לימודים בישראל

פורום לימודי אנגלית

פורומים הם אחד המרכיבים הבולטים בעולם האינטרנט – אותם אתרים שמהווים זירות לדיונים בנושאים שונים מושכים אליהם גולשים רבים. הפורטלים הגדולים מפעילים פורומים במגוון רחב של תחומים, ובנוסף ישנם לא מעט פורומים באתרים ספציפיים שמטבע הדברים מוקדשים לנושא ספציפי. פורום לימודי אנגלית ניתן למצוא הן בפורטלים והן באתרים אחרים, וכמובן לתרום בו וללמוד ממנו.

הפופולריות של לימודי אנגלית והחשיבות שלהם

הסיבה לכך שניתן למצוא לא מעט פורומים העוסקים בלימודי אנגלית היא שמדובר לא רק בשפה פופולרית להפליא אלא גם בשפה הדומיננטית ביותר בעולמנו.

בנוסף שליטה באנגלית היא תנאי מוקדם לקבלה לרוב המסלולים של לימודים אקדמיים בארץ, ועוד קהל יעד ספציפי של לימודי שפה זו הם הישראלים הרבים המתכננים רילוקיישן ליעד כזה או אחר בחו"ל, בין אם מיד אחרי הצבא (או לפניו) ובין אם בגיל מבוגר יותר, כחלק מהתקדמות מקצועית בקריירה.

למה כדאי להתחבר אל פורום לימודי אנגלית?

ישנן שתי סיבות עיקריות שבגללן כדאי להירשם אל פורום לימודי אנגלית ולהפוך לחברים פעילים בו:

עבור מי שטרם התחיל ללמוד את השפה אבל מתכנן לעשות זאת בקרוב (ולמשל נמצא בעיצומו של קורס פסיכומטרי), פורום שכזה הוא מקום מצוין לקבל בו המלצות על מקום לימוד, שיטת לימוד, אולי תוכנה המקנה את השפה, אתרים בהם ניתן לשפר את המיומנויות השונות (קריאה/ כתיבה/ דיבור/ הבנת הנשמע) וכו'.

עבור מי שכבר נמצא בעיצומם של לימודי האנגלית, הפורום עשוי להוות מסגרת תומכת, בין אם מנטלית (כמו כל לימודים, גם רכישת השפה האנגלית כרוכה בקושי מסוים, צורך להפגין מחויבות והתמודדות עם משברים – ופורום אינטרנטי שבו פוגשים אנשים שנמצאים באותו שלב בחיים ומתמודדים עם אותם נושאים הוא מקום מצוין לזכות בו בתמיכה) ובין אם בעצות ללימוד אפקטיבי יותר.

בלא מעט מקרים ניתן גם ליצור בפורום לימודי אנגלית גם אינטראקציות שעוברות ממנו אל "העולם האמיתי" – הן לשם לימוד משותף של נושאים שונים, והן למטרות אחרות.

איפה מופעלים פורומים העוסקים בלימודי השפה?

כאמור ניתן למצוא פורומים העוסקים בלימודי אנגלית הן בפורטלים הגדולים והן באתרים נוספים.

בין הפורטלים הבולטים המפעילים פורום שכזה ניתן לציין את תפוז (שבו הפורום נקרא "פורום לימודי אנגלית"), את וואינט (שם פורום "לומדים אנגלית" נכלל במסגרת הקהילות המוקדשות לחינוך), ואת נענע10 (שמו של הפורום הוא פשוט "אנגלית").

בנוסף תוכלו למצוא פורום לימודי אנגלית באתרים המתמקדים בלימודים (למשל אתרים המפרטים אפשרויות שונות של לימודי תואר ראשון ובהם תוכלו לקבל עצות מועילות הן לגבי לימודים אלה והן לגבי לימודי האנגלית), באתרים לגיל השלישי (שם הפורומים מטבע הדברים מתמקדים בלימודי אנגלית למבוגרים – דוגמה לכך היא הפורום של club50) ובעוד אתרים.

חשוב להדגיש כי ייתכנו תקופות בהן פורום כזה או אחר פעיל מאוד ותקופות בהן הוא שומם – בסופו של דבר מידת האפקטיביות של כל פורום באשר הוא תלויה אך ורק בגולשים (אם כי כמובן שמנהלים פעלתנים יתרמו להיווצרות דיונים רבים ומעניינים).

מה חשוב לדעת לפני שמתחברים לפורום?

בכל פורום יש כללים להתנהלות נאותה, בין אם פורמליים בהתאם לפורטל ולפורום הספציפי, ובין אם כאלה שנוצרים על ידי הגולשים הפעילים בפורום ועל סמך ההתנהגות הרצויה מבחינתם.

כדאי מאוד לעבור קצת על התכנים בפורום, כל פורום שהוא ולאו דווקא כזה המוקדש ללימודי אנגלית, על מנת להבין מהן דרכי ההתנסחות המקובלות בו, להתרשם מהחברים בו וכמובן לכבד את כל מי שלוקח חלק בדיונים השונים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן