לימודים בישראל

ימים פתוחים

ימים פתוחים ללימודים הם המקום לקבל בו תשובות על כל השאלות, הלבטים, הספקות והחששות של לפני תחילת לימודים באוניברסיטה או במכללה. ישנם אנשים אשר אינם בטוחים לגמרי לגבי סוג הלימודים בו הם מעוניינים. כיום במוסדות להשכלה גבוהה היצע הלימודים הוא אדיר הן מבחינת תחומי לימוד והתמחות והן מבחינת היצע של מוסדות לימוד. ימים פתוחים ללימודים אמורים לתת מענה בדיוק להתלבטויות אלו.

ימים פתוחים ללימודים ברחבי הארץ

בישראל ישנו מספר לא מבוטל של מוסדות השכלה גבוהה הכוללים אוניברסיטאות, מכללות ושלוחות של אוניברסיטאות המפעילות מרכזי לימוד ברחבי הארץ. מסלולי הלימוד האפשריים הם רבים בין אם במדעים המדוייקים, במקצועות ההנדסה וכמובן שגם במדעי הרוח ומדעי החברה. לעיתים קשה למתעניינים בלימודים להבין בדיוק מהי מהות הלימודים במסלול מסויים או מהן הדרישות והיתרונות של לימודים במסלול זה. לשם כך עורכים מוסדות שונים להשכלה ימים פתוחים ללימודים.

במסגרת זו ניתן להיפגש עם מרצים, ראשי מחלקות, יועצים אקדמיים וסטודנטים במטרה לשאול שאלות רלוונטיות. ברוב המקרים הימים הפתוחים של המוסדות השונים לא נערכים באותו תאריך ולכן אפשר ואף רצוי להגיע לימים פתוחים של מספר מוסדות בהתאם לעניין האישי. ימים פתוחים ללימודים מתקיימים לא רק עבור תארים ראשונים, אלא גם עבור תארים מתקדמים. בהקשר זה הם מיועדים לרוב עבור מי שמעוניינים לעבור למוסד לימודים אחר ותוהים על תוכניות הלימוד ואפשרויות המחקר.

טיפים לקראת יום פתוח

ימים פתוחים ללימודים מתקיימים לרוב מספר שבועות לפני מועד פתיחת הרישום לשנת הלימודים הבאה. לרוב מתקיימים ימים פתוחים בחודשים אפריל ומאי כאשר הם מכוונים למי שיתחילו את לימודיהם בחודש אוקטובר העוקב. על המועדים המדוייקים של ימים פתוחים ללימודים ניתן להתעדכן בתקשורת ובאתרי האינטרנט של מוסדות הלימודים. בנוסף לכך, באתרי האינטרנט ניתן למצוא מידע חשוב ומועיל כגון עלויות שכר לימוד, מסלולי לימודים ואפשרויות שילוב, אפשרויות תשלום, דיור במעונות ועוד. הימים הפתוחים במוסדות השונים מחולקים לרוב להרצאות ומפגשים שונים לפי חלוקה של מחלקות.

ישנם כאלה המתעניינים במספר מחלקות ולכן בכדי להפיק את המיטב מהימים הפתוחים כדאי לערוך הכנה מסויימת מבעוד מועד לגבי השעות של הרצאות ומפגשים שונים המעניינים אתכם. עוד טיפ מעניין הוא שמי שנרשם מראש להגעה לאירועים של יום פתוח ללימודים נהנה לעיתים מהטבות כלשהן.

יתרונות יום פתוח ללימודים

ביום הפתוח ניתן גם לקבל מידע בנוגע למלגות למתאימים ולפעילות חברתית והתנדבותית. כמובן שביום פתוח יש אפשרות לשמוע הרצאות והסברים מפי המרצים עצמם. מלבד היתרון של היכרות אישית עם מי שילמדו את המועמדים ללימודים, והאפשרות לקבל מענה לכל שאלה, קיים לרוב גם תמריץ כלכלי. בחלק מהמוסדות הנרשמים ללימודים בימים הפתוחים זכאים להנחה משמעותית בדמי הרישום. פרט לכך, ניתן להסתובב בקמפוסים ולספוג את האווירה המקומית. אחד היתרונות החשובים ביותר, כאמור, הוא האפשרות לפגוש ולשוחח עם סטודנטים אשר לומדים במסלול הלימודים בו מעוניינים.

במסגרת ימים פתוחים ללימודים מאורגנים לרוב מפגשים ייעודים של סטודנטים וותיקים עם מועמדים ללימודים. סטודנט וותיק יכול לתת תמונה רחבה הרבה יותר לגבי מסלול הלימודים, יתרונותיו וחסרונותיו והאווירה הכללית במוסד. סטודנטים אינם בעלי אינטרס כלשהו ולכן ניתן לצפות מחוות הדעת שלהם להיות כנה. שיחה עם סטודנט וותיק במסגרת ימים פתוחים ללימודים יכולה לכלול היבטים שחשובים לסטודנטים פרט לאקדמיה גרידא, כמו חיי חברה.

רשימת מועדי ימים פתוחים באוניברסיטאות ובמכללות

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן