לימודים בישראל

לימודי הייטק

לימודי הייטק הם לימודים מבוקשים מאוד, כמו כל דבר שמופיעה בו המילה "הייטק" – ובצדק. לימודים אלה – בין אם במתכונת של לימודי תעודה, ובין אם במתכונת של לימודי תואר ראשון בתחום המחשבים או האלקטרוניקה (או תחומים אחרים הרלוונטיים להייטק כמו ביוטכנולוגיה שגם היא ראויה להיכלל תחת הקטגוריה הייטק בזכות החדשנות והשימוש במחשבים) – מובילים את בוגריהם למשרות מתגמלות מאוד.

בוגרי הלימודים השונים המוגדרים כלימוד הייטק נהנים משכר גבוה (ולפעמים אפילו שכר גבוה מאוד), סביבת עבודה נעימה ומעצימה, צ'ופרים רבים (חדר כושר במקום העבודה, ימי כיף וגיבוש, סדנאות שונות במקום העבודה ועוד), אתגר מקצועי, עניין בלתי פוסק וגם מעבודה עם אנשים איכותיים מאוד, יתרון חשוב אף הוא כשמחפשים מקום עבודה ועוד קודם לכן תחום לעסוק בו.

לימודי תואר ראשון בדרך להייטק

אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות לימודי תואר ראשון שבסופם נחטפים הבוגרים על ידי חברות הייטק שונות, וזאת לאור הידע הרב שצברו הבוגרים במהלך לימודיהם והרמה האישית הגבוהה במיוחד שלהם (שכן לימודים באוניברסיטה או במכללה, במסלולים תובעניים כמו הנדסת תוכנה או מדעי המחשב, הם הוכחה משכנעת לאיכות הסטודנטים).

מבין כל האוניברסיטאות, המוסד הטוב ביותר למי שרוצה להשתלב בעולם ההייטק הוא כמובן הטכניון, ששמו הטוב הולך לפניו בעולם כולו ובהתאם בוגריו נחטפים למשרות בכירות במיוחד הן בחברות הייטק בארץ והן בחברות בינלאומיות מובילות בתחום. מוסמך למדעים בהנדסת מחשבים, מוסמך למדעים במדעי המחשב עם התמקדות בביו-אינפורמטיקה ומוסמך למדעים בהנדסת תוכנה הם רק חלק מהמסלולים המאומצים – והמתגמלים.

אפשרויות נוספות מוצעות במכללות האקדמיות השונות: תואר ראשון בהנדסת תוכנה או הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית על שם סמי שמעון היא אופציה אחת, אופציה אחרת היא תואר ראשון במדעי המחשב או בהנדסה תוכנה במרכז האקדמי לב (המוכר גם כבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, והמשלב לימודי הייטק עם לימודי תורה ברמה גבוהה במיוחד, ובין השאר מציע גם תואר שני בהנדסת מערכות מתוקשבות), במכון הטכנולוגי חולון ניתן ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב או במתמטיקה שימושית (תחום שיש לו ביקוש רב בעולם ההייטק) ולמשל להתמחות בניהול מערכות מידע, ועוד אופציה לדוגמה היא תואר ראשון במדעי המחשב במסגרת המכללה האקדמית אחווה.

לימודי הייטק במתכונת של לימודי תעודה

מי ששואף להתקבל לעבודה בתחום ההייטק אולם לא רוצה להשקיע בכך שנים רבות ומשאבים רבים אחרים יכול לעשות זאת באמצעות קורס הייטק בתחום ממוקד באחת ממכללות ההייטק שפועלות בארץ בהצלחה מזה שנים רבות.

לימודי הייטק במכללה זו או אחרת לא מקנים תואר ראשון, אלא תעודה "בלבד", ובאופן טבעי האופציות הפתוחות בפני בוגרי המכללות הייעודיות פחותות מאלה העומדות לרשות בוגרי האוניברסיטאות והמכללות האקדמיות שהתמקצעו מאוד במשך 3 או 4 שנים וצברו ניסיון יקר ערך וידע עשיר – אולם גם כך ניתן להתקבל למשרות איכותיות בתחום ההייטק, ובעיקר לעשות זאת תוך זמן קצר יחסית (מספר חודשים עד שנה בדרך כלל).

הלימודים במתכונת זו מתאפיינים בהתמקדות בתחום ספציפי. זה עשוי להיות קורס כמו פיתוח אפליקציות לאנדרואיד (שבאופן טבעי מגביל את אפשרויות התעסוקה של בוגריו לתחום ממוקד זה, אולם מאחר שמדובר בתחום עתיר עבודה ופוטנציאל הרי שאין בכך בעיה של ממש), או קורסים המכשירים מפתחי תוכנה, מנהלי רשתות מחשבים, בודקי איכות, בוני אתרים וגם קורסים שבהם המחשב הוא בעיקר כלי עזר (כגון אנימציה ותלת מימד).

חלק מהמכללות בתחום ההייטק, ובפרט הגדולות שבהן, האקר יו וכן מכללת ג'ון ברייס, מציעות גם מסלולים הכוללים לצד הלימודים התחייבות להשמת הבוגרים, כך שהדרך אל משרה חלומית סלולה בפניכם.

קורסים בתחומי ההייטק

לימודי הייטק הם הדרך המהירה והמשתלמת למשרות מתגמלות בעולם ההייטק. הקורסים השונים שמציעות מכללות רבות הפועלות בתחום מכשירים אנשי מקצוע איכותיים תוך זמן קצר ופותחות עבורם דלתות בחברות הייטק, בדרך למשרות שמציעות הן שכר גבוה, הן עניין רב, הן אתגר של ממש והן תנאים מצוינים.

מוסדות לימוד הייטק פזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ, שכן מדובר באחד התחומים המבוקשים מתוך כל האפשרויות של לימודים בישראל. המכללות הבולטות הן נס, סלע, האקר יו, מעוף וג'ון ברייס, אבל ישנן גם אחרות טובות לא פחות.

במסגרת האופציה של לימוד הייטק ישנו שפע נרחב במיוחד של קורסים, בתחומים שונים בתוך העולם המגוון של ההייטק, כך שכל אחד יכול למצוא קורס הייטק במסלול לימודים המתאים ליכולותיו וכישוריו, וקרוב לליבו.

אפשרות אחת לדוגמה היא קורס פיתוח תוכנה net. הנלמד במכללת האקר יו (המפעילה סניפים באזור הבורסה ברמת גן ובחיפה). קורס זה מורכב מ- 465 שעות לימוד אקדמאיות ומתקיים פעמיים בשבוע בשעות הערב (במקרים רבים לימודי הייטק נערכים בשעות הערב שכן חלק נכבד מקהל היעד הוא אנשים עובדים). בקורס זה ישנו שלב מיון ראשוני, שנועד לסנן את מי שאינו מתאים למקצוע התובעני של מפתח תוכנה – מי שלא עובר את שלב המיון מקבל את כספו בחזרה ואילו מי שצולח אותו ולומד את המשך הקורס זוכה למלגה בגובה של כמה אלפי שקלים. בנוסף מתחייבת מכללת האקר יו למצוא עבודה לבוגרי קורס זה, שבין השאר מכין את התלמידים בו למבחני ההסמכה של מיקרוסופט (מבחן MCSD הבינלאומי).

דוגמה נוספת של קורס לימוד הייטק היא קורס בניית אתרים של מכללת נס, המיועד לגרפיקאים ולמעצבים. היקף הלימודים בקורס זה הינו 154שעות אקדמאיות, והוא מקנה לבוגריו את כל הידע לו הם זקוקים על מנת לבנות אתרים מכל הסוגים, כולל כתיבת קוד, תהליכי העבודה הנכונים מול הממשקים של וורדפרס ופייסבוק, ועוד. לקורס זה יש תנאי קבלה – אנגלית טובה ושליטה בפוטושופ, וכן מעבר ראיון עם צוות המרצים של הקורס.

לימודי הייטק מתפרשים גם לתחום של אנימציה ותלת מימד, וכך לדוגמה בהאקר יו ישנו גם קורס לימוד אנימציה בתלת מימד – קורס רחב יריעה הכולל 600 שעות לימוד תיאורטי ועוד 350 שעות סטאז'.

תחום טרנדי אחר הוא פיתוח אפליקציות לסלולר, ובפרט לאנדרואיד – ובמכללת מעוף המפעילה סניפים בחדרה, נתניה ועפולה ניתן ללמוד קורס תכנות ג'אווה ופיתוח אפליקציות כנ"ל.

דוגמאות נוספות לקורסים בתחום ההייטק (כולן לקוחות מה"קטלוג" של ג'ון ברייס, המכללה הגדולה בארץ ללימוד ההייטק): PHP web expert, ניהול מדיה חברתית, מיישמי Business one SAP, עריכת וידיאו, בדיקות תוכנה, קידום אתרים, מאפייני חווית משתמש ועוד ועוד.

השמה לעבודה בהייטק דרך המכללה

לימודי ההייטק, מעשירים ומאתגרים ככל שיהיו (וללא ספק מדובר בחוויה מעשירה ומאתגרת), הם רק שלב בדרך למטרה האמיתית – עבודה בחברת הייטק (כשם שבאופן כללי לימודים בישראל מעשירים את הנפש ותורמים לסטודנטים ידע יקר ערך שניתן לעשות בו שימוש במגוון דרכים, אולם בסופו של דבר ישנה ציפייה כי התואר או התעודה יפתחו דלתות בשוק התעסוקה).

חלק גדול ממכללות ההייטק מתחייב לספק עבודה לבוגרים בחלק מהקורסים, וכמובן בתנאים מסוימים – כך למשל בג'ון ברייס ישנו מסלול מיוחד של לימודים + התחייבות לעבודה, וזאת עבור מועמדים שעוברים ראיון התאמה (למסלול אותו הם מבקשים ללמוד) וכן מבחן של מכון פיל"ת, ולאחר מכן עומדים בכל דרישות הקורס. חשוב לציין כי לא עבור כל קורס מתחייבת ג'ון ברייס ליצור מסלול זה, וכן כי אופציה זו מוצעת גם בחלק מהמכללות האחרות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן