אסירים, חניכים בפנימיות, אנשים המאושפזים במוסדות בריאות נפש, ילדים וקשישים.

על מנת לזכות בתואר יש לקבל ציון של 80 ומעלה בכל קורס וקורס וכן בעבודות הסמינריוניות, ובנוסף להשתתף ב-960 שעות סטאז'.

הכשרת אמנים ללא תואר

מאחר שתחום האמנות מושך אליו לא מעט אנשים בעלי יכולות גבוהות אך ללא השכלה פורמלית המאפשרת לימוד לקראת תואר אקדמי (על אף האופציה של השלמת בגרויות בצבא, למשל), מציעה המדרשה לאומנות בית ברל גם מסלולים לא אקדמיים.

האופציה הבולטת היא לימודי תעודה באמנות, המבוססים על תוכנית אישית הנתפרת במיוחד עבור כל מועמד בהתאם לכישוריו והעדפותיו. התוכנית מתפרשת על פני 4 שנים ומאפשרת התמחות במגוון אפיקים (פיסול, וידאו ארט, אוצרות, צילום ועוד).

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן