לימודים בישראל

שיטות ללימוד אנגלית

אמנם מבחינת התפוצה השפה האנגלית מדורגת רק במקום השני בעולם (אחרי הסינית, כמובן) אבל אין ספק שמבחינת השפעה ותועלת עבורנו הישראלים זוהי השפה שהכי כדאי להשקיע בלימודה – ובהתאם צצו בשנים האחרונות שיטות לימוד רבות לרכישת המיומנויות השונות של שפה זו (כלומר דיבור, הבנה, קריאה וכתיבה).

מצד אחד אלו הן בהחלט בשורות טובות שכן בזכות המגוון הרחב של שיטות לימוד אנגלית כל מי שרוצה לשלוט בשפה חיונית זו יכול למצוא דרך אפקטיבית עבורו ושמתאימה לו במיוחד. בנוסף בכל תחום שבו ההיצע מתרחב המחירים יורדים – בהחלט יתרון חשוב.

לימודי אנגלית באינטרנט

מהפכת האינטרנט חוללה תמורות משמעותיות בתחומי חיים רבים וגם מבחינת המגוון של השיטות ללימוד אנגלית ישנה השפעה בלתי מבוטלת להתפתחות המואצת של הרשת והפיכתה לחלק בלתי נפרד מחיינו.

כך ישנן תוכניות מובנות של לימודי אנגלית באינטרנט – לעתים באפשרות של לימוד אנגלית חינם ולעתים בעלות כספית מסוימת – כשהיתרון המרכזי בדרך לימוד זו הוא שכל תלמיד יכול להתקדם בדיוק בקצב המתאים לו, ובנוסף הלימודים מתבצעים אצלו בבית ובמועדים הנוחים מבחינתו; דרך אחרת היא פשוט להיחשף למבחר רחב של תכנים באנגלית – קטעי וידאו, שירים, טקסטים ובעצם כל מה שתרצו, ומתוך צריכתם והבנתם לקלוט את השפה; צ'אטים עם דוברי אנגלית ישפרו משמעותית את הקריאה והכתיבה; משחקים שמטרתם לימוד אנגלית – וישנם אינספור כאלה – הם דרך חווייתית ומהנה ללמוד אנגלית; ובאופן כללי עושה רושם שמגוון האפשרויות בתחום לימודי האנגלית אונליין הולך ומתרחב כל העת.

לימוד אנגלית בטלפון

עוד אחת מאותן שיטות לימוד אנגלית חדשות יחסית היא לימוד השפה באמצעות הטלפון, כלומר דרך שיחות טלפון המתנהלות באנגלית ובעיקר מטמיעות היטב את המיומנות החשובה של הדיבור בשפה זו.

לשיטת לימוד זו 3 יתרונות משמעותיים – האחד, זוהי דרך מעניינת מאוד ללמוד אנגלית, שכן בסופו של דבר מדובר בשיחה עם מורים האמונים על אינטראקציות בעלות ערך מוסף; השני, בדומה לאופציה של לימודי אנגלית במחשב, המפגשים הטלפוניים מתקיימים בזמן הנוח ביותר מבחינת כל תלמיד כשהוא בעצם יכול להיות בכל מקום; והשלישי, הלימוד הינו אישי והמורים יכולים להקדיש את מלוא תשומת הלב לכל מי שנמצא מעברו השני של הקו.

לימודים אקדמיים באנגלית

למי שמחפש התעמקות של ממש בשפה האנגלית, כלומר לא רק להיות מסוגל לפטפט בה או להבין אותה אלא ממש לשלוט בה על בורייה כולל להכיר את ההיסטוריה שלה, ספרות שנכתבה בשפה זו וכו', ההמלצה היא לחפש לימודי אנגלית לתואר ראשון.

לימודי תואר ראשון באנגלית מתקיימים באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטת בר אילן ובאוניברסיטת בן גוריון. כמובן שמעבר לשליטה האבסולוטית באנגלית זוכים הפונים למסלול זה גם לתואר ראשון, שעשוי לפתוח להם לא מעט דלתות בשוק התעסוקה ולהשכלה כללית רחבה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון גם את ההשקעה הרבה הנדרשת – הן מבחינת זמן (3 שנים), הן מבחינת כסף (שכר לימוד והוצאות נוספות) והן מבחינת המאמץ האינטלקטואלי הנדרש במסגרת לימודים אקדמיים.

השיטה הטבעית ללימוד אנגלית

השיטה הטבעית לרכישת שפה, כל שפה, היא באמצעות הקשבה – ילדים לומדים לדבר ולהבין מתוך הקשבה לסביבה ובפרט כמובן להוריהם, וכך ניתן גם ללמוד שפה זרה, כשאת תפקיד ההורים ממלאים מורים. שיטה זו מקנה יכולות גבוהות בתחום הדיבור וההבנה, אך פחות מבחינת קריאה וכתיבה.

לימודי אנגלית בתחום ספציפי

שיטה נוספת ללימוד אנגלית היא להתמקד בתחום ספציפי: כך למשל מוצעים לא מעט קורסים של אנגלית לאנשי עסקים, אשר באופן טבעי מתמקדים באנגלית עסקית ולפעמים אפילו בז'רגונים ספציפיים (למשל מתחום ההייטק).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן