לימודים בישראל

לימודי אנימציה

לימודי אנימציה ועקרונותיה הפכו לתורה שלמה, מורכבת ועמוקה, ולחלק מצורות ההבעה המקובלות באומנות ובתקשורת המונים. מבחינה מילולית, אנימציה הידועה גם בשם הנפשה, נועדה ליצור חזות ויזואלית של תנועה. לצד טכניקות קלאסיות יש כיום גם טכניקות חדישות, לרבות ממוחשבות, תלת ממדיות ואחרות.  למי מתאים ללמוד תחום זה? מהם תנאי הקבלה? היכן ניתן ללמוד אנימציה בארץ ומהם מוסדות הלימוד המובילים? כל המידע לפניכם.

לימודי אנימציה בישראל

לימודי אנימציה הפכו למבוקשים מאוד בישראל. מכיוון שתחום זה לא מאוד מפותח בארץ מבחינה עשייה קולנועית, הרי שהוא מושך בעיקר אנשים השואפים לקריירה בעיצוב למטרות שיווק ולכן לשואפים להשתלבות בתחום המדיה הדיגיטלית הצומח במהירות.

לצד בתי ספר גבוהים לאומנות ולקולנוע המציעים קורסים באנימציה לצד קורסים באומנויות כגון צילום, איור, פיסול, תסריטאות או בימוי, מוצעים קורסים כאלה גם בבתי ספר למקצועות המחשב (דגש על אנימציה ממוחשבת ותלת ממדית).

למי זה מתאים?

מרבית האנשים שפונים ללימודי אנימציה יהיו כאלה ששואפים לעסוק בתחום זה מבחינה מקצועית, אנשים יצירתיים, חובבי אמנות, בעלי טביעת עין וסקרנות טבעית. הלימודים יתאימו לאנשים השואפים לעבוד במשרדי פרסום, לאלה שרוצים להשתלב בטלוויזיה או לעצב אתרי אינטרנט ואף לביים אנימציה בקולנוע.

התחום יתאים לאנשים חזותיים, שלא אוהבים לשקוט על השמרים, שרוצים לשלב בין שאיפות אומנותיות לבין שאיפות מקצועיות.

תנאי הקבלה

מכיוון שמרבית הקורסים שבהם לומדים אנימציה אינם קורסים אקדמאים, הרי לא נדרשים תנאי קבלה רשמיים המבוססים על מבחני בגרות או פסיכומטרי. המועמדים עשויים להידרש להציג תיק עבודות, יתכן ויהיה צורך במבחן קבלה או ריאיון, על פי החלטת מוסד הלימודים.

קורסים מסוימים בתחום זה פתוחים לקהל הרחב ללא סינון מוקדם. קורסים באנימציה שנלמדים במסגרת תואר (באומנות או בתקשורת) מחייבים עמידה בתנאי קבלה מקובלים לרבות בגרות מלאה ולעיתים גם פסיכומטרי לצד תיק עבודות וריאיון אישי.

תוכנית הלימודים ונושאי לימוד

תוכנית הלימודים באנימציה כוללת בין היתר את יסודות הציור והרישום. לומדים כיצד להכין קונספט וכיצד ניתן לעצב דמויות ורקע. לומדים על העמדת דמויות נכונה, על פרספקטיבה וכן על יצירה תלת ממדית, וביצוע אפקטים.

במהלך הלימודים לומדים גם לבצע הנפשה באמצעות תוכנות מחשב מקצועיות כגון מאיה, לומדים על מקומה של האנימציה באתרי אינטרנט וכיצד מטמיעים הנפשה באתרים, באפליקציות ובמובייל. חלק מהקורסים כוללים גם הקניית בסיס נרחב בגרפיקה ובווידאו ארט, לומדים על עריכת וידאו ואנימציה ועל הפקה בדפוס (פרינט).

משך זמן הלימודים

בין אפשרויות הלימוד השונות ניתן למצוא קורסים רציניים ומאוד מקיפים שאורכים כשנה לצד קורסים מקיפים עוד יותר, שיכולים לארוך גם שנתיים, שלוש ואפילו ארבע שנים. לרוב, הקורסים המקיפים שאורכים מספר שנים כוללים לצד הכשרה בתחום האנימציה גם מתן כלים נרחבים באומנות כללית ואומנות חזותית וכן הכשרה מעשית בקולנוע, תסריטאות, בימוי וכדומה (על פי בחירת סטודנט ונטיית ליבו).

אפשרויות תעסוקה

לאחר שמסיימים קורס בלימודי אנימציה ניתן להשתלב במגוון משרות כשכירים או כעצמאיים. אפשר לעבוד במשרדי פרסום ושיווק, ניתן לעצב פלאיירים, לבצע אנימציות לפרסומות, ניתן להשתלב בתחום פיתוח משחקי מחשב בתחום היצירתי קריאטיבי.

רבים מהבוגרים מוצאים את מקומם בעיצוב ואנימציה לאתרי אינטרנט שונים וכן תכנון אנימציות לאפליקציות וישומונים. לשואפים לקריירה בינלאומית, קיים ביקוש לאנימטורים בקולנוע ויש החוזים שתחום זה יהפוך למשמעותי יותר בעתיד גם בישראל.

מוסדות לימוד מובילים ללימודי אנימציה

ניתן ללמוד אנימציה במגוון רחב מאוד של מוסדות לימוד. בין מוסדות הלימוד המובילים ביותר בתחום זה ניתן למצוא את חשיפה, מכללת ספיר ומנשר.

 • לימודי אנימציה בבית הספר חשיפה – זהו בית הספר למולטימדיה ותקשורת מבית האוניברסיטה הפתוחה (לימודי חוץ). תוכנית הלימודים כוללת אנימציה, דו ממד ותלת ממד, שימוש בתוכנת אנימציה מקובלת, עיצוב של גרפיקה בתנועה, ביצוע מודלים וכן ביצוע פרויקט מסכם.
 • לימודי אנימציה בבית הספר מנשר – שילוב בין הכשרה מעשית באנימציה לבין תיאוריה בתחומים כגון תולדותיו של התחום וכן כלים ממוחשבים.
 • לימודי אנימציה במכללת ספיר – ניתן ללמוד תחום זה כחלק מלימודים אקדמאים מלאים. יש לקחת בחשבון שלצד לימודי אנימציה לומדים גם בקורסים באומנות הקולנוע, תקשורת, צילום ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן