לימודים בישראל

לימודי אנגלית

חושבים על לימודי אנגלית? הגעתם למקום הנכון. היום, בעידן האינטרנט והתקשורת, קשה להתחמק מהאנגלית שנחשבת לשפה הבינלאומית הרשמית בדיבור ובכל סוג תקשורת אחר: באינטרנט, בהתכתבויות בינלאומיות ובעסקים. לימוד אנגלית מאפשר לשפר מיומנויות שיחה וכתיבה ותורם להצלחה בכל תחום. כאן תקבלו את כל המידע על לימודי אנגלית והיתרונות שלהם.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

לימודי אנגלית בישראל

לימוד אנגלית הוא חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך וכבר בכיתות הנמוכות אנחנו מתחילים לרכוש את השפה שתפוצתה היא הרחבה ביותר עלי אדמות (כ- 400 עד 500 מיליון איש דוברים אותה ברמת שפת אם ועוד לפחות מיליארד איש, ואולי אפילו 1.5 מיליארד, שולטים בה ברמה כזו או אחרת). ברוב המסלולים של לימודים אקדמיים נדרשת רמה מינימלית של אנגלית, כשהאינדיקציות לכך הן הציון בחלק של האנגלית בבחינה הפסיכומטרית ומבחני אמי"ר ואמיר"ם, אולם לעיתים לא די בשליטה נאותה בשפה האנגלית אלא יש צורך ברמה גבוהה עוד יותר.

אם בעבר האנגלית הייתה חלק קטן מחיינו, היום היא נמצאת בכל מקום. רוב הישראלים מאמינים שהם יודעים אנגלית אבל אוצר המילים של רובם מוגבל למילים שקשורות בהרשמה לאתרים באינטרנט ומילים שנקלטות פה ושם מסרטים אמריקאים.

אנגלית היא אולי לא השפה המדוברת ביותר בעולם כשפת אם אבל היא בהחלט השפה שבה משתמשים רוב תושבי העולם בתקשורת בינלאומית ולכן לימודי אנגלית הכרחיים גם בישראל. לימוד השפה האנגלית בארץ הוא לא מטרה אלא שלב בדרך להגשמת כל מטרה אחרת שקשורה להתפתחות אישית, מקצועית וכלכלית.

ידיעת אנגלית היא תנאי חשוב להצלחה – בעולם האקדמי בישראל, האנגלית היא שפה נדרשת לקבלת תואר ראשון, מי שמעוניין להתקדם ולהשתתף בכנסים מקצועיים בינלאומיים חייב להבין אנגלית וכל מי שרוצה להרחיב את עסקיו לחו"ל, בין אם באינטרנט או במובן פיזי, נדרש לשלוט באנגלית.

מלבד מסגרת בתי הספר בישראל, בהם לימוד השפה האנגלית הוא חובה, מי שמעוניין לשפר את האנגלית הבינונית מבית הספר, ללמוד אנגלית עסקית או להגיע לשליטה טובה בשפה יכול ללמוד אנגלית בכל גיל ולכל צורך במוסדות ייעודיים הקיימים במגוון ערים ברחבי הארץ:

למי זה מתאים?

מי שמדבר אנגלית שוטפת לא תמיד יודע לכתוב בלי שגיאות ויש כאלו שקל להם יותר לקרוא באנגלית ולהבין מה שהם קוראים, מאשר לדבר באנגלית. כשלומדים שפה זרה ומעוניינים להגיע לשליטה טובה נהוג להעריך בנפרד כל אחד מהכישורים הבאים: דיבור, קריאה וכתיבה. לדבר באנגלית ולכתוב באנגלית הן שתי מיומנויות שונות, ויש צורך לתרגל את שתיהן – ביחד או בנפרד. לימודי אנגלית מתאימים לכל מי שרוצה לשפר אחת מהמיומנויות הללו.

בעולם שהפך זה מכבר לכפר גלובאלי הצורך בשליטה באנגלית הופך מוחשי יותר ויותר. בין אם אתם רוצים ללמוד רפואה בהונגריה ובין אם זה תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה מובילה בארה"ב, בין אם אתם שוקלים לנסות את מזלכם בעבודה מעבר לים בתום לימודי הנדסה או משפטים ובין אם אתם רואים בעתידכם לימודי דוקטורט המחייבים אנגלית ברמה גבוהה במיוחד, לימודי אנגלית יכולים לסייע לכם רבות.

לפני שתתחילו ללמוד אנגלית תשאלו את עצמכם, לאיזו מטרה אני מעוניין ללמוד אנגלית: האם אני רוצה לשלוט בשפה כדי לקרוא ספרות עתיקה? כדי להתקבל ללימודי מנהל עסקים בארה"ב? כדי לעבור את מבחן TOFEL? או אולי כדי לשפר מיומנויות שיחה לקראת הטיול לחו"ל או לעבודה היומיומית מול עמיתים בחו"ל? – קיימות מגוון שיטות ללימוד אנגלית וכל אחת מהאפשרויות האלה מצריכה סגנון ואופי לימודים שונה.

תנאי קבלה

קיים מגוון גדול של קורסים באנגלית במוסדות הלימוד השונים בישראל, למעוניינים ללמוד אנגלית ברמה בסיסית או רמת "מתחילים" אין צורך בהוכחת ידע קודם ברוב המקרים. לצורך סיווג רמת האנגלית של מועמד המעוניין ללמוד בקורסים מתקדמים, יילקחו בחשבון נתוני בחינת בגרות – ציון ורמת יח"ל, ציון פרק אנגלית בבחינה הפסיכומטרית, ציון מבחן אמי"ר או אמיר"ם, או מבחני מיון פנימיים במוסד אליו אתם מעוניינים להרשם.

משך זמן הלימודים

לימודי אנגלית יכולים להמשך מספר חודשים, במסגרת קורסים מקצועיים בבתי הספר לאנגלית ואף שלוש שנים במסגרת אקדמית של לימודים לתואר ראשון באנגלית. על מנת לקבל מידע ספציפי באשר למשך זמן הלימוד בהתאם לסוג הלימודים והמוסד, צרו קשר דרך הטופס באתר.

מסלולי לימודים

לימוד אנגלית יכול להתבצע במספר רב של מסגרות ומסלולים. ככל שהמסגרת מספקת לימודים מעמיקים, מקיפים ומסודרים יותר, כך האפשרויות שיפתחו בעתיד בפני הלומדים הן רבות יותר.

קיימים מסלולים מיוחדים בהתאם לקהל היעד והגילים, לדוגמה מסלול לימוד אנגלית לילדים או מגוון שיעורים וקורסים של לימודי אנגלית למבוגרים, זאת על מנת להתאים את צורת הלימוד לקהלים השונים.

מרבית המקומות בהם ניתן ללמוד את השפה בארץ, מציעים מגוון תוכניות המותאמות לרמה ההתחלתית של הלומדים. מי שמעולם לא למד אנגלית, יוכל להתחיל בלימודים בסיסיים בקורסים של לימוד אנגלית למתחילים ומי שכבר צבר ידע בסיסי יוכל להירשם למסלול מתקדם יותר במסגרת קורסי לימוד אנגלית למתקדמים, ששמים דגש על מיומנויות מתקדמות יותר.

השפה האנגלית נלמדת באופן שונה גם בהתאם למטרת הלימוד. כשם שישנם הבדלים בין המבטאים השונים – מבטא בריטי לעומת אמריקאי, אוסטרלי וכו', כך יש הבדל בין האנגלית שנדרשת לצורך עסקים לבין האנגלית שמיועדת לעולם האקדמי או למבחן הפסיכומטרי, לשיפור מיומנויות גלישה באינטרנט ושימוש ברשתות חברתיות שהשפה הרשמית בהן היא אנגלית.

אוצר המילים שנדרש מסטודנט שצריך לקרוא שייקספיר הוא שונה מאוצר המילים של מנהל מוצר שעובד עם לקוחות באנגליה או סין, ונדרש לתקשר איתם באנגלית. לימודי אנגלית לצרכים עסקיים למשל מאפשרים לשפר מיומנויות שיחה, קריאה וכתיבה. בעולם העסקים עצמו, ישנם הבדלים תרבותיים ולכן שימוש באנגלית עסקית ישתנה במעבר בין ארצות הברית לאנגליה, בגלל הבדלי תרבות. כמו כן לעסקים פרונטליים יידרשו מיומנויות שיחה ומעט מיומנויות של כתיבה עסקית-רשמית, ולעומת זאת התרחבות עסקית באינטרנט מצריכה יכולות כתיבה וניסוח רשמיים ופחות מיומנויות של דיבור. לעומת זאת, אנגלית אקדמית היא עניין שונה – שפה וכתיבה באקדמיה מצריכה אוצר מילים שונה לחלוטין מזה שנהוג בעולם העסקים או ברשתות חברתיות.

אחרי שהוגדרה מטרת הלימודים אפשר להתחיל לחפש מקום או מורה וגם כאן האפשרויות רבות: אפשר ללמוד עם מורים פרטיים או להירשם לבית ספר לשפות, ישנם חוגים לאנגלית באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל וכן קבוצות לימוד שפותחים אנשים פרטיים. למעוניינים ללמוד לבד ומהבית ישנן ערכות לימוד ביתיות שכוללות תוכנה ללימוד אנגלית, ספרים, חוברות תרגול ודיסקים להאזנה וכן אתר ללימודי אנגלית באינטרנט, חלקם מוסדרים ועל חלקם אין כל פיקוח.

לימודי אנגלית במוסדות אקדמיים

אחת הדרכים הזולות והיעילות ללמוד אנגלית היא במסגרת מוסד אקדמי. אמנם שכר הלימוד שמשלמים סטודנטים לשנת לימודים אינו זול במיוחד, אבל הוא מכסה מלבד לימוד אנגלית גם את כל הקורסים האחרים. תואר ראשון מכל סוג מצריך להגיע לרמת פטור מאנגלית באוניברסיטה ולכן במסגרת התואר הראשון זוכים כל התלמידים לשיעורי אנגלית בהתאם לרמת הידע של כל תלמיד.

מסגרת אקדמית מתמקדת במיומנויות קריאה והבנת הנקרא יותר מאשר במיומנויות שיחה והדגש תוך כדי לימודי אנגלית באקדמיה, מכללה או אוניברסיטה הוא על קריאת מאמרים. כיוון שתואר ראשון נמשך כשלוש עד ארבע שנים בדרך כלל, גם מי שרמת האנגלית שלו נמוכה יכול להגיע בפרק זמן זה לרמת פטור ואינו נדרש להשלים לימודי אנגלית על חשבונו ובזמנו הפנוי. החיסרון כמובן הוא שלימודים אלה אינם מתמקדים בשיחות יומיומיות או באנגלית עסקית.

בנוסף, קיימים מסלולי לימודים לתארים אקדמיים בשפות, וביניהם גם אנגלית, כך שבהחלט ניתן ללמוד תואר ראשון באנגלית, אשר יעסוק כולו בלמידת האנגלית לעומק, על כל רבדיה ומהווה תואר אקדמי בפני עצמו.

לימודי אנגלית במסגרות נוספות

כדי להגיע לרמה טובה כללית ולשליטה שטחית אבל מקיפה בשפה האנגלית, ניתן להיעזר במסגרות לימוד רבות. בתי ספר ללימודי שפות בישראל מציגים מגוון קורסים באנגלית, ברמות שונות ולמטרות שונות. כמו כן ישנם שיעורים פרטיים אותם מעבירים סטודנטים ששולטים בשפה ובכללי הדקדוק שלה.

בנוסף לאפשרות של קורסים בבתי ספר ללימודי אנגלית, קיימות מגוון ערכות לימוד ביתיות, שכוללות ספרים ועזרי שמע לצורך תרגול השפה ומגוון גדול של פורומים ואתרי אינטרנט המאפשרים לימוד אנגלית דרך המחשב בלי צורך לצאת מהבית.

אפשרות נוספת מאפשרת ללמוד ללא תשלום באמצעות לימוד עצמי באתרי אינטרנט חינמיים או במסגרת גופים שונים המציעים קורסים למבוגרים או לימודים מקוונים ללא עלות.

מוסדות לימוד מובילים לאנגלית

 • וול סטריט
 • ברליץ
 • הליקס
 • ברלינגטון

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן