לימודים בישראל

השלמת בגרויות מחירים

אחד מתנאי הקבלה ללימודים אקדמיים ברוב המקרים הוא בגרות מלאה, ובהתאם לכך, מי שלא השקיע בלימודים במהלך שנות התיכון מחויב להשלים את מבחני הבגרות אותם לא עבר עם חבריו. באופן טבעי, כשמתלבטים בין האופציות השונות המאפשרות לעשות זאת, אחד השיקולים הוא מחירים ועלויות של השלמת בגרויות.

השלמת בגרויות החל מ-3,000 ש"ח ומעלה

עלות השלמת בגרויות משתנה מתלמיד לתלמיד בהתאם למספר המקצועות בהם הוא רוצה/צריך להיבחן, המקום בו הוא בוחר ללמוד, זכאותו להנחות או מלגות שונות וגם מבצעים שונים שמוצעים מעת לעת במכונים המציעים השלמת ושיפור בגרויות (בעיקר למי שנדרש ללמוד מספר מקצועות במקביל) משפיעים על השורה התחתונה – אבל ככלל טווח המחירים של השלמת בגרויות מתחיל בכ-3,000 ש"ח ועשוי לנסוק גם לסכומים של 5 ספרות. גם עלותה של מכינה שבמסגרתה משלימים בגרויות נעה סביב ה-10,000 ש"ח ובאופן כללי מדובר בחוויה יקרה למדי (כך שלפחות מבחינה זו כדאי ללמוד בצורה רצינית כבר בזמן התיכון ולעבור את כל מבחני הבגרות…)

השלמת בגרויות לבד

אופציה אחת העומדת בפני מי שטוח המחירים של השלמת בגרויות מרתיע אותו היא פשוט ללמוד לבד למבחנים השונים. בדרך זו הוא יוכל לחסוך סכומי כסף ניכרים ולשלם בעצם רק עבור ההשתתפות בבחינות עצמן (עלות של כמה מאות שקלים, בהתאם למקצועות המבוקשים) וכן עבור חומרי לימוד שיש בהם צורך.

יחד עם זאת, דרך זו אינה מתאימה לכל אחד שכן לא קל ללמוד לבד ובפרט לא בתחומים תובעניים דוגמת מתמטיקה או לימודי אנגלית, ובטח ובטח לא כשפניכם מועדות למסלולים אקדמיים נחשקים המציבים רף קבלה גבוה.

השלמת בגרויות על חשבון הצבא

צה"ל מציע לחיילים העומדים בשורת קריטריונים השלמת בגרויות בחינם, ולא רק בחינם אלא גם על חשבון זמן השירות הצבאי.

בדרך זו תוכלו להשלים בגרות במתמטיקה (3 או 4 יחידות), אנגלית (3 או 4 יחידות) ואזרחות. את הזכאות לתוכנית תוכלו לברר באמצעות מש"קית הת"ש ביחידה שלכם. הלימודים הם בתנאי פנימייה וכוללים לו"ז מלא מ-8 בבוקר ועד 23:00.

השלמת בגרויות על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים

לאחר השחרור מהצבא תוכלו ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. לא מדובר בהוזלת מחירים בהשלמת בגרויות, שכן מן הסתם מי שלא נזקק להשלמת/שיפור ציוני בגרות יכול לנצל את הפיקדון לתשלום שכר הלימוד באוניברסיטה או במכללה, אולם למי שחסרות בחינות על מנת לקבל תעודת בגרות ובנוסף חסר לו הכסף הדרוש לשם כך הפיקדון הוא בהחלט פתרון ראוי.

הנחות ומלגות

במקרים מסוימים תוכלו לממן השלמת בגרויות באמצעות מלגות שונות (ובאופן כללי תמיד כדאי לחפש מלגות לימודים, בכל תחום ובכל שלב בחיים). כמו כן, המכונים השונים להשלמת בגרויות מעניקים הנחות לקהלי יעד מסוימים – ובעיקר לחיילים משוחררים.

השוואת מחירים של השלמת בגרויות – כך תעשו זאת בחוכמה

כשמתלבטים בין מספר אופציות של השלמת בגרויות, כלומר בין מגוון מכונים וכמה מכינות, ישנו פיתוי גדול לייחס חשיבות רבה במיוחד לסוגיית המחיר: ראשית, זהו הפרמטר המתבלט לעין; שנית, אף אחד לא אוהב להרגיש פראייר, ואם במקום אחד ניתן להשלים בגרות במתמטיקה בעלות מסוימת ובמקום אחר אותה בגרות בדיוק תעלה לכם 20% פחות מן הסתם הוא יקרוץ לכם יותר; ושלישית, לרובנו אין אמצעים מיותרים ובהתחשב במצב הכלכלי הלא קל השורר בישראל ובעובדה שהשלמת בגרויות היא רק שלב ראשון ולאחר מכן יש עוד לממן לימודי תואר ראשון אם לא יותר, הרי שניתן להבין את הרצון לחסוך.

יחד עם זאת אסור לשכוח את המטרה, והיא מעבר מבחני הבגרות החסרים עם הציון הגבוה ביותר שניתן לקבל – כך שחשוב לשים לב גם לאיכות של אופציית השלמת בגרויות ולא רק למחירים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן