לימודים בישראל

השלמת בגרויות בחיפה

מרבית המסלולים האקדמיים כוללים בגרות מלאה כאחד מתנאי הקבלה, וכשמדובר במסלולים מבוקשים במיוחד דוגמת לימודי כלכלה או לימודי משפטים למשל, כבר נדרשים ציונים גבוהים. מסיבה זו פונים רבים לקורסים להשלמת בגרויות או שיפור ציוני בגרות, וגם בחיפה ישנן שלל אופציות למי שגר בעיר הייחודית או בסביבתה ומתעתד ללמוד בטכניון, באוניברסיטת חיפה, במרכז האקדמי כרמל או בכל אוניברסיטה או מכללה שהיא.

מוסדות להשלמת בגרויות בחיפה

הביקוש הרב למוצר ששמו השלמת בגרויות בחיפה הביא לכך שרבים מבתי הספר המתמחים בהכנה לבגרות (ובדרך כלל מציעים גם קורס פסיכומטרי) פתחו שלוחות באזור הצפון ובפרט בעיר הגדולה באזור.

להיי קיו שלוחה השוכנת ברח' הנשיא שבמרכז הכרמל (ועוד סניף בקריון לטובת תושבי הקריות הסמוכות לחיפה), ושבהם ניתן להשלים בגרויות במקצועות החשובים: אנגלית ומתמטיקה בהיקף של 4 או 5 יחידות לימוד) וכן פיזיקה וגיאוגרפיה (שני מקצועות אלה בהיקף של 5 יח"ל).

גם בית ספר לחמן מציע 2 סניפים לטובת תושבי חיפה והסביבה, אבל חשוב לדעת שהסניף החיפאי, השוכן בגראנד קניון מתמקד רק בהכנה לבחינה הפסיכומטרית ומי שרוצה להשלים בגרויות או לשפר בהן ציונים מוזמן להגיע לסניף בקריון.

רשת אנקורי מאפשרת השלמת בגרויות בחיפה בסניף שבמרכז פנורמה (שדרות הנשיא, ליד גן האם) ויש לה גם סניף בקרית ביאליק.

עוד אופציה היא תיכון תל אביב שלמרות שמו שוכן בחוצות המפרץ – מרכז מסחרי פתוח בין חיפה לבין הקריות ושקל מאוד להגיע אליו מעיר הכרמל הן ברכבת, הן במטרונית והן ברכב פרטי. בתיכון תל אביב ניתן להשלים בגרויות באנגלית (4,3 או 5 יחידות), מתמטיקה (גם כן בין 3 ל- 5 יח'), הבעה עברית, היסטוריה, תנ"ך, ספרות, אזרחות (כל אלה – 2 יח"ל) וכן פיזיקה (5 יח') ו- 5 יח' במדעי החברה (פסיכולוגיה + סוציולוגיה + פרויקט יישומי).

אופציות נוספות להשלמת בגרויות באזור חיפה

אופציה נוספת העומדת בפני מי שפניו מועדות אל לימודי תואר ראשון כזה או אחר היא גימנסיה בגרויות, השוכנת בשדרות הנשיא 19. בגימנסיה בגרויות ניתן להשלים בגרויות בכל המקצועות וכן לזכות בייעוץ והכוונה ללימודים אקדמיים, ועוד כדאי לדעת שמכללה זו מפעילה שלוחות גם בנצרת, סכנין, מגדל העמק ובקרית מוצקין, ובהתאם הפכה זה מכבר למוסד פופולרי במיוחד בצפון הארץ.

עוד אופציה המוצעת לחיפאים ולתושבי הצפון המעוניינים להשלים ו/או לשפר בגרויות היא מכללת אורט ביאליק, השוכנת כפי שניתן להבין משמה בקרית ביאליק ובסמוך לכביש חיפה עכו. במכללה זו ניתן ללמוד לקראת מבחני בגרות בכל המקצועות הראשיים ובפרט מתמטיקה, אנגלית, הבעה, תנ"ך, ספרות, גיאוגרפיה ואזרחות.

המכינה של אוניברסיטת חיפה

לקויי למידה שבשל לקותם לא יכולים לממש את האופציות השונות של השלמת בגרויות בחיפה יכולים להתקבל למכינה ללקויי למידה של אוניברסיטת חיפה המהווה מעין מסלול "עוקף בגרויות".

במכינה לומדים במשך 9 חודשים (שנה אקדמית) 5 ימים מלאים בשבוע. מקצועות הלימוד: מתמטיקה (בין 3 ל- 5 יח'), אנגלית (4 או 5 יח'), כתיבה מדעית (4 יח'), מושגי יסוד במדעי הרוח ומושגי יסוד במדעי החברה (גם כן 4 יח' בכל אחד מהם). בנוסף זוכים לקויי הלמידה לקורסים רלוונטיים במיוחד עבורם והמיועדים לסייע להם בהתמודדות הלא פשוטה עם הלקות – תכנון זמן, ארגון הלמידה, שיפור הזיכרון, אסטרטגיות סיכום חומר ועוד.

תעודת סיום של מכינה זו מהווה תחליף לכל דבר לבחינות הבגרות מבחינת כל אחד מהחוגים באוניברסיטת חיפה, ורבים כבר התקבלו בזכותה ללימודים אקדמיים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן