לימודים בישראל

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שהוקם בשנת 1995 בעיר רמת גן, נחשב כיום לאחד המוסדות המובילים בתחומו. במרכז זה לומדים בכל שנה למעלה מ-2,000 סטודנטים ופועלות בו שתי פקולטות: הפקולטה למשפטים והפקולטה לעסקים. המרכז מכשיר את הסטודנטים הלומדים בו לעסוק בתחומים אלה באופן מקיף ונרחב מאד ומעמיד לרשותם כיתות לימוד מרווחות וגם צוות מקצועי ומוכשר של מרצים ושל אנשי חינוך, המלווים אותם לאורך כל תקופת הלימודים.

מידע כללי

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מציע סביבת לימודים מודרנית ומפותחת מאד לצד שירותים רבים, העומדים לרשותם של הסטודנטים. אגודת הסטודנטים של המרכז פועלת לאורך השנה לרווחתם של הסטודנטים ועושה לא מעט כדי לטפל בבעיות שונות אותן מעלים הסטודנטים, בין אם הן קשורות לחייהם האישיים או אם הן קשורות אל המרכז עצמו.

במרכז ישנה ספרייה גדולה מאד, המותאמת לתכנית הלימודים של המכללה ולדרישותיהם של המרצים. יש בספריה עשרות עמדות מחשב, חדרי עיון וכמובן ציוד חדשני ומתקדם מאד, המסייע לסטודנטים במהלך שנת הלימודים כולה. סטודנטים עם צרכים מיוחדים, הסובלים מליקויי למידה בדרגות שונות, יכולים לפנות אל מרכז התמיכה של המרכז האקדמי למשפטים, המוצע על ידי משרד הדיקן ומלווה את הסטודנטים מרגע קליטתם בלימודים ועד לסיום התואר.

המרכז האקדמי למשפטים מציע מספר תכניות בינלאומיות אטרקטיביות מאד, המהוות מוקד משיכה לסטודנטים רבים. הראשונה היא התמחות באוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה – התמחות שאורכה כשבוע, ונערכת בחודשי הקיץ. השנייה היא תכנית לאלה המעוניינים בלימודי תואר שני מקוצר, אותה עוברים בשיקגו בשנת הלימודים הרביעית ובמחיר מסובסד. התכנית השלישית היא תכנית מצטיינים, הכוללת התמחות בחודשי הקיץ באוניברסיטת הרווארד המפורסמת, והתכנית הרביעית היא תכנית של חילופי סטודנטים, המיועדת לסטודנטים למשפטים.

מדובר בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת קאסל שבגרמניה, שבמסגרתה מגיעים למרכז האקדמי סטודנטים למשפטים מטעמה ויוצאים אליה סטודנטים של המרכז. לכלל הסטודנטים ישנה אפשרות ללמוד את סמסטר הקיץ שלהם בחו"ל, במסגרת חילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות שונות בעולם, כמו בסין ובקוריאה.

תחילת הלימודים

שנת הלימודים במרכז האקדמי למשפטים נפתחת באוקטובר, בדומה לכל המכללות והאוניברסיטאות בארץ.

שכר לימוד

שכר הלימוד של המכללה הוא שכר הלימוד המקובל כיום במסגרות האקדמיות בארץ.

מלגות

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מעמיד לרשותם של הסטודנטים מספר מלגות, המסייעות להם במהלך תקופת הלימודים. מלגות אלו מוצעות במסגרת כמה פרויקטים: מלגה על בסיס מצב סוציו-אקונומי, מלגה מטעם עמותת "חינוך לפסגות", מלגת חונכות או חונכות אישית לסטודנט לקוי למידה, מלגה מטעם "פרויקט הכוונה אקדמית", מלגת פר"ח, מלגה על בסיס הצטיינות, מלגה לסטודנטים תושבי אשדוד ומלגה מטעם פרויקט מלגות החטיבה לזכויות האדם. המעוניינים בקבלת מלגה מוזמנים ליצור קשר ישירות עם המכללה כדי לקבל פרטים מדויקים, הן על גובה המלגה והן על האופן שבו ניתן לקבלה.

כתובת

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נמצא ברחוב בן גוריון 26, בני ברק.

מסלולי לימוד

במכללה ישנן, כאמור, שתי פקולטות: הפקולטה למשפטים והפקולטה לעסקים. הפקולטה למשפטים מציעה לימודי משפטים לתואר ראשון, לימודי תואר כפול במשפטים ובמנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים עם התמחות ולימודי תואר שני במשפטים. הפקולטה לעסקים מציעה לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון ותואר כפול במנהל עסקים ובמשפטים.

תואר ראשון

במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים יכולים הסטודנטים לבחור באחת מתוך מספר התמחויות: המשפט הפלילי, המשפט האזרחי, המשפט החוקתי, המשפט המנהלי או המשפט הבינלאומי. במהלך הלימודים הם נחשפים אל תחום המשפטים באופן מעמיק ונרחב מאד ומקבלים את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בתחום.

ניתן לבחור במסלול של לימודי תואר ראשון במשפטים בשילוב עם מנהל עסקים, המציע לסטודנטים קורסים נוספים ומעניינים מאד ופותח להם דלתות רבות – במיוחד בעידן הכפר הגלובלי, שבו נדרשים אנשי העסקים או המגיעים מתחום המשפט להיות בעלי ידע כללי נרחב מאד. ניתן לבחור במסלול של לימודי ערב במסגרת לימודי התואר. מסלול זה מתאים לאנשים עובדים, המעוניינים לשלב לצד העבודה גם לימודים. לימודים אלה מתקיימים בימי שישי ובשעות אחר הצהריים וכוללים גם ימי לימודים מרוכזים.

תואר שני

המרכז האקדמי למשפטים מציע מסלול ייחודי של לימודים לתואר שני במשפטים – LL.M. לימודים אלה מיועדים לעורכי דין ישראליים המתמחים במשפט מסחרי ובינלאומי, המעוניינים לייצר עבורם הזדמנויות מקצועיות ועסקיות נוספות. המסלול מציע הכשרה מעמיקה מאד בתחום המשפט המסחרי הבינלאומי ומתאים לבעלי תואר שני בלבד. הוא כולל מגוון של קורסים, לרבות קורסי בחירה עם אפשרות להתמחות בחו"ל.

מכינות

מועמדים המעוניינים להשתלב בלימודי התואר הראשון במשפטים של המרכז האקדמי למשפטים או בלימודי התואר הראשון המשלב בין משפטים למנהל עסקים, יכולים לבחור באפשרות של מכינה אם אינם עומדים בתנאי הקבלה. מכינה זו מיועדת לבני 30 ומעלה ללא תעודת בגרות. היא מתקיימת בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע, בהיקף של 12 ש"ס, וכוללת שיעורים באנגלית, באוריינות אקדמית, במשטר מדינת ישראל, במדע ובטכנולוגיה ובמחשבת ישראל. כדי להתקבל ללימודי התואר, יש לעבור את המכינה עם ממוצע ציונים של לפחות 80.

מידע נוסף על לימודים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן