לימודים בישראל

המכללה הטכנולוגית כנרת

המכללה הטכנולוגית כנרת (יש להבחין בינה לבין המכללה האקדמית כנרת, הסמוכה לה, ואשר מציעה גם לימודי תואר ראשון) מציעה הן ממסלולי לימוד מגוונים והן נוף מהיפים בארץ, כך שאין פלא כי מכללה זו מהווה את אחת האופציות היותר מבוקשות של לימודים בצפון ומדי שנה מתחילים ללמוד בה 2,000 סטודנטים שזוכים להכשרה המשלבת את התאורטי עם המעשי והופכת אותם לאנשי מקצוע מעולים.

מכללה זו, כמו מוסדות אחרים להכשרת הנדסאים, נמצאת תחת פיקוחו של המכון להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) והוא גם זה הקובע את תנאי הקבלה למכללה. על מנת לברר אם באפשרותכם להתקבל למסלול המבוקש מבחינתכם ניתן לפנות למרכז המידע של המכללה.

אדריכלות ועיצוב פנים

אחת האופציות הבולטות של לימודים במכללת כנרת להנדסאים היא אדריכלות ועיצוב פנים. חשוב להדגיש כי מדובר במסלול תובעני למדי המחייב כל סטודנט וסטודנט לגלות אחריות גבוהה וכמובן גם יצירתיות. הסטודנטים במסלול זה יוצרים ביחד קהילה מגובשת ונהנים משיתוף פעולה וחווית למידה מעצימה, וזאת לאורך 6 סמסטרים (5 מלאים + עוד אחד לביצוע פרויקט גמר) הכוללים הן את מקצועות הליבה והן את המקצועות המשלימים – הכל כדי להכשיר אנשי מקצוע האמונים על תכנון פנים הבית, מבנים בכללותם, שכונות ואף ערים שלמות.

הנדסת קול

מגמת הנדסת קול מציעה ציוד מתקדם במיוחד הכולל בין השאר אולפני הקלטות מאובזרים היטב, חדרי עריכה ועוד, וזאת על מנת להעניק לכל סטודנט וסטודנט במגמה תנאי לימוד מיטביים. בנוסף מושם דגש על הקניית יכולות למידה גבוהות כדי שהבוגרים יוכלו להמשיך לרכוש ידע עדכני גם לאחר תום לימודיהם, שהרי מדובר בתחום שבו הטכנולוגיה לא מפסיקה להשתכלל.

מסלול לימודים במגמה זו נמשך שנתיים.

טכנולוגיות מים

אחת האופציות היותר מעניינות של לימודים בצפון בכלל ושל לימודים במכללת כנרת להנדסאים בפרט, היא במגמת טכנולוגיות מים, אשר נועדה להכשיר אנשי מקצוע באחד התחומים המשמעותיים בימינו: מציאת טכנולוגיות אשר יאפשרו לעולם ההולך ומתפתח ושהאוכלוסייה בו לא מפסיקה לגדול ליהנות ממים בשפע לכל המטרות השונות. בין השאר לומדים הסטודנטים במסלול זה תהליכי ניטור, טיהור, התפלה, השבחה, השקיה, טיוב בארות, שיפור מי קולחין, טיפול בשפכים ועוד, וזאת לאחר לימוד הבסיס החשוב הכולל מתמטיקה, כימיה ופיזיקה, וכן הידראוליקה ומיקרוביולוגיה.

ההכשרה במסלול זה אורכת שלוש שנים, במתכונת של 3 ימי לימוד שבועיים (פעמיים בשעות הערב ובנוסף יום שישי).

הנדסה אזרחית

עוד אופציה מבוקשת במכללת כנרת היא מגמת הנדסה אזרחית, שגם בה יש ללמוד 3 שנים במתכונת לימודי ערב (פעמיים בשבוע + יום שישי).

מגמה זו מכשירה הנדסאים העוסקים בתכנון מבנים מכל הסוגים (פרטיים, ציבוריים, תעשייתיים וכו'), וכן תשתיות שונות (מגשרים ועד ביוב).

תעשייה וניהול

במגמת תעשייה וניהול של מכללת כנרת ניתן לזכות בתעודת הנדסאי בשתי התמחויות שונות – לוגיסטיקה (במתכונת של לימודי בוקר, ובמשך שנתיים) וייצור (במתכונת של לימודי ערב ובמשך 3 שנים).

לימודים במכללת כנרת להנדסאים במסגרת חיל האוויר

בעוד כל המסלולים הנ"ל מוצעים למי שהשתחררו מצה"ל ולמי שפטורים משירות צבאי, ישנו מסלול אחר המיועד לבוגרי כיתה י"ב שהצבא מעניק להם דחיית שירות על מנת שירכשו מקצוע מבוקש ולאחר מכן ישרתו במקצוע זה בחיל האוויר.

מסגרת זו נחלקת לשני פרויקטים – "שחק" ו"מרום" – וצה"ל לא רק מעניק דחיית שירות בת כשנה וחצי אלא גם מממן את רוב שכר הלימוד (80% ממנו ליתר דיוק), כמובן בתמורה להתחייבות לשירות בקבע.

אל פרויקט "שחק" מתקבלים בוגרי מגמות אלקטרוניקה ואל "מרום" בוגרי מגמות אחרות שעונים על הקריטריונים של חיל האוויר.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן