לימודים בישראל

לימודי גננת

לימודי גננת, המוצעים כיום על ידי מסגרות לימודיות שונות בארץ, מציעים את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לקחת בה חלק ולתרום להתפתחותם של ילדי הגן הרכים ולעיצובם. למערכת החינוך תפקיד חשוב בחינוך ילדינו, בין אם מדובר בחינוך ילדי בית הספר או ילדי הגן. הלימודים מספקים את ההכשרה הנדרשת כדי להשתלב במסגרות חינוכיות שונות ואף על מנת לעסוק בתחום באופן פרטי.

לימודי גננות בישראל

לימודי גננות בישראל מוצעים כיום על ידי מספר מוסדות לימוד שונים, כחלק מכמה מסלולי הכשרה. ניתן לבחור במסלול של הכשרת גננות ומורות המתמקד בהתפתחות הילד בגיל הגן, וניתן לבחור במסלול של התמתחות בחינוך מיוחד בגילאי הגן. לימודי גננת בישראל נחשבים ללימודים ברמה גבוהה, לימודים הכוללים קורסים עיונים ומעשים, קורסים הקשורים לתחומים שונים כמו פסיכולוגיה, שפה, מוטוריקה, התפתחות רגשית והתפתחות חברתית ועוד.

למי זה מתאים?

לימודי מקצוע הגננת מתאימים לכל מי שאוהב לעבוד עם ילדים ולכל מי שרואה את עצמו עוזר בפיתוח אישיותם ויכולותיהם השונות. הלימודים מתאימים לנשים ולגברים, הרואים בחינוך שליחות של ממש ורוצים לעבוד בתחום זה באופן מעשי ולרכוש את ההשכלה הנדרשת לשם כך.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי גננת נקבעים על ידי המוסד הלימודי עצמו. לרוב נדרשים המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה וגם ציון בבחינה הפסיכומטרית. ישנן מסגרות לימודיות הדורשות גם מהמועמדים לעבור ראיון קבלה אישי.

תוכנית הלימודים לגננות

במסגרת לימודי גננות משתתפים הסטודנטים בקורסים שונים, כמו משחקי למידה, הוראת כתיבה, לימודי הורות וקהילה, התפתחות הילד, כלכלת חינוך, לקויות התפתחותיות, התפתחות רגשית, ספרות ילדים, לקויות על הרצף האוטיסטי, חינוך הומניסטי, קריאה וחשבון ועוד. תכנים רבים מתמקדים בנושאים הקשורים לפסיכולוגיה ולחינוך, כמו שיטות הוראת הקריאה למשל, תכניות לימוד המיועדות לגיל הרך, חינוך מוסיקלי ועוד.

ישנן מסגרות לימודיות המציעות כיום אפשרות של לימודי גננות עם התמחות באחד מהתחומים הבאים: אמנות, ספרות ילדים, מוסיקה וחינוך מיוחד. מי שבוחר במסלול התמחות באמנות משתתף בקורסים הקשורים לאמנות, להבעה וליצירה. מי שבוחר התמחות במוסיקה משתתף בקורסים השמים דגש רב על הפן המוסיקלי ככלי חינוכי מוביל ומי שבוחר בהתמחות ספרות ילדים משתתף בקורסים הבוחנים את הקשר שבין פסיכולוגיה, חינוך וספרות, קורסים בנושא איור ספרות ילדים, גיבורים ספרותיים ועוד.

לימודי גננת, המוצעים במסגרת מסלול לימודי חינוך לגננות וגם למורות, מתמקדים בטווח הגילאים שנה עד 8 שנים ומעניקים לסטודנטים הלוקחים בהם חלק את הידע ואת ההתנסות המעשית כדי שיוכלו לעבוד בתחום. תכנית הלימודים חושפת את הסטודנטים אל העולם באופן נרחב, וכוללת מגוון רחב מאד של קורסים העוסקים בנושאים הקשורים להתפתחות הילד, לקידום ילדים ולהנעתם, לגישות שונות בחינוך, להתפתחות ילדים בגילאים הרלוונטיים ועוד.

לימודי גננת לתואר ראשון

לימודי גננות לתואר ראשון נמשכים כארבע שנים ובסופם מקבלים בוגריהם תעודת בוגר הוראה ותעודת הוראה. הלימודים כוללים תכנית הכשרה מקיפה מאוד, המפגישה את הסטודנטים עם עולמם של הילדים ומספקת להם כלים מעשיים כדי שיוכלו להשתלב במסגרות החינוך השונות (בין אם במסגרת "רגילה" ובין אם במסגרת "מיוחדת").

לימודי תעודה

ניתן לבחור במסלול של לימודי גננת במסגרת לימודי תעודה, הכוללים הכשרה מקצועית ואפשרות לקבל תעודת הוראה בתום תקופת הלימודים. לימודים אלה קצרים יותר ופחות מקיפים מלימודי תואר ראשון בגננות, אך מספקים מגוון רחב של כלים מעשיים וחשובים הנדרשים מכל מי שרוצה להשתלב בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במסגרות חינוכיות שונות, במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. הם יכולים לעבור במסגרות המיועדות לילדים בעלי צרכים מיוחדים או אפילו לפתוח גן פרטי. אחד היתרונות הבולטים בתחום עיסוק זה הוא העובדה שמדובר במקצוע מבוקש מאד. ישנה דרישה לגננות (או לגננים) מקצועיות, שייקחו חלק במסגרות השונות ושיעזרו לשפר את רמת החינוך בארץ. במקביל, תנאי ההעסקה של הגננות הפכו לטובים הרבה יותר, עם הכנסה גבוהה יותר ובשעות עבודה נוחות יותר.

מוסדות לימוד מובילים לגננות

מוסדות הלימוד המובילים כיום בארץ ללימודי גננת הם: מכללת אורנים, הנחשבת לאחת המכללות המובילות בתחומה, מכללת בית ברל ומכללת לוינסקי. שלוש מכללות אלו מציעות מסלול של חינוך לגיל הרך לצד תעודת הוראה וגם מסלול של תואר ראשון המיועד למורות ולגננות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן