לימודים בישראל

לימודי אנגלית אונליין

אמנם מערכת החינוך הפורמלית מלמדת אותנו אנגלית כבר מהכיתות הראשונות (ובמקרים מסוימים אפילו עוד מכיתה א'), אולם לא כולנו משכילים לנצל זאת בזמן אמת – ונזקקים לחזור על לימודי אנגלית בשלב מאוחר יותר בחיים, ואז באופן טבעי אנחנו מחויבים לעשות זאת בכוחות עצמנו. לימודי אנגלית אונליין הוא דרך מתקדמת ואפקטיבית מאוד לרכוש את השפה החיונית הזאת ואכן יותר ויותר ישראלים שרוצים לשלוט היטב באנגלית בוחרים באופציה המקוונת – ומתחילים לדבר אנגלית אין א פלאש (כלומר, כהרף עין).

למה חשוב כל כך לשלוט היטב באנגלית?

אנגלית היא השפה הדומיננטית ביותר בעולם. כמה מאות מיליונים דוברים אותה כשפת אם, ועל פי ההערכות ישנם כמיליארד בני אדם שמשתמשים בה כשפה שנייה באופן שוטף. זוהי השפה הנלמדת ביותר בעולם, והיא גם זו השולטת בתחומים מרכזיים בחיים המודרניים כמו תקשורת, תיירות, בידור, אינטרנט, תעופה ובעיקר בעולם העסקים ובעולם האקדמיה. אנגלית היא גם השפה המקובלת במדינות מובילות ובפרט ארה"ב ואנגליה כמו גם קנדה ואוסטרליה ולמעשה קשה לדמיין כיצד ניתן למצות את כל האפשרויות בעולם של ימינו ללא ידיעה טובה של השפה האנגלית.

מקום נוסף בו מתחדד הצורך באנגלית הוא לימודים אקדמיים – ברוב מסלולי הלימוד במכללות ובאוניברסיטאות נדרשת הגעה לרמת "פטור" בשפה זו במסגרת לימודי תואר ראשון, וכשמדובר על לימודי תואר שני כבר נדרשת שליטה של ממש באנגלית.

יתרונות לימודים מקוונים באנגלית

לימודי אנגלית אונליין נהנים, כמו כל לימוד מקוון, ממספר יתרונות:

ראשית, הלימודים מתבצעים בביתו של התלמיד (או בכל מקום אחר בו הוא מחליט ללמוד שכן כיום ישנן גם אפליקציות לסמארטפונים השונים המאפשרות ללמוד אנגלית בכל מקום בו תרצו לעשות זאת) – בנוחות מרבית וללא צורך להגיע למקום ספציפי בזמן ספציפי.

שנית, קצב הלימודים נקבע בלעדית על ידי התלמיד והוא אינו תלוי ביכולות חבריו לכיתה – אם הוא מהתופסים במהירות שפה חדשה הוא יכול להאיץ את הקצב, ואם ישנם חלקים בהם הוא מתקשה, הוא יכול להתמקד בהם בקצב איטי יותר.

שלישית, ניתן לחזור שוב ושוב על שיעורים, ובפרט על אלה הקשים יותר להבנה, עד להטמעה מלאה של השפה ועקרונותיה.

בחלק מהמקרים לימוד האנגלית מתבצע בליווי צמוד של מורה בשר ודם.

לימודי אנגלית אונליין – חסרונות

חשוב להדגיש כי לימוד אנגלית באופן מקוון אינו מתאים לכל אחד, שכן הוא דורש רמת מחויבות גבוהה. כמו כל לימוד עצמי, ברגע שאין שיעור אליו חובה להגיע בזמן מסוים, אנחנו עלולים לדחות שוב ושוב את הלימוד ולהתקשות לפנות לכך זמן. יחד עם זאת כדאי לזכור שגם לשיעורים "רגילים" לא תמיד אנחנו מוצאים את האנרגיה והזמן להגיע, כך שבסופו של דבר הלימוד אונליין לא שונה מהותית מלימוד בדרך המסורתית של תלמיד בכיתה, מה גם שממילא מי שמבקש לצאת לדרך שבסופה לימודי תואר שני חייב להיות מצויד ברמות מוטיבציה ומשמעת אישית גבוהות.

איך אפשר ללמוד אנגלית אונליין?

הביקוש הרב למוצר ששמו לימוד אנגלית דרך המחשב אונליין יצר גם היצע נרחב, וכיום ישנן שלל תוכנות ולומדות ואתרים המאפשרים ללמוד אנגלית ביעילות ובנוחות מקסימליים.

חלק מהאופציות משויכות למוסדות לימוד מובילים בתחום לימוד השפות הזרות ובפרט האנגלית, ובהם ברליץ או וול סטריט, אולם ישנן גם אחרות איכותיות ומומלץ לערוך סקר שוק מקיף בטרם מחליטים באיזו לבחור.

בנוסף ממליצים אנשי מקצוע בתחום של לימוד אנגלית ללוות את תהליך הלימוד המובנה בחשיפה יומיומית לתכנים בשפה זו – בין אם דרך מוזיקה, בין אם דרך סרטים ותוכניות ובין אם דרך הרצאות (שהאינטרנט מלא בהן) – וכך הן להעמיק את השליטה בשפה החשובה והן ליהנות מהתכנים עצמם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן