לימודים בישראל

לימודי אנגלית דרך המחשב

לימוד אנגלית דרך המחשב היא דרך נוחה, מהירה ואפקטיבית לרכוש את השפה החיונית, כך שאין פלא כי יותר ויותר ישראלים לומדים אנגלית בלי לצאת בכלל מהבית. עבור רובנו, הפך המחשב בשנים האחרונות למקום שבו אנחנו מבלים שעות רבות ומבצעים שלל פעולות: מתעדכנים בחדשות, יוצרים אינטראקציות בין אישיות, רוכשים מוצרים, צופים בסרטים, מחפשים אינפורמציה על כל דבר – וגם לומדים, בין אם "סתם" בשביל הכיף ובין אם במסגרת תוכניות לימוד שבסופן תואר ראשון. למידה מקוונת, E-Learning, היא אחד התחומים היותר מתפתחים בימינו, ובהתאם תוכלו למצוא גם לא מעט אופציות של לימודי אנגלית במחשב.

כיצד ניתן ללמוד אנגלית דרך המחשב?

ישנן שתי דרכים ליהנות מהאופציה של לימודי אנגלית דרך המחשב – עם מורה ובלי מורה. לימודי אנגלית עם מורה פרטי דרך המחשב בשילוב תוכנה היא הדרך המומלצת למי שזקוק לאנגלית טובה באמת (למשל מי שמתעתד לפנות למסלול לימודי מדעי המחשב). ישנם כמה מוסדות לימוד המציעים אופציה זו, ובראשם בית הספר הידוע לשפות ברליץ.

בדרך השנייה הלימוד נעשה באמצעות תוכנה ייעודית ללימוד האנגלית, והיתרון המרכזי שלה הוא הזמינות המלאה של הלימודים, בכל שעה שרק תרצו ושמתאימה לסדר היום שלכם. גם השליטה בקצב ההתקדמות מוחלטת – אם כי מצד שני היעדר מורה בשר ודם עלול לפגום באפקטיביות הלימוד.

למי זה מתאים?

באופן עקרוני כל אחד יכול להינות מלימודי אנגלית במחשב. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון כי לימודים אלה, בדיוק כמו קורס פסיכומטרי באינטרנט או כל אופציה אחרת של לימודים מקוונים, מחייבים משמעת עצמית ויכולות לימוד מפותחות, שכן ללא אלה תתקשו להפיק את מלוא התועלת מדרך לימוד זו.

אם אתם סומכים על עצמכם, הרי שלא משנה מהי רמתכם ההתחלתית באנגלית או אם אתם מעדיפים להתמקד במיומנות מסוימת (דיבור, קריאה או כתיבה) – המגוון הרחב של תוכניות לימוד השפה במחשב יאפשר לכם למצוא אחת שמתאימה בדיוק לצרכים הספציפיים שלכם.

יתרונות לימוד אנגלית דרך המחשב

לימוד אנגלית מהמחשב הוא חלק ממגמה כוללת של מעבר ללמידה מקוונת (E-Learning), שמציעה יתרונות רבים לבוחרים בה:

 • מחיר נמוך יותר ביחס לאופציות האחרות (קורס בבית הספר לשפות או שיעורים פרטיים).
 • אין צורך לבזבז זמן יקר על הגעה למקום הלימודים וחזרה ממנו – יתרון משמעותי עבור כולנו ובפרט עבור מי שמנסה לשלב לימוד אנגלית בשגרה עמוסה גם ככה (שעות עבודה רבות וכו').
 • שליטה טובה יותר בקצב ההתקדמות ולמעשה כל אחד יכול לרכוש את השפה החשובה בקצב המתאים לו, ולא להיות תלוי בכיתה שלמה (שעלולה לגרום לא רק להאטה של הקצב שלא לצורך או האצתו יתר על המידה אלא גם להסחות דעת).
 • אפשרות לחזור על שיעורים בהם התלמיד מתקשה עד שהם יוטמעו היטב ובנוסף מאפשרת דרך זו תשומת לב מירבית לכל תלמיד ותלמיד.

חסרונות הלמידה המקוונת

לצד היתרונות המוכחים של לימוד אנגלית במחשב ישנם כמובן גם חסרונות, וכדאי לקחת גם אותם בחשבון:

 • לימודים מול המחשב ולא בכיתה מחייבים משמעת עצמית גבוהה למדי, ולא כולנו ניחנו ברמה כזו של משמעת עצמית – בהיעדר מסגרת מסודרת של לימודים אנחנו עלולים לדחות שוב ושוב את השיעור הבא ולא להצליח ללמוד באמת אנגלית.
 • לא תמיד הלימוד דרך המחשב הוא אכן ברמה גבוהה ולא תמיד יש בקרה איכותית על טיב הלמידה וכתוצאה מכך עלולות להשתרש טעויות באופן שבו אתם מדברים, קוראים וכותבים באנגלית, ובנוסף כדאי לקחת בחשבון שלפעמים לימודים בכיתה הם גם כיף, ובפרט ההזדמנות להכניס אנשים חדשים לחיינו.

מסגרות ללימודי אנגלית דרך המחשב

אופציה אחת ללימודי אנגלית במחשב מציע אתר בשם hellix. אתר זה מציע אבחון חינמי של הרמה ההתחלתית של האנגלית, ולאחר מכן רכישת המיומנויות השונות באמצעות שיטה המבוססת על רצף מתוכנן היטב של נושאים המתפרסים על פני 11 שלבים (למשל "דקדוק – 4 הזמנים הראשונים", "תפקוד פסוקיות במשפטים" ו"שמות תואר"). בכל שלב מאפשרת המערכת לכל תלמיד לבצע למידה מעמיקה ויסודית בטרם יתקדם לנושא חדש וכן לתרגל באופן משמעותי את הנושא.

אופציה נוספת של לימודי אנגלית אונליין באינטרנט היא האתר learnenglish המופעל על ידי המועצה הבריטית (שמציעה מבחר קורסים ללימוד אנגלית). הלמידה מבוססת על פודקאסטים, סיפורים, משחקים, פעילויות אינטראקטיביות וחומרי לימוד רבים המוצעים בחינם. לאתר זה יש גם אפליקציות המותאמות במיוחד לסלולריים, ובנוסף תמצאו בו תוכניות ייעודיות לילדים ולבני נוער.

ברליץ, אחד מבתי הספר המובילים לשפות, מציע גם הוא תוכנית לימוד אנגלית דרך האינטרנט – תוכנית הנקראת BVC (ראשי תיבות של Berlitz Virtual Classroom). למעשה מדובר במספר תוכניות, שכן יש BVC מיוחד לחברות, BVC אישי ו-BVC קבוצתי. בכל מקרה הלימוד מבוסס על אינטראקציה עם מורה (דובר אנגלית כשפת אם).

ג'רוזלם פוסט, העיתון הנפוץ ביותר בארץ בשפה האנגלית, מציע גם הוא את לימודי השפה ובין השאר באופן מקוון – ניתן להתחבר לשיעור ניסיון על מנת להתרשם ישירות מרמת הלימודים.

אפשרות אחרת שמאפשרת לימוד אנגלית חינם, היא זו שפיתח משרד החינוך האמריקאי על מנת להפיץ את השפה בכל רחבי העולם. קורס אנגלית זה מתאפיין ברמה גבוהה ומיועד בעיקר לשדרג את יכולות השימוש היומיומיות באנגלית.

כמו כן ישנם מורים פרטיים המציעים לימודי אנגלית במחשב – באמצעות הסקייפ, וגם את האופציה הזו כדאי לקחת בחשבון כשרוצים לשדרג את רמת האנגלית מבלי לצאת מהבית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן