לימודים בישראל

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון הוקם בשנת 1995, על ידי קובץ של משפטנים וכלכלנים בכירים, וקיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה. מכללת שערי מדע ומשפט חרטה על דגלה את המצוינות כערך מוביל, המהווה בסיס להתנהלותה ואחת הסיבות מדוע היא מושכת אליה סטודנטים רבים מכל רחבי הארץ. מלבד לימודים אקדמיים, המכללה מקיימת לימודים במסגרת בית מדרש ומדרשה לבנות מהמגזר הדתי. הלימודים משלבים לימודי משפטים עם לימודי תורה. זוהי הזדמנות נדירה מסוגה עבור אלו להמשיך ללימודים אקדמיים ולתואר ראשון במשפטים בהמשך.

מידע כללי

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, הוקם על ידי עמותה שבה חברים אנשי ציבור מובילים מתחומי המשפט, האקדמיה והכלכלה. במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט לומדים סטודנטים רבים, המעוניינים לקבל את כל הכלים הנדרשים להם כדי שיוכלו לעסוק במקצועות הרלוונטיים להם בתום תקופת הלימודים.

קמפוס המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ממוקם במרכז העיר הוד השרון, בתוך כפר הנוער על שם מוסינזון. האווירה במכללה ביתית וכפרית. אחד הפרויקטים הייחודיים שמאפשרים את האווירה הזו הוא פרויקט חונכות אישית. פרויקט המיועד לסטודנטים בתחילת דרכם, שמקבלים סיוע בלימודים מסטודנטים מצטיינים ותיקים. החונכות מתבצעת במפגשים אישיים לאורך השנה.

מלבד זאת, במכללה פועלים שירותים שונים לסטודנט כגון שירות ייעוץ אקדמי (שנועד לסייע בקשיים בלימודים ובהכוונה לימודית או מקצועית), יחידת הכוון תעסוקתי לסטודנטים למשפטים, קורסים מיוחדים להקניית מיומנויות למידה, הקלות לחיילים המשרתים במילואים ועוד.

בנוסף, כמו בכל מוסד אקדמי המכבד עצמו, גם במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט פועלת אגודת סטודנטים המעניקה שירותים שונים לסטודנט הן בפן הלימודי והרווחתי והן בתחומי הפנאי, התרבות והבידור.

הסטודנטים נהנים במהלך השנה מכיתות מרווחות ונעימות, ממתקני לימוד העומדים לרשותם בכל עת ומצוות מקצועי מאד של מרצים ואנשי חינוך, המתמחים בתחומי הלימוד השונים ובעלי ניסיון של שנים.

מעבר למסלולי הלימוד השונים של המכללה, מוצעת לסטודנטים ולבוגרים יחידה להכוון תעסוקתי, המסייעת להם למצוא משרות שונות הן במהלך תקופת הלימודים והן לאחר סיומם. ליחידה להכוונה תעסקותית של מכללת שערי מדע ומשפט ישנו מאגר משרות נרחב מאד ואפשרות ליצירת קשר ישיר עם המעסיקים השונים.

תחילת הלימודים

שנת הלימודים נפתחת בשני מחזורים: אוקטובר/מרץ.

שכר לימוד

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט אומנם מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה אך אינו מתוקצב על ידה. שכר הלימוד במכללה אינו שכר לימוד אוניברסיטאי.

מלגות

לרשות הסטודנטים הבוחרים באחד מתוך מגוון מסלולי הלימוד של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט עומדות מלגות שונות: מלגות הצטיינות בלימודים, מלגות הצטיינות ערכית, מלגות על בסיס סוציו-אקונומי, מלגות לסטודנטים שהינם בני משפחה מדרגה ראשונה, מלגת בית מדרש, מלגת "שם עולם", מלגה ללומדים, מלגה לתושבי הוד השרון, מלגה לחיילים משוחררים ומלגה לבוגרים מצטיינים של מכינה לגילאי 30+. בנוסף, מוצעים לסטודנטים גם הלוואות בתנאים מיוחדים ופתרונות מימון נוספים.

תואר ראשון במשפטים לאקדמאים: מלגה של עד 22,500 ₪

תואר ראשון בחשבונאות- מלגה של עד 7,500 ₪

תואר ראשון במנהל בריאות– מלגה של עד 9,000 ₪

תואר ראשון בממשל ומשפט– מלגה של עד 9,000 ₪

כתובת

רחוב מרגוע 5, הוד השרון.

מסלולי לימוד

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע 4 תארים שונים: תואר במשפטים (ראשון ושני), תואר ראשון במנהל ממשל ומשפט, תואר ראשון בחשבונאות ותואר ראשון במדעי הבריאות. במסגרת כל אחד ממסלולי לימוד אלה יכולים הסטודנטים ליהנות ממגוון רחב מאד של קורסים עיוניים ומעשיים ולקבל כלים חשובים שיעזרו להם בהמשך. את הקורסים מעבירים מיטב המרצים בתחום ואנשי מקצוע מובילים.

תואר ראשון

במסגרת לימודי התואר הראשון, יכולים הסטודנטים לבחור באחת מתוך 4 האפשרויות הבאות: תואר ראשון במשפטים (תואר LL.B) – הנוגע לתחומי המשפט השונים, לרבות משפט פלילי, נזיקין, חוזים, ירושה, עבודה וביטוח וגם משפט בינלאומי; תואר ראשון בלימודים בינתחומיים במנהל, ממשל ומשפט (תואר B.A) – הבוחן את התחום באופן מעמיק תוך התייחסות על ארגונים ציבוריים, אנשי ממשל, שיטות מחקר, שווקים וכלכלה; תואר ראשון בחשבונאות (B.A) – המספק מענה לכל אלה המעוניינים לרכוש השכלה אקדמית רחבה מאד בתחום החשבונאות; ותואר ראשון במינהל מערכות בריאות (B.A) – המתייחס למערכות הבריאות השונות ושם דגש רב על מדעי ההתנהגות ועל ניהול והבנת מערכת הבריאות ומערכת הרפואה.

תואר שני

בית הספר למשפטים של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע מסלול של לימודי תואר מוסמך במשפטים (LL.M), המיועדים לבעלי תואר ראשון במשפטים. תכנית הלימודים של מסלול לימודי תואר שני ממשיכה את תכנית הלימודים של התואר הראשון ומעמיקה בתחום מבוקש זה. התכנית בוחנת את הסוגיות המשפטיות השונות הקשורות אל עולם המשפטים כולו, הן באופן מעשי והן באופן תיאורטי. התכנית מציעה מגוון של קורסים הקשורים לענפי המשפט השונים עם אפשרות להתמקד בענפים מסוימים. חלק מהקורסים הינם קורסי חובה, חלק רשות וחלק סמינריונים.

לימודי תעודה

במסגרת לימודי התעודה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מוצע קורס גישור, המיועד לכל אלה המעוניינים לעסוק בתחום זה באופן מעשי. הקורס כולל 10 מפגשים (60 שעות אקדמיות סך הכול) והוא מקנה תעודת סיום מטעם המרכז – "מלמד ברק–יישוב סכסוכים". הקורס כולל מפגשים עיוניים ומפגשים מעשיים והוא מועבר על ידי עו"ד ניר מלמד, מגשר מוסמך. במסגרת הקורס בוחנים הסטודנטים היבטים שונים הקשורים לתחום הגישור, לרבות מודלים למיניהם. הקורס חושף את המשתתפים בו אל עולמו המיוחד של תחום הגישור ומקנה להם את כל הכלים הנדרשים כדי לעסוק בכך באופן מקצועי. כמו כן, מכללת שערי מדע ומשפט מציעה קורסים נוספים ללימודי תעודה: הנהלת חשבונות 1+2, הנהלת חשבונות 3, חשבונאי בכיר-מדופלם, קורס חשבי שכר, קורס שמאות מקרקעין, הכשרת יועצי מס, יעוץ השקעות ולימודי ביטוח ויעוץ פנסיוני.

מכינות

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציע שתי מכינות, בהתאמה מלאה לסטודנטים, המעוניינים בהמשך להשתלב בלימודי התואר של המרכז: מכינה ללימודים אקדמיים לגילאי 30+ (המתאימה לסטודנטים המעוניינים להשתלב בלימודי משפטים, חשבונאות או בלימודים בינתחומיים) ומכינה קדם אקדמית ייעודית למדעי החברה והרוח (המתאימה לצעירים ולחיילים משוחררים המעוניינים לשפר את סיכוייהם להתקבל ללימודי התואר). במסגרת המכינה משתתפים הסטודנטים בקורסים שונים: אנגלית, מתמטיקה, סטטיסטיקה, פילוסופיה של המשפט, משטר במדינת ישראל ועוד.

מידע נוסף על לימודים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן