לימודים בישראל

לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי

ציון גבוה במבחן פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לרבים מבין מסלולי הלימודים המובילים לתואר ראשון, אולם כדאי לדעת שישנם גם לא מעט מסלולים של לימודים אקדמיים אליהם ניתן להתקבל מבלי לגשת כלל לבחינה המפורסמת.

האופציה של לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי עלתה לכותרות בעקבות הכרזותיו של שר החינוך לשעבר, שי פירון, על רפורמה מקפת בתחום ההשכלה הגבוהה. היעד שהציב פירון היה שכל סטודנט שלישי לתואר ראשון יתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי, אם כי לא ברור עד כמה הרפורמה אכן תיושם בפועל. מצד שני, גם לפני כניסתו של פירון למשרד החינוך היו לא מעט מסלולי קבלה באוניברסיטאות ובמכללות שלא חייבו פסיכומטרי וכך המצב גם עכשיו.

לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי באוניברסיטת תל אביב

האוניברסיטה הגדולה והמובילה מציעה מספר תארים ראשונים אליהם ניתן להתקבל גם מבלי לעבור קורס פסיכומטרי.

בין האפשרויות: תולדות האמנות או תוכנית רב תחומית באמנויות (לבעלי ממוצע בגרויות משוקלל 100 או יותר או למי שממוצע ציוניו במקצועות ההומניים הוא 85 ומעלה), סטטיסטיקה וחקר ביצועים (ממוצע בגרויות 108 או יותר עם ציון 90 ומעלה במתמטיקה 5 יח', או לחילופין 5 יח' במתמטיקה ובפיזיקה עם ממוצע 90), סוציולוגיה ואנתרופולוגיה (ממוצע בגרויות משוקלל 111 ומעלה), ביולוגיה במתכונת חד חוגית (ממוצע בגרויות משוקלל 111 ומעלה, אנגלית 5 יח', ושני מקצועות מתחום המדעים בהיקף 5 יח' וציון 80 או יותר), מדעי כדור הארץ, מתמטיקה ועוד.

לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי באוניברסיטת בן גוריון

האוניברסיטה הדרומית מציעה אף היא מגוון רחב של אפשרויות גם ללא ציון מרשים בבחינה הפסיכומטרית, וביניהן: מדעי המעבדה הרפואית (ממוצע בגרויות משוקלל 113, אנגלית בהיקף של 5 יח' עם ציון 80 ומעלה ומתמטיקה בהיקף דומה עם ציון 85 ומעלה), כלכלה (ממוצע בגרויות משוקלל 106 ומעלה, מתמטיקה 5 יח' עם ציון 85 או יותר), מדעי החיים (ממוצע בגרויות משוקלל 109 ומעלה, מתמטיקה ואנגלית 5 יח' עם ציון 90 ומעלה), פוליטיקה וממשל (ממוצע בגרויות 104 או יותר, אנגלית 5 יח' עם ציון 80 ומעלה) ועוד.

למסלולים הבאים נדרש ממוצע בגרויות משוקלל 90 ומעלה: מקרא, לשון עברית, היסטוריה של עם ישראל, לימודי מדינת ישראל, פילוסופיה וארכיאולוגיה.

חשוב להדגיש כי מי שלא נבחן כלל בבחינה הפסיכומטרית מחויב לעבור מבחן אמי"ר, וזאת לצורך סיווג רמתו באנגלית.

לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי במכללה האקדמית גליל מערבי

גם ברוב המכללות האקדמיות ניתן להתקבל למסלולים שונים של לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי.

כך לדוגמה מי שממוצע הבגרויות שלו 82 ומעלה וציונו באנגלית הוא 60 ומעלה (ב-4 יח') יוכל ללמוד במכללה האקדמית גליל מערבי, בין השאר, לתואר ראשון בקרימינולוגיה, לתואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה ולתואר ראשון רב תחומי בחינוך.

לימודים בלי פסיכומטרי של המסלול האקדמי המכללה למנהל

המסלול האקדמי המכללה למנהל שבראשון לציון מאפשר לימודי תואר ראשון בתחומים נחשקים במיוחד כגון מנהל עסקים, משפטים, מדעי המחשב וכלכלה – ללא פסיכומטרי!

אל לימודי משפטים למשל מתקבלים בעלי ממוצע בגרויות משוקלל 102 ומעלה וכן נדרש ציון אמי"ר 211 או יותר. באופן כללי כדאי לפנות לייעוץ לימודים במוסד איכותי זה על מנת לדעת מהן האפשרויות הפתוחות בפניכם.

לימודים בלי פסיכומטרי בטכניון

גם הטכניון הידוע ברמת הלימודים הגבוהה במיוחד שבו מאפשר קבלה למסלולי לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי. המסלולים הם מתמטיקה, פיזיקה, הנדסה כימית, הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, ביולוגיה וכימיה.

יש להדגיש כי על מנת להתקבל למסלולים הנ"ל הטכניון מחייב ציון 88 ומעלה בחלק של האנגלית בפסיכומטרי או לחילופין ציון 188 ומעלה במבחן אמי"ר.

לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי לבני 30 ומעלה

לימודי תואר ראשון ללא פסיכומטרי מתאימים במיוחד למועמדים בני 30 ומעלה, שעוברים מכינה מתאימה. על מנת לדעת בדיוק אילו אופציות פתוחות בפני המועמדים היותר מבוגרים כדאי לפנות לייעוץ לימודים במספר מכללות ואוניברסיטאות.

למדריך המלא בנושא ← לימודים ללא פסיכומטרי

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן