לימודים בישראל

לימודי אנגלית למתחילים

לימודי אנגלית למתחילים מוצעים בבתי ספר לשפות ומוסדות לימוד אחרים, והם מיועדים לתת את הבסיס של הלימודים. בניגוד לשיטת הלימוד המקובלת בביה"ס היסודי, אנגלית למבוגרים שנמצאים ברמת מתחילים נלמדת בשיטה ממוקדת הרבה יותר, כשהדגש הוא על שפה שימושית שנעשה בה שימוש יומיומי. שיטות הלימוד והתרגול מבטיחות שהחומר ייצרב בזיכרון.

חלק מחומר הלימוד ידוע כחומר בעייתי לישראלים, למשל ההבדל בין עבר פשוט להווה מתמשך. בעברית יש רק הווה, עבר ועתיד ולכן מרבית דוברי העברית מתקשים בנושא הזה במיוחד. לימודי אנגלית למתחילים כוללים גם לימוד של חומרים כאלה, אבל קל יותר לעבור את המשוכה הזאת כשהלימודים נעשים באווירה נעימה, בטכניקות לימוד מתקדמות ותוך שימוש בדוגמאות והסברים שקל להבין.

קורס לימודי אנגלית למתחילים

לא מעט אנשים זוכרים את שיעורי האנגלית בבית הספר כחוויה שלילית, שהשאירה בהם התנגדות לשפה. אנגלית ברמה של מתחילים מתחילה מהמקום שבו התקבעה החוויה הזאת, ולכן הרשמה ללימודי אנגלית היא להרבה אנשים צעד שדורש התגברות על מחסום פסיכולוגי. כל מי שעושה את הצעד הזה שואל את עצמו כעבור שנה, למה לא עשיתי את זה קודם? זאת כיוון שבשיטת הלימוד המתאימה ועם הגישה הנכונה, כל אחד יכול להגיע לרמה טובה באנגלית. אפשר להסתפק בסיום קורס אנגלית למתחילים אבל ישנם רבים שההצלחה גורמת להם להמשיך לרמת לימוד אנגלית למתקדמים, וחלקם אפילו משיגים שליטה טובה מאוד לא רק בדיבור אלא גם בקריאה וכתיבה.

רכישת שליטה באנגלית היא עניין של מורים טובים, סבלנות ותרגול. מסגרות שמלמדות קורס אנגלית למתחילים מאפשרות את שלושת התנאים האלה, בעזרת צוותים של מורים מנוסים ומיומנים, שיטות לימוד שמקצרות תהליכים, עבודת בית ותרגול מיומנויות בכיתה. אין מה להתבייש, כיוון שכולם מסביב נמצאים באותו המצב וחשוב לזכור שתרגול דיבור בכיתה הוא חלק חשוב מהלימוד.

לימודי אנגלית למתחילים כוללים הרבה פעמים מענה על המחסום הפסיכולוגי ולכן קיים יתרון ללימודים מסודרים בכיתה או קבוצה, או אפילו בעזרת מורה פרטי. מי שנמצא ברמת מתחילים באנגלית מסיבות אחרות – למשל, בגלל שנשר ממסגרת חינוכית בגיל צעיר או יצא לעבודה – יכול לנסות ללמוד את הבסיס באופן עצמאי, בעזרת ספרי לימוד ועזרי שמע כגון דיסקים או קבצי שמע שבהם אפשר לשמוע איך לבטא את המילים.

תוכנית הלימודים למתחילים

לימודי אנגלית למתחילים כוללים כאמור את הבסיס של ידיעת השפה האנגלית. חומר הלימוד מקיף נושאים בסיסיים כמו תארי גוף והטיות (אני, אתה, את, הוא, היא וכו'), איך משתמשים בפעלים לפי גוף בזמנים השונים (המקבילה בעברית: אני אכלתי, אתה אכלת, את תאכלי וכו'), איך הפועל משתנה בהתאם לזמן – כשהזמנים באנגלית הם הווה, עתיד, עבר פשוט, עבר מתמשך והווה מתמשך.

בנוסף נלמד אוצר מילים באנגלית שכולל מילים שימושיות, פעלים שימושיים, ביטויים מקובלים ודגש על שיחות יומיומיות. במסגרות הלימוד השונות ניתן ללמוד ברמות שונות של עניין, ויש מוסדות לימוד שמנסים לגרום לחומר הלימוד להיראות פחות משעמם על ידי שימוש בסרטים, שירים באנגלית או חומרי עזר אחרים. במסגרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון ועל מנת להגיע לרמת פטור באנגלית, ניתנים קורסים של לימודי אנגלית למתחילים.

אנשים רבים שהינם חסרי ידע בסיסי באנגלית בוחרים בהתחלה באפשרות של לימודים באופן עצמאי, באמצעות המחשב והאינטרנט ולכן אם הנכם אוטודידקטים, יש בהחלט מקום לבחון אפשרות ללימודים עצמאיים ללא עלות, לפחות בתור התחלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן