לימודים בישראל

לימודים באינטרנט

האינטרנט חולל מהפכה של ממש בתחומים רבים בחיי כולנו, ואין ספק שהשלכותיה של מהפכת המידע שחווה העולם ימשיכו להתעצם ולחלחל אל עוד ועוד שטחים בחיינו. אחד התחומים שכבר מושפעים במידה ניכרת מהתפשטות האינטרנט הוא ההשכלה, כשכמדי יום צצות עוד ועוד אופציות של לימודים באינטרנט.

חשוב להדגיש: לא כל דבר אפשר לעשות באינטרנט וכך למשל מי שחשקה נפשו בתואר ראשון במשפטים אולי יוכל למצוא ברשת מידע נרחב אודות חקיקה וחוקים, לקרוא תקדימים מעניינים ולנבור בפסקי דין כאלה ואחרים – אולם על מנת להתמקצע באמת בתחום ולמצוא בו תעסוקה עדיין יש צורך להגיע לאוניברסיטה או מכללה. מצד שני, כדאי לדעת שלימודים דרך האינטרנט נועדו לא רק להקנות ידע במגוון רחב, אינסופי למעשה, של תחומים, אלא גם מאפשרים בלא מעט מקרים רכישת תואר של ממש ובעיקר הגעה לעיסוק מתגמל.

כמה "שווה" תואר אקדמי שהושג דרך האינטרנט?

נכון להיום תארים אקדמיים המוענקים על ידי אוניברסיטאות אינטרנטיות נתפשים – ובצדק, יש לומר – כפחות איכותיים מתארים המוענקים על ידי מכללות אקדמיות ואוניברסיטאות שפועלות במבנים פיזיים ומחייבות, ברוב המקרים, הגעה פיזית אליהן.

יחד עם זאת על פי מומחים רבים בתחום העתיד שייך לאוניברסיטאות "וירטואליות", ומי שזקוק להוכחה יכול למצוא אותה במיזם edX שבפיתוחו שותפות 3 מהאוניברסיטאות היותר יוקרתיות בעולם, ברקלי, הרווארד ו- MIT.

יתרונות לימודים באינטרנט

לקונספט של לימודים באינטרנט ישנם יתרונות רבים:

ראשית, ברוב המקרים אין תנאי קבלה כך שלא צריך להירשם לקורס פסיכומטרי או לשפר בגרויות על מנת ללמוד את התחומים בהם אנחנו מתעניינים.

שנית, הקורסים והתכנים הרלוונטיים נגישים עבורנו 24/7, ואנחנו לומדים אותם בזמן הנוח ביותר עבורנו, מבלי להיתקע בפקקים בדרך למכללה, להצטופף באוטובוס עם המוני סטודנטים אחרים או לחפש חנייה ליד האוניברסיטה במשך שעות.

יתרון חשוב אחר הוא העלות: ברוב המקרים הלימוד באינטרנט מוצע לנו חינם אין כסף, וזאת בניגוד לשכר הלימוד הבלתי מבוטל באוניברסיטאות והגבוה אף יותר במכללות הפרטיות.

עוד יתרון הוא האפשרות להתמקד: אם במסגרת לימודי תואר כזה או אחר נדרשים הסטודנטים ללמוד גם קורסים שלא בהכרח מעניינים אותם, או לחילופין מוגבלים מבחינת היצע הקורסים לתחום מסוים, הרי שבאינטרנט אפשר ללמוד בדיוק את מה שרוצים.

בנוסף קצב הלימוד הוא על פי הצרכים שלנו וההעדפות שלנו, ולא בהתאם להתקדמות כיתה שלמה.

מה אפשר ללמוד באינטרנט?

הכל. מהיסטוריה ועד ביוכימיה, מתרבות סין העתיקה ועד מוזיקה דרום אמריקאית עדכנית, כלכלה, פילוסופיה, לימוד אנגלית ושפות פופולאריות אחרות ועוד.

איפה אפשר ללמוד באינטרנט?

בשנים האחרונות צצו מיזמים רבים המציעים לימודים דרך האינטרנט. דוגמה אחת לאתר המספק שלל הרצאות בעברית היא האקדמיה הישראלית ללימודים באינטרנט, ובין האתרים הבולטים בעולם ניתן לציין את יודסיטי, קורסרה, האקדמיה של חאן וכאמור edX.

האקדמיה של חאן החלה את דרכה כבר בשנת 2006, כשסלמן חאן, סטודנט בוגר MIT והרווארד, רצה ללמד את בן דודו מתמטיקה, ומאחר שהפריד ביניהם אוקיינוס הוא החליט להעלות ליו-טיוב תכנים לימודיים – שעד מהרה הפכו בסיס לקורסים שלמים ולאתר שמציע אלפי שיעורים במגוון נושאים.

קורסרה (Coursera) היא פלטפורמת הלימוד האינטרנטי הגדולה ביותר ואשר נהנית מיתרון משמעותי נוסף: כל המרצים בה הם מרצים מאוניברסיטאות בעלות שם דוגמת סטנפורד, פרינסטון ודיוק.

יודסיטי (Udacity) מתמקדת בלימודי מדעי המחשב, מתמטיקה ומדעים מדויקים אחרים – ומתאפיינת במודל עסקי ייחודי: מכירת קורות החיים של הסטודנטים, בהסכמתם, לחברות (ובהן פייסבוק, גוגל, בנק אוף אמריקה וחברות בולטות אחרות).

עוד אופציה מעולה למי שרוצה להתנסות בלימודים דרך האינטרנט היא TED, אתר שמרכז הרצאות באורך עד 18 דקות. הנושאים בהם עוסקות ההרצאות מגוונים במיוחד, ותמיד תמיד מדובר בתכנים מעוררי מחשבה והשראה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן