לימודים בישראל

לימודי גישור

מקצוע הגישור הפך למבוקש מאוד, הן בפני עצמו והן בשילוב עם משלוח יד או עיסוק מקצועי נוסף. מגשרים מוסמכים ובעלי ניסיון, שסיימו לימודי גישור, יכולים לסייע בפתרון סכסוכים מורכבים ולעיתים גם מרובי שנים וזאת, בדרך אלגנטית, חיובית ובונה.

לימודי גישור לתעודה – קורס גישור

בעולם המערבי התפתח מאוד בעת המודרנית הרעיון של גישור ככלי לפתרון סכסוכים וחילוקי דעות. קורס גישור מוצע כיום גם בארץ, במסגרות שונות שחלקן מציעות גם פרקטיקום (המאפשר לעסוק בגישור בהסכמה או מטעם בית המשפט). קורס גישור עשוי להיות מוצע במסגרת שאיננה אקדמית, אולם הוא מתקיים גם באוניברסיטאות, במכללות, כחלק מלימודי תעודה והשתלמויות מקצועיות.

למי מתאים ללמוד קורס גישור?

קורס גישור מיועד לכל מי שמבקש הכשרה מקיפה בתחום המרתק של יישוב סכסוכים וניהול של קונפליקטים ברמות שונות. במיוחד, הקורס יתאים לעורכי דין, למנהלים ובעלי תפקידים בכירים, לאנשי עסקים הרוצים לשכלל את יכולת המשא ומתן מתוך גישת WIN-WIN. עוד יתאים הקורס גם לאנשי חינוך, למטפלים ויועצים משפחתיים ואישיים, למאמנים, רואי חשבון, יועצים עסקיים.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל לקורס גישור נדרש המועמד להיות בעל שתים עשרה שנות לימוד. ישנן מסגרות אשר מציעות קורסים לאנשי מקצוע מסוימים בלבד כדוגמת עורכי דין או מתמחים בעריכת דין.

קורס גישור – מחיר

מחירו של קורס גישור נע בין 2,500 ₪ לבין 4,500 ₪.

נושאי הלימוד בקורס גישור

קורסים מקצועיים בגישור כוללים נושאים מגוונים ואפשרות להתמחויות מיוחדות. בין הנושאים ניתן למצוא תהליכים במשא ומתן, מבוא לגישור ומהותו של גישור, מהו תפקידו של המגשר, סגנונות תקשורת שונים, חידוד יכולת ההקשבה ושאילת שאלות, יצירת כימיה בין אנשים שונים וטיפוסי אישיות מגוונים, פיתוח חשיבה מחוץ לקופסא ואיתור צרכיהם של כל הצדדים. יש בנמצא קורס גישור כללי, לעיתים מכונה גם "קורס גישור בסיסי" וישנם גם קורסים מתקדמים ובעלי מיקוד בעניין מרכזי כגון קורס גישור משפחה, גישור גירושין, גישור בארגונים, גישור מול מוסדות ציבור ועוד.

תעודת מגשר מוסמך

על מנת לקבל תעודת מגשר יש להשתתף בשמונים אחוז לפחות ממפגשי הקורס הבסיסי. בנוסף, יש לעבור בהצלחה את הבחינה (בחינה פנימית מטעם הגוף המקיים את הקורס). התנאים לקבלת תעודת מגשר מוסמך כוללים מעבר בהצלחה של קורס מתקדם בגישור. על מנת לעסוק בגישור מטעם בית המשפט, יש צורך לעבור תהליך של פרקטיקום הכולל צפייה בהליכי גישור ולאחר מכן ניהול הליך גישור בפיקוחו של איש מקצוע מוסמך ובעל ניסיון (לרבות קבלת משוב ודגשים לגבי אופן התפקוד).

משך זמן הלימודים

קורס בסיס בגישור אורך כשישים שעות וקורסים מתקדמים אורכים מספר שעות דומה, לפחות (לא כולל פרקטיקום).

עבודה ותעסוקה לבוגרים

לאחר סיום לימודי גישור ניתן לספק שירותי גישור לאנשים פרטיים, לקבוצות, ארגונים. מגשרים מוסמכים יכולים לפשר גם בתיקים רשמיים המנוהלים בבתי המשפט. גישור יכול להינתן במהלך טיפול אישי, זוגי, קבוצתי. מגשרים עשויים ללוות חתימה על הסכמים משפטיים ועסקיים, הסכמי גירושין.

לימודי גישור אקדמיים

לימודי גישור אמנים יכולים להתקיים במסגרת קורס לא אקדמאי, כלומר לימודי תעודה, אולם יש גם אפשרות להכשרה מקיפה הרבה יותר – כלימודים לתואר שני. תואר שני בגישור מתקיים במשך שנתיים, וניתן לשלב בהם תיזה (אך לא חייבים). בתואר מסוג זה כלולים לימודים מעמיקים בתחום הגישור, ניהול משא ומתן והתגברות על סכסוכים ומקבלים רקע היסטורי והבנה לגבי סכסוכים בין מדינות ועמים. ניתן לכלול בתואר זה גם נושאים במדיניות ציבורית ויחסים בינלאומיים.

מוסדות לימוד מובילים ללימודי גישור

היכן ניתן ללמוד גישור? האפשרויות די מגוונות, וכוללות בין היתר את אוניברסיטת תל אביב ואת הקריה האקדמית אונו. ניתן ללמוד גם במסגרת לשכת עורכי הדין וכן במכללה למנהל (קורס גישור מקצועי, שלא במסגרת תואר).

 • לימודי גישור באוניברסיטת תל אביב – לימודים במסגרת המרכז האוניברסיטאי לגישור וליישוב סכסוכים. תחת כנפי המרכז ניתן להירשם לקורסי גישור בהתמחויות שונות (גישור עסקי, גישור וגירושין, גישור ארגוני). מתקיים גם מסלול אקדמי – גישור לתואר שני (בפקולטה למדעי החברה).
 • לימודי גישור בקריה האקדמית אונו – קורס גישור בהיקף של שישים שעות אקדמיות. בשל הביקוש להכשרה בגישור בקרב עורכי דין,
 • לימודי גישור לשכת עורכי הדין – קורסים בגישור, אשר מוכרים על ידי הוועדה המייעצת וכן מוכרים לגמול השתלמות. במכללה למנהל מתקיים קורס גישור במסגרת בית הספר לניהול, לשיווק ולמשאבי אנוש.

» לרשימה המלאה של: מוסדות לימוד גישור

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן