לימודים בישראל

קורס השלמת בגרויות

בגרות מלאה היא מצרך חיוני ובסיסי, הן בשוק התעסוקה והן עבור מי שרוצה להתקבל ללימודים אקדמיים, כשלמעשה אפילו מסלולים רבים של לימודי תעודה מחייבים תעודת בגרות.

אבל חלקנו לא היה מספיק בוגר במהלך התיכון כדי להיערך לעתיד, או שהעדיף לנצל את הזמן למטרות אחרות, ועל כן נדרש במהלך שנות העשרים לחייו (ולפעמים אפילו מאוחר יותר…) להשלים את החסר. אופציה אחת היא לעשות זאת בכוחות עצמכם – פשוט ללמוד למבחנים כמו שעושים בתיכון – ואופציה נוספת, רווחת למדי, היא ללמוד בקורס השלמת בגרויות.

בנוסף חשוב לציין שקורסים אלה מיועדים לא רק למי שלא נבחן כלל במקצוע כזה או אחר, אלא גם למי שהציון שקיבל לא מספק אותו (או את האוניברסיטה אליה הוא רוצה להתקבל) ועל כן הוא מעוניין לשפר אותו.

אילו בגרויות ניתן להשלים בעזרת קורס?

כמעט כל מקצוע שהוא ניתן ללמוד בקורס השלמת בגרויות או שיפור בגרויות.

האופציות הפופולריות ביותר הן השלמת בגרות במתמטיקה ובאנגלית, וזאת לנוכח חשיבותם היתרה של שני אלה במסגרת תנאי הקבלה של לימודי תואר ראשון רבים כמו גם בשל הקושי ללמוד אותם, ובעיקר את המתמטיקה, בתיכון, או בשל הצורך להציג בגרות בהיקף מוגבר על מנת להתקבל ללימודים (למשל מועמד שלמד מתמטיקה בהיקף של 3 יחידות לימוד ואחד מתנאי הקבלה של המסלול אליו הוא שואף הוא 5 יח"ל במתמטיקה).

מקצוע מבוקש אחר הוא פיזיקה, גם כן מהסיבות הנ"ל, אבל גם השלמת בגרות בביולוגיה הינה אופציה אפשרית וכן תחומים כמו תנ"ך, ספרות, גיאוגרפיה והיסטוריה.

איפה מוצע קורס השלמת בגרויות?

לנוכח הביקוש הרב, שהופך יותר ויותר רחב עם עליית חשיבותם של לימודים גבוהים, ישנו גם היצע נרחב מאוד לקורסי השלמת בגרויות:

אופציה אחת היא אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות שבמסגרת המכינה הקדם אקדמית שלהן מוצע גם קורס השלמת בגרויות או שיפור בגרויות. כך למשל המכינה של המכללה האקדמית גליל מערבי שבה ישנה האופציה להשלמת בגרויות במתמטיקה (3 או 4 יח'), אנגלית (4 או 5 יח') וגיאוגרפיה, והמכינה של אוניברסיטת בר אילן המציעה השלמת בגרויות בכמעט כל מקצוע שיש לרבות היסטוריה, תנ"ך, כתיבה מדעית, לשון והבעה, אזרחות וכמובן אנגלית ומתמטיקה כולל 5 יח'.

אופציה אחרת היא בתי הספר והמכונים שהוקמו על מנת לסייע לכל מי שרוצה להתקבל ללימודים גבוהים, ובהתאם מציעים הן קורסי פסיכומטרי והן קורסים להשלמת ושיפור בגרויות. המקומות הבולטים הם אנקורי, היי קיו, לחמן, יואל גבע וקידום, הפועלים בפריסה ארצית, וישנן עוד אפשרויות רבות אחרות.

אופציה שלישית היא השלמת בגרויות בצבא: חיילים שעומדים בקריטריונים מסוימים יכולים להשתתף בקורס השלמת בגרויות הנערך במתקן לא צבאי (אם כי הלימודים עצמם הם על מדים). הקורס נמשך כחודשיים, מתקיים בתנאי פנימיה עם לו"ז מלא מהבוקר עד הלילה, ומאפשר השלמת בגרות במתמטיקה (3 או 4 יח'), אנגלית (3 או 4 יח') ו/או אזרחות (יח' אחת). מבחן הבגרות מתקיים מיד בתום הקורס.

איך לבחור קורס להשלמת או שיפור בגרויות?

אם אתם כבר יודעים באיזו אוניברסיטה או מכללה ברצונכם ללמוד, ישנו יתרון משמעותי להשתתפות בקורס השלמת בגרויות במסגרת מכינה באותה אוניברסיטה או מכללה, וכדאי לתת לאופציה זו עדיפות.

אם אתם נמנים על הזכאים להשלמת בגרויות במסגרת השירות הצבאי – גם כן מדובר באופציה מרובת יתרונות (ובעיקר החיסכון הכספי הניכר והעובדה שלא תצטרכו לבזבז זמן אחרי השחרור) ובהתאם כדאי לממש אותה.

במידה ואתם מתלבטים בין המכונים השונים המציעים קורסים להשלמת בגרויות, הדרך הטובה ביותר היא על סמך המלצות של חברים או מכרים שאתם יודעים שאפשר לסמוך עליהם. גם התייעצות בקנה מידה נרחב יותר, למשל בעזרת פייסבוק, עשויה לסייע לכם להגיע לבחירה המיטבית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן