לימודים בישראל

לימודים מהבית

מה ניתן ללמוד מהבית?

ניתן ללמוד מהבית ודרך המחשב כמעט הכל. החל מלימודים לתואר ראשון וכלה בקורסים האיזוטריים ביותר. כיום ניתן למצוא ברשת מבחר של קורסים מקוונים במגוון של תחומי ידע, ביניהם : מוזיקה, שפות, רוחניות, תוכנות מחשב, בניית אתרים, ואפילו עיצוב. למעשה, ברוב המוסדות האקדמיים בארץ, ניתן ללמוד חלק מהקורסים באופן מקוון, ובכך להגשים את חלום הלימודים מהבית ולו באופן חלקי.

לימודים מהבית לקורס הפסיכומטרי

מספר מכונים להכנה לבחינה הפסיכומטרית מציעים תכניות של לימוד אישי מהבית. תכניות אלו מוצעות במחירים שהם נמוכים באופן משמעותי ממחירי הלימודים הקלאסיים הפרונטאליים. לדוגמה, מכון קידום מציע את קורס "קידום Home" אשר כולל מיילים להדרכה בלימודים, ערכת ספרי פסיכומטרי, שירותי בדיקה ומשוב, גישה לפורטל התרגול המתקדם, שמונה סימולציות ומדריך מלווה.

לימודים מהבית לתואר ראשון

מספר מוסדות אקדמיים בארץ ובעולם מציעים תכניות של לימודים אקדמיים מהבית. המוסד המוביל והידוע ביותר בארץ ללימודי תואר ראשון ומעלה מהבית, הוא כמובן האוניברסיטה הפתוחה. במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני מבלי לצאת מהבית – כמעט. ההרשמה ללימודים היא מקוונת, או טלפונית, וניתן גם להירשם במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה. חומרי הלימוד מגיעים אליכם הביתה בדואר, וגם את העבודות ניתן לשלוח למרצים בדואר. ניתן להגיע למפגשים פרונטאליים אך אין זאת חובה, ולחלק ניכר מהקורסים הנלמדים באוניברסיטה יש שיעורים מקוונים בהם כל משתתף יושב מול המחשב וצופה במרצה. למעשה, החלק היחיד בלימודים באוניברסיטה הפתוחה אשר מחייב יציאה מהבית – הוא המבחן המסכם של כל קורס. האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון של מסלולי לימודים מהבית, ביניהם : לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה,כלכלה,מדעי המדינה,יחסים בינלאומיים, לימודי מדעי המחשב, מדעים, מתמטיקה,ביולוגיה,ביוכימיה, פיסיקה, לימודי קולנוע, היסטוריה, מזרח תיכון, יהדות, קולנוע, פילוסופיה ועוד רבים אחרים שלא נוכל למנות במסגרת זאת. חשוב לציין עוד יתרון גדול של הלימודים באוניברסיטה הפתוחה והוא שאין תנאי קבלה ללימודים בה. הווה אומר, אם אין לכם בגרות מלאה, לא תצטרכו לבזבז זמן על השלמת בגרויות או על לימודים לפסיכומטרי.

יתרונות הלימודים מהבית

ראשית, חסכון בכסף: אין הוצאות דלק, אוכל בחוץ או בייביסיטר. בנוסף לחיסכון בעלויות הנלוות, במקרים רבים, מוסדות לימודים בתחומים שונים מציעים תכניות לימודים באינטרנט מהבית במחירים נמוכים משמעותית ממחירי תכניות הלימודים בכיתות. שנית, חיסכון בזמן: אין בזבוז זמן על נסיעות, הפסקות ומנהלות. בנוסף,הלימודים מתנהלים בקצב המתאים לכם, בשעות המתאימות לכם, וכך ניתן ללמוד בשעות אחר הצהריים לאחר העבודה או אפילו בלילה כשהילדים כבר הלכו לישון. ניתן לשלב לימודים מהבית בכל סוגי העבודה ולהמשיך בהתפתחות המקצועית שלכם במקביל ללימודים.

למי מתאימים לימודים מהבית?

לימודים מהבית מתאימים בראש ובראשונה לאנשים בעלי משמעת עצמית הדוקה ויכולת ללמוד לבד. לא כולם יכולים לעשות זאת ויש כאלו שבלי החרב המתנופפת של בדיקת נוכחות בשיעורים – פשוט לא ישבו ללמוד לבד. כדי להצליח בלימודים מהבית אדם צריך להיות אוטודידקט: מסוגל לרכוש השכלה וללמוד באופן עצמאי. בנוסף יש להבין כי לימודים מהבית אין משמעם – לימודים בזמן הפנוי. צריך וחשוב לפנות זמן מוגדר ללימודים אחרת תמצאו עצמכם בסוף הסמסטר נאבקים להשלים את כל החומר לקראת הבחינה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן