לימודים בישראל

לימודי ביטוח

ביטוח הוא אחד התחומים המורכבים ביותר בכלכלה המודרנית, ועל מנת להיות בקיאים בו יש צורך בהבנה פיננסית מעמיקה, בידע נרחב ועדכני לגבי החוקים בארץ ולגבי היבטים מיסויים, יכולות גבוהות בתחום ניהול הסיכונים ועוד. סוכני ביטוח נדרשים גם למיומנויות שיווק על מנת שיוכלו לפעול בשוק התחרותי של ימינו ובסך הכל אין ספק שמי שרוצה להשתלב בעולם הביטוח ולהצליח בו זקוק להשכלה רחבה ואיכותית ובפרט ללימודי תואר ראשון בביטוח.

איפה מוצע תואר ראשון בביטוח?

נכון להיום, מוצעים לימודי תואר ראשון בביטוח אך ורק במכללה האקדמית נתניה. במרכז הבינתחומי הרצליה מוצעת התמחות במסגרת לימודי מנהל עסקים המתמקדת בתחום הביטוח (תוכנית שנבנתה בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח המובילה "מגדל") ובמסלול האקדמי המכללה למנהל ניתן לבחור בהתמחות במימון והביטוח במסגרת התואר הראשון בכלכלה. גם מכללת עדיף מציעה מסלול אקדמי הכולל לימודי ביטוח, וזאת בשיתוף אוניברסיטאות מחו"ל – אם כי כאמור תואר ראשון בתחום מוענק רק במכללה האקדמית נתניה.

מסלול לימודי תואר ראשון בביטוח במכללה האקדמית נתניה

לימודי תואר הראשון בביטוח במכללה האקדמית נתניה (השוכנת, אגב, ברחוב האוניברסיטה 1, סמוך לפארק האלונים, ומציגה קמפוס מודרני להפליא ונעים מאוד) נמשכים 3 שנים. סטודנטים המעוניינים בכך יוכלו לפרוס את הלימודים על פני 5 שנים, ועם אישור מיוחד מדיקן בית הספר גם על פני 6 שנים אך לא יותר מכך.

הלימודים מיועדים בין השאר לאנשים עובדים, ועל כן מתקיימים יום אחד בשבוע בשעות אחה"צ ובנוסף בימי שישי. עוד כדאי לדעת שהשנה האקדמית של בית הספר לביטוח כוללת גם סמסטר קיץ.

מבנה תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בביה"ס לביטוח של המכללה האקדמית נתניה כוללת מקצועות לימוד דוגמת מבוא לביטוח, מבוא לכלכלה (מיקרו ומאקרו), מבוא לסטטיסטיקה, יסודות החשבונאות, דיני נזיקין ומבוא למשפט בשנה הראשונה.

בשנה השנייה ישנה העמקה בתחום הביטוח עם קורסים דוגמת ביטוח פנסיוני, ביטוח קבלני והנדסי, ביטוח ימי ואווירי וביטוח רכוש וסיכונים נלווים וכן רוכשים הסטודנטים ידע רלוונטי בקורסים כמו ניהול סיכונים, דיני עסקים ודיני מיסים.

בשנה השלישית ישנם סמינריונים (למשל ברשלנות רפואית) וכן נלמדים מקצועות לימוד מתקדמים כגון בניית פוליסות ושיווק ביטוח, חיתום בביטוחי בריאות וחיים וניהול תיקי השקעות.

תנאי מעבר והשלמת התואר

כל הסטודנטים צריכים ללמוד קורס שנתי אחד או שניים באנגלית, וזאת בהתאם לרמתם ההתחלתית. ללא השלמת לימודים אלה לא יוענק התואר.

תנאי נוסף למעבר משנה א' לשנה ב' ומשנה זו לשנה ג' הוא ממוצע של 65 ומעלה בכל הקורסים שנלמדו בשנה הספציפית, וכן אסור לצבור כשלונות ב- 4 קורסים סימסטריאליים במהלך שנה (קורס שנתי נחשב כמו 2 קורסים סימסטריאליים), או ב- 6 קורסים סימסטריאליים במהלך השנתיים הראשונות. לגבי קורס בודד – ניתן ללמוד אותו פעמיים, ולהיבחן בשני מועדים בכל אחת מהפעמים.

סטודנטים שלא מצליחים לעמוד בתנאים הנ"ל יתייצבו בפני ועדת ההוראה של ביה"ס לביטוח ושם תתקבל ההחלטה לגביהם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בביטוח

ראשית חשוב להדגיש כי בוגרי תואר ראשון בביטוח צריכים לעבור מבחנים של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך, ורק מעבר מבחנים אלה מקנה את הזכות לקבל את אחד הרישיונות יקרי הערך במציאות של ימינו בישראל: רישיון שיווק וייעוץ פנסיוני (כדאי לדעת שהלימודים במכללה האקדמית נתניה מעניקים פטור מלא מ- 4 מבחנים נוספים, וכן כוללים קורסי הכנה ייעודיים למבחנים אותם בכל זאת חובה לעבור).

בכל מקרה בוגרי התואר יכולים לעבוד כסוכני ביטוח (בין אם עצמאיים ובין אם במסגרת חברת ביטוח גדולה), וכן בבנקים או בחברות אחרות כמומחים בתחום הביטוח.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן