לימודים בישראל

לימודי אחיות ללא פסיכומטרי

אם אתם מעוניינים ללמוד לימודי אחיות ללא פסיכומטרי, ודאי נתקלתם באמירה שציון פסיכומטרי הוא תנאי סף ללימודי סיעוד. ובכן, זה נכון באופן חלקי בלבד. ישנם מספר מסלולי לימודים אשר מאפשרים לימודי אחיות ללא פסיכומטרי, אך הם דורשים תנאים מקדימים אחרים. תנאים אלה יכולים להיות תואר אקדמי, או לחילופין, תואר אחות מעשית. בחלק מהמסלולים ניתן להמיר ציון פסיכומטרי בציון מבחן סינון מסו"ק. בניגוד לפטור מתעודת בגרות אשר ניתן לסטודנטים מעל גיל שלושים במסלולי לימודים אקדמאיים רבים, לא ניתן פטור מציון פסיכומטרי רק על בסיס גיל. אם כך, ה"טריק" הוא להיות בעל תואר או מקצוע או ציון סף במבחן הסינון מסו"ק – אשר פוטרים אתכם מהצורך לעבור בחינות פסיכומטריות.

לימודי אחיות בבית הספר לסיעוד "מאיר"

בבית הספר לסיעוד מאיר מוצעים מספר מסלולי לימוד אחיות ללא פסיכומטרי, לבעלי תואר אקדמי מאושר על ידי משרד החינוך. תואר אקדמי מאפשר לימודי אחיות ללא פסיכומטרי וללא צורך בהשלמת בגרויות. בכל מקרה אחר, נדרש ציון סף של 500 בבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי.

המסלולים המוצעים ללימודי אחיות ללא פסיכומטרי בתנאי שיש ברשות המועמד תואר אקדמי הם:
מסלול הסמכה לתואר אח/ות מוסמכ/ת, אשר אורך שלוש שנים, ונערך בימים ושעות המתאימים לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות. זאת הסיבה שמסלול זה הוא ארוך יותר מהמסלול השני המוצע בבית הספר לסיעוד מאיר.

מסלול הסמכה לתואר אח/ות מוסמכ/ת (שנתיים וחצי): זהו מסלול דומה אשר מתקיים בימים ושעות אחרים ולכן הוא מתאים פחות לבעלי משפחה או לעובדים במשרה מלאה.

המסלול השלישי המאפשר לימודי אחיות ללא פסיכומטרי הוא המסלול להסבת אקדמאים לתואר אח/ות מוסמכ/ת. מסלול זה אורך שנתיים וחצי ותנאי הקבלה אליו הם תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל או לחילופין הוכר כווה ערך על ידי משרד החינוך, וכן ראיון אישי.

מסלול נוסף ללימודי אחיות ללא פסיכומטרי הוא התכנית להסבת אחיות מעשיות לתואר אחות מוסמכת. תנאי הקבלה למסלול זה כוללים בגרות מלאה (עד גיל 30) , תוצאות מבחן סינון מסו"ק בציון 210 או פסיכומטרי בציון של 480 ומעלה.

לימודי אחיות בבית הספר לסיעוד "דנה" במרכז הרפואי בילינסון

מסלול לימודי סיעוד לתואר במסגרת בית הספר לסיעוד "דנה" אינם מאפשרים לימודי אחיות ללא פסיכומטרי. לעומת זאת, המסלול להסבת אקדמאים לסיעוד אינו דורש ציון פסיכומטרי. נדרש תואר אקדמי מוכר בארץ, בכל תחום, או תואר אקדמי מחו"ל אשר קיבל את אישור משרד החינוך . בנוסף כולל תהליך המיון בדיקת רמת אנגלית וראיון קבלה. אם עליכם להשלים לימודי אנגלית תוכלו לקרוא על כך באתר שלנו. גם למסלול לימודי תעודה בסיעוד אין חובה מוחלטת בציון פסיכומטרי, ותישקל מועמדותם של בעלי ציון מסו"ק 210 ומעלה כחלופה לציון פסיכומטרי.

לימודי אחיות בבית הספר לסיעוד קפלן

בתכנית להסבת אקדמאים לסיעוד של בית הספר לסיעוד "קפלן" תנאי הקבלה מאפשרים לימודי אחיות ללא פסיכומטרי בתנאי שיש בידיכם תואר ראשון. תנאי הקבלה כוללים תואר אקדמי מוכר בארץ, בכל תחום, או תואר אקדמי מחו"ל אשר קיבל את אישור משרד החינוך, קורות חיים, מבחן התאמה וראיון אישי, וכן מבחן בעברית לעולים לארץ לפני פחות מעשור.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן