לימודים בישראל

לימודי דיאטנית

בעולם שבו השמנה כבר הוכרזה כמגפה מודרנית על ידי האו"ם, בתקופה שבה יותר ויותר בני אדם מתמודדים עם הפרעות אכילה שונות, כשמדי יום כמעט מתפרסמים מחקרים שונים שמשנים את התפיסה שלנו לגבי מזונות רבים ומידת התועלת הטמונה בהם מבחינתנו (או הנזק), כשהחיפוש אחר תחליפים למוצרי מזון מן החי הופך אינטנסיבי מסיבות רבות – אך טבעי הוא שלימודי דיאטנית יהוו מסלול מבוקש (השם המדויק, אגב, הוא לימודי תזונה, או אם תרצו לימודי מדעי המזון, אבל רבים וטובים מתייחסים לכך כאל לימודי דיאטנית, וזאת לנוכח הרוב הנשי במקצוע זה – אם כי לא מעט גברים "חדרו" אל התחום בשנים האחרונות).

לימודי תואר או לימודי תעודה?

לימודי דיאטניתעל מנת להפוך לדיאטנית קלינית מוסמכת (או כאמור דיאטן קליני מוסמך) יש להשלים תואר ראשון בתזונה ולאחר מכן לעבור הכשרה מקצועית בתזונה קלינית שהיא תקופת סטאז' בן שישה חודשים, המורכב מ- 4 חודשים בבית חולים, חודש במסגרת הקהילה וחודש במוסד לבריאות הציבור או מוסד גריאטרי.

נכון להיום המצב בארץ אינו מאיר פנים לדיאטנים שהשלימו את התואר ומבקשים לעבור את ההתנסות המעשית: עקב פער ניכר בין מספר הבוגרות לבין מספר המקומות הפנויים, תיתכן תקופת המתנה ממושכת, שעלולה להגיע גם לשנתיים (!). בנוסף, הסטאז' הוא ללא כל תשלום, אפילו לא שכר מינימום, ולמעשה הדיאטניות הקליניות לעתיד אף נאלצות לשלם עבורו סכום גבוה (ואפילו על ההשתתפות בהגרלה הקובעת היכן יתבצע הסטאז' יש לשלם…)

כתוצאה מכך ישנם לא מעט המעדיפים לפנות לאפיק של לימודי תעודה, במסלולים השונים של לימודי תזונה הוליסטית ולעסוק במקצוע גם ללא ההסמכה של דיאטנית קלינית.

מי שבכל זאת רוצה לעלות על המסלול שבסופו תעודת דיאטנית קלינית מוסמכת יכולה ללמוד באוניברסיטת אריאל, במכללה האקדמית תל חי, במרכז האקדמי פרס ובפקולטה לרחובות בחקלאות (המשויכת לאוניברסיטה העברית).

לימודי דיאטנית – תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי דיאטנית באוניברסיטת אריאל יש צורך בבגרות מלאה עם ממוצע של לפחות 90 ופסיכומטרי 620 ומעלה. בנוסף נדרשות 4 יחידות לימוד באנגלית, 4 במתמטיקה ו- 5 בביולוגיה או בכימיה (ניתן לעבור מכינה למי שאין את הידע הספציפי הזה), רמה מינימלית באנגלית, מעבר מבדק התאמה וראיון אישי.

על מנת לדעת מהם תנאי הקבלה במוסדות הלימוד האחרים המציעים לימודי תואר ראשון במדעי התזונה יש לפנות אליהם. באופן טבעי תנאי הקבלה לאופציות השונות של לימודי תעודה המובילים לעיסוק כדיאטנית הם פשוטים יותר.

תוכנית הלימודים בפקולטה לחקלאות ברחובות

תוכנית הלימודים בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית מורכבת מקורסים בהיקף של 150 נ"ז, והלימודים מתפרסים על שלוש שנים.

בין הנושאים הנלמדים: קורסי מבוא בכימיה, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית, סטטיסטיקה ופיזיקה, פיזיולוגיה ואנטומיה, פסיכולוגיה התפתחותית, מבוא לאפידמיולוגיה, שיטות סקר בתזונה ובבריאות, חינוך תזונתי, הפרעות אכילה, בריאות הציבור ועוד.

תוכנית הלימודים במכללה האקדמית תל חי

בשנה הראשונה של הלימודים במכללה האקדמית תל חי צוברים הסטודנטים בסיס ידע חיוני להמשך הלימודים בכימיה, ביולוגיה, מתמטיקה ופיזיקה. בשנה השנייה נלמדים מקצועות הליבה הקשורים לתזונה ובין השאר מתמקדים במיקרוביולוגיה, גנטיקה, ויטמינים, מינרלים ועוד. בשנה השלישית ישנן התמחויות ייחודיות בתחומי מדעי ההתנהגות, רפואת ספורט, לימודי תזונה וסרטן ועוד.

תוכנית הלימודים של המרכז האקדמי פרס

גם במרכז האקדמי פרס שברחובות מושם דגש על תוכנית אינטגרטיבית, והסטודנטים זוכים לידע יקר ערך הן לגבי יחסי הגומלין בין תזונה לבין תהליכים ביולוגיים בגוף האדם והן לגבי נושאים המשיקים לתחום זה כגון מדעי ההתנהגות, פיתוח מזון פונקציונלי, קידום בריאות ועוד.

הלימודים נמשכים 3 שנים והיקפם 155.5 נ"ז, כשמתוכם 149.5 נ"ז נצברות בקורסי חובה, 4 נוספות בקורסי רשות ו- 2 במסגרת סמינר.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן