לימודים בישראל

לימודי גרפיקה ממוחשבת

לימודי גרפיקה ממוחשבת הם שילוב של אומנות ואמנות, ומאפשרים לאנשים יצירתיים לרכוש כלים טכניים מתקדמים שבזכותם הם יכולים להביא לידי ביטוי את היצירתיות. בוגרי לימודים אלו – המשלבים קורסים מתחומי העיצוב עם קורסים שהם למעשה חלק מהתחום של לימודי מדעי המחשב – יכולים למצוא תעסוקה מתגמלת בתחומים רבים: למשל, להיות חלק מצוות העובד על סרט קולנוע, תכנית טלוויזיה או משחק מחשב; לבצע עבודות עיצוב שונות; וגם לנצל את הכישורים והיכולות לביצוע עבודות גרפיות נחוצות בתחומי האדריכלות, הרפואה ועוד.

השימוש ההולך ומתרחב במחשב למטרות שונות ובהן עיצוב גרפי מוביל לביקוש נרחב למדי למעצבים גרפיים השולטים במגוון תוכנות ובפרט המתקדמות שבהן, ועל כן גם לימודי גרפיקה ממוחשבת נהנים מביקוש רב. בין השאר ניתן ללמוד קורס שכזה במכללת תלתן, במכללת אורט דיזיין שבירושלים, בבית ספר לידר השייך לקריה האקדמית אונו ובחטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי.

מה כוללים לימודי גרפיקה ממוחשבת?

באופן טבעי ישנם הבדלים לא מעטים בין תכניות הלימוד שמציעים מוסדות הלימוד השונים בתחום הגרפיקה הממוחשבת, אולם לכולן ישנו גם מכנה משותף חשוב, והוא השילוב בין לימודים עיוניים לבין התנסות מעשית רחבת היקף.

בפרט נלמדות התוכנות המובילות בתחום הגרפיקה הממוחשבת ובהן אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין, וכן מבוצעים פרויקטים שונים, ובהם כרזה, לוגו, יצירת קמפיין ועוד. הלימודים התיאורטיים כוללים נושאים דוגמת עיצוב תדמית, תכנון אתר אינטרנט ועיצובו, תלת מימד, איור, רישום, עיצוב אינטראקטיבי וכן קורסים מהתחום של לימודי מדעי המחשב.

מה היקף הלימודים בתחום?

כאמור ישנם הבדלים בין המסלולים השונים של לימודי גרפיקה ממוחשבת, אולם באופן כללי הלימודים, בחלק גדול מהמקרים, הם בהיקף של כ- 200-250 שעות לימוד. ישנם גם מסלולים ממושכים יותר, בהיקף של כ- 500-600 ש"ל, וכמובן שכשמתלבטים איפה ללמוד יש לקחת בחשבון גם את מספר ימי הלימוד השבועיים ואת ההתאמה של שעות השיעורים לשגרת חייכם.

תנאי הקבלה ללימודי גרפיקה ממוחשבת

מאחר שמדובר בלימודי תעודה ולא בלימודים לקראת תואר ראשון הרי שתנאי הקבלה למרבית הקורסים בתחום של גרפיקה ממוחשבת בסיסיים למדי.

בדרך כלל נדרשת ידיעת אנגלית, מיומנות סבירה בשימוש במחשב ולעיתים גם מעבר ראיון קבלה. בחלק מהמקרים הלימודים מיועדים למעצבים גרפיים בעלי ניסיון בתחום שרוצים להעשיר את ארגז הכלים שלהם ובמקרים אחרים התלמידים הם אנשים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם העיצוב הגרפי.

התוכנות המובילות בתחום

כאמור, התוכנות המובילות בתחום ואלה שכל מסלול של לימודי גרפיקה ממוחשבת שמכבד את עצמו מקנה לתלמידים שליטה בהן הן אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין.

פוטושופ, שפותחה על ידי חברת אדובי, היא התוכנה המוכרת ביותר בתחום הגרפיקה הממוחשבת ואין ילד שלא שמע עליה. הגרסה הראשונה שלה פותחה כבר בשנת 1987, והיא כוללת מבחר רחב של כלים לעיבוד תמונות, בניית תמונות וכל מה שצריך כדי ליצור בדיוק את התמונות הרצויות בהתאם לצרכים.

גם אינדיזיין (InDesign) פותחה על ידי חברת אדובי, הגרסה הראשונה שלה יצאה לאוויר העולם ב- 1999, והמטרה העיקרית שלה היא עיצוב ועימוד פוסטרים, קטלוגים ומדיה מודפסת באופן כללי (אם כי יש לה גם יכולות בתחום המולטימדיה).

אילוסטרייטור (Illustrator) היא מוצר נוסף מבית אדובי. בתחילת הדרך, בשנת 1986, היא פעלה רק על מקינטוש ולאחר מכן פותחה גרסה גם ל- Windows. זוהי אחת התוכנות האהובות ביותר על העוסקים בגרפיקה ממוחשבת, שכן היא מאפשרת לעצב לוגואים, לעצב בתלת מימד, ליצור אובייקטים קטנים ואז להגדיל אותם מבלי לפגוע בחדות ובאופן כללי מתאפיינת ביכולות עשירות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן