לימודים בישראל

לימודי איפור

לימודי איפור (Makeup) הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד, בעיקר בשל המודעות הרבה בתחום ובגלל הפיתוחים הרבים בנושא. הם מוצעים על ידי מספר בתי ספר הנחשבים למובילים בתחומם, והם מאפשרים לכל המשתתפות והמשתתפים בהם לקבל את כל הכלים הדרושים כדי לעסוק בתחום זה באופן מקצועי. לימודים אלה הינם לימודי תעודה לכל דבר, ובסיומם מקבלים הבוגרים תעודת גמר. ישנם לימודי איפור הכוללים התמחות בתחום איפור מסוים, כמו איפור כלות או איפור ערב, למשל, וישנם כאלה הנחשבים לכלליים יותר.

לימודי איפור בישראל

בשנים האחרונות אפשר למצוא בארץ לא מעט בתי ספר לאיפור, המנוהלים על ידי מאפרים מקצועיים ומוכרים העוסקים בתחום זה לא מעט שנים ונחשבים למבוקשים מאד. מדובר לרוב במאפרים שסללו את דרכם, צעד אחד צעד, עד שהגיעו לניהול בתי ספר לאיפור, המושכים אליהם המוני תלמידים בכל שנה. תחום האיפור בארץ הולך ותופס תאוצה יותר ויותר לאחרונה, כאשר המודעות הרבה לאסתטיקה יחד עם שלל מוצרי הטיפוח והאיפור הקיימים בשוק הופכים את התחום כולו למוביל ולאטרקטיבי עבור אלה שעולם הקוסמטיקה והטיפוח מעניין ומושך אותם. לימודי איפור בישראל מושכים אליהם בעיקר נשים בטווח רחב של גילאים, ומעט גברים הרואים את עצמם עוסקים בכך באופן מקצועי.

למי זה מתאים?

לימודי איפור מתאימים לכל מי שטיפוח, אסתטיקה, יצירה ואמנות מעניינים אותו. הם מתאימים למי שאוהב לעבוד עם אנשים, למי שאוהב תחום דינמי ונוצץ מאוד. העוסקים בתחום האיפור באופן מקצועי פוגשים לרוב במהלך עבודתם, אם הם משתלבים במסגרות הרלוונטיות, לא מעט מפורסמים ומפורסמות, שחקנים ושחקניות, זמרים וזמרות ועוד.

תחום זה מתאים למי שמוכן ללמוד ולהתפתח, למי שמוכן להשקיע כדי לרכוש את כל הכלים הנדרשים ממאפר או ממאפרת מקצועיים, וכמובן – למי שיש לו סבלנות רבה כדי לספוג את כל מה שקשור אל התחום ולפתח את המיומנויות הקשורות לכך.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי איפור נקבעים על ידי המוסד הלימודי עצמו. באופן כללי, במרבית בתי הספר לאיפור אין צורך ברקע קודם, בניסיון או בידע כלשהו בתחום האיפור, אולם ישנם מספר מסלולי לימודי בבתי הספר לאיפור הדורשים תיק עבודות ורקע מסוים. מדובר לרוב במסלולים מתקדמים יותר, המתבססים על מסלול מקדים, ראשוני. בכל מקרה, לפני שבוחרים את המסגרת הלימודית, כדאי לבדוק מהם תנאי הקבלה והאם עונים עליהם.

תוכנית הלימודים בתחום האיפור

תכנית הלימודים כוללת פעמים רבות לימודים עיוניים, וכמובן – לא מעט שיעורים מעשיים, המאפשרים לתלמידים להתנסות בפועל באיפור. תכנית הלימודים נקבעת על ידי המסגרת הלימודית עצמה ונבנית על פי המסלול שבו מעוניינים להתמחות או המגמה שבה בוחרים. אפשר לבחור קורס איפור מקצועי, קורס איפור ערב, קורס איפור כלות, קורס איפור לבמה ולקולנוע, קורס איפור אופנה ועוד. את כל הקורסים מעבירים מורים מוכשרים בעלי ניסיון רב בתחום ועם ידע מקצועי ברמה גבוהה.

משך זמן הלימודים

לימודי איפור נמשכים מספר חודשים עד שנה לרוב. מדובר במפגש חד שבועי פעמים רבות, המתקיים בשעות אחר הצהריים והערב. עובדה זו מאפשרת למשתתפים בלימודים אלה להמשיך ולשלב עבודה יחד עם לימודים ועם עיסוקים נוספים ולהקדיש את זמנם לטובת העניין בהתאם לשעות החופשיות שלהם.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה העומדות לרשותם של בוגרי לימודי איפור הן רבות ומגוונות. ככל שצוברים ניסיון וידע בתחום, הסיכוי להשתלב במסגרות נחשבות ומובילות הוא גבוה יותר. אפשר למצוא עבודה בתחום בארץ ואפשר למצוא גם בחו"ל. אפשר לעבוד באופן עצמאי, כמאפר או כמאפרת, או להתברג בחברה מסוימת או אפילו בסלון כלות.

ישנם לא מעט בוגרים ובוגרות המשתלבים בהפקות קולנועיות ובהפקות טלוויזיה שונות, ישנם כאלה העובדים כמאפרים מקצועיים במסגרת תצוגות אופנה או ימי צילום, ישנם כאלה הבוחרים לעבוד בחברות הקוסמטיקה או במכוני האיפור וקיימים גם אלה המעדיפים דווקא להשתלב בתיאטרון או באופרה.

מסלולי לימודים בתחום האיפור

מסלולי הלימוד המוצעים במסגרת לימודי איפור, מאפשרים למעוניינים להשתלב בתחום זה לבחור תחום עיסוק אחד ולהתמקצע בו. מדובר במסלולים מקצועיים, המקנים לתלמידים את כל הכלים שהם צריכים (מעשיים ותיאורטיים) כדי שיוכלו לעבוד כמאפרים בכל מסגרת שירצו.

קורס איפור מקצועי

קורס איפור מקצועי, המכונה גם "PRO", הינו קורס איפור מקיף, הנחשב לאחד מקורסי האיפור המבוקשים כיום. הקורס מיועד לכל מי שחולם לעסוק בתחום האיפור ולבטא את כישוריו ואת יכולותיו במסגרת עבודתו. במהלך קורס איפור מקצועי משתתפים התלמידים בשיעורים המתמקדים באיפור כלות, באיפור לתצוגות אופנה, באיפור לצילומי אופנה (סטילס), באיפור יופי ועוד. הם רוכשים טכניקות איפור שונות ואף מגבשים את סגנון האיפור ואת טכניקת האיפור שלהם.

» למדריך המלא בנושא ← קורס איפור

מוסדות לימוד מובילים לאיפור

מוסדות הלימוד המובילים בארץ כיום ללימודי איפור הם: בית הספר לאיפור של ירין שחף, בית הספר לאיפור איל מקיאג' ובית הספר לאיפור של מיקי בוגנים. מדובר בשלושה מאפרים מקצועיים מובילים וידועים בתחומם שהחליטו, לאחר שרכשו ידע וניסיון רב בתחום, לפתוח בית ספר המתמקד כולו בתחום האיפור. כל אחד מבתי הספר הללו מציע לתלמידים מספר מגמות שונות עם אפשרות לבחור התמחות מסוימת: איפור מקצועי, איפור ערב, איפור כלות, איפור תיאטרון ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן