לימודים בישראל

השלמת תואר ראשון

אנחנו חיים בעולם שבו ללא לימודים אקדמיים קשה עד בלתי אפשרי להגיע למשרה טובה באמת, כלומר כזו שמציעה לבעליה שכר גבוה כמו גם עניין רב. בהתאם פונים צעירים רבים בראשית דרכם ללימודי תואר ראשון, וגם לא מעט אנשים שכבר עוסקים במקצוע שהם אוהבים, רואים בו את עתידם ואולי אף רווים מעבודתם נחת מחליטים בשלב מסוים ללמוד לתואר ראשון – כדי למצות את יכולותיהם ולהתקדם בקריירה.

בחלק מהמקרים ניתן ליהנות מהאופציה של השלמת תואר ראשון, כלומר מסלול מקוצר בדרך לתואר שכזה. בפרט מוצעת האופציה הזו למורים פעילים בדרך לתואר ראשון בהוראה, לאחים ואחיות מוסמכים ומוסמכות בדרך לתואר ראשון בסיעוד, וכן להנדסאים במגוון רחב של תחומים.

השלמת תואר ראשון בסיעוד

השלמת תואר ראשון בסיעוד מאפשרת לאחים ואחיות מוסמכים להתקדם בעבודה, למשל למחלקת טיפול נמרץ או מחלקת מיילדות, ובכל מקרה מבטיח עבודה ברמה גבוהה הרבה יותר. בנוסף התואר משדרג את השכר, וגם לאחים ואחיות שחושבים לנסות את מזלם בשלב מסוים בחו"ל כדאי להשקיע בלימודים גבוהים אלה שכן ישנן לא מעט מדינות שישמחו לקלוט עובדים מקצועיים ומנוסים בתחום הסיעוד שהם גם אקדמאים.

תוכנית ההשלמה נמשכת 3-4 סמסטרים, ובין השאר היא מוצעת ע"י אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ומכללת בני ברק האקדמית (מבח"ר). עוד חשוב לדעת כי עפ"י החלטת המל"ג החל משנת 2017 כבר לא ניתן יהיה ללמוד במסלולים המזורזים לתואר ראשון.

השלמת תואר ראשון בחינוך

בדיוק כפי שאחים ואחיות יכולים בזכות תואר ראשון לשדרג את יכולותיהם ואת רמת השכר שלהם, כמו גם לפתוח דלתות רבות בשוק התעסוקה, כך גם מורים בפועל שמחליטים לבחור באחד המסלולים של לימודי השלמה לתואר ראשון בחינוך (B.Ed) נהנים מאופק מקצועי רחב יותר.

השלמת תואר ראשון בחינוך מוצעת ע"י שורה ארוכה של מוסדות לימוד אקדמיים, וביניהם: המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון, המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, מכללת לוינסקי לחינוך, המכללה האקדמית לחינוך אפרתה, המכללה האקדמית לחינוך תלפיות וסמינר הקיבוצים.

בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי ההשלמה לקראת התואר: סוציולוגיה של החינוך, התפתחות הילד, למידה מקוונת, שיטות אבחון והערכה ועוד. היקף הלימודים משתנה בהתאם למספר פרמטרים ובראשם הוותק של המורה. ניתן לקבל

ייעוץ לימודים חינם במוסדות הלימוד הנ"ל על מנת לקבל אינפורמציה מדויקת בהתאם לנתונים הספציפיים שלכם.

השלמה לתואר להנדסאים

אופציה מקובלת נוספת של השלמת תואר ראשון מוצעת להנדסאים. אופציה זו קיימת בכמעט כל אוניברסיטה ומכללה אקדמית, במגוון רחב של תחומים, ומיועדת למי שכבר צבר ידע מקצועי בלתי מבוטל וסביר להניח שגם ניסיון נרחב וכעת רוצה לשדרג את יכולותיו ולהתקדם בתחום בו הוא עוסק – כשכמובן ניתן להמשיך הלאה גם לאחר השלמת התואר הראשון אל לימודי תואר שני.

דוגמאות אחדות למסלולי השלמה לתואר המוצעים להנדסאים:

 • במכללה האקדמית נתניה יכולים הנדסאים ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים. תנאי הקבלה הם ממוצע בגרויות משוקלל 75 ומעלה וציון 80 ומעלה במסגרת לימודי ההנדסאות. תוכנית הלימודים פרוסה על פני 8 סמסטרים רצופים (3 שנים קלנדריות), כשבחלקם היקף הלימודים חלקי בזכות הפטורים (שבאופן טבעי משתנים מסטודנט לסטודנט בהתאם לתחום אותו למד בביה"ס להנדסאות).
 • המכללה האקדמית להנדסה אפקה (אשר שוכנת בת"א) מציעה לימודי השלמה להנדסאים בדרך לתואר B.Sc בהנדסת מחשבים, הנדסת חשמל, הנדסה מכנית, הנדסה רפואית או הנדסת תעשייה וניהול. היקף הלימודים הוא בדרך כלל 3 שנים (ההיקף המדויק משתנה מסטודנט לסטודנט) וכדי להתקבל למסלולים הנ"ל יש להציג תעודת הנדסאי עם ממוצע 85 ומעלה, ותנאי נוסף הוא תחילת לימודים לא יאוחר מ-6 שנים מיום סיום בית הספר להנדסאים. כמו כן לא יינתן פטור על קורס שהציון בו בביה"ס להנדסאים היה נמוך מ-80.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן