לימודים בישראל

לימודי הייטק ללא בגרות

אמנם מצד אחד תעודת בגרות עם ציונים מרשימים פותחת בפנינו דלתות רבות בתחום הלימודים הגבוהים ולא בכדי מאיצים המורים וההורים בבני הנוער להשקיע בלימודים בזמן התיכון, אולם מצד שני בעולם של ימינו ישנן אפשרויות רבות להתקבל למסלולים המאפשרים לנו לרכוש השכלה גבוהה – בין אם לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי ובין אם לימודים בתחום מבוקש כמו הייטק גם ללא בגרות בכלל.

בכלל, הצלחה בעולם ההייטק לא מבוססת בהכרח על ידע פורמלי שנרכש במהלך 12 שנות הלימוד הראשונות אלא יותר על אישיות מתאימה ויכולות לימוד גבוהות (גם אם לא באו לידי ביטוי בתיכון). הוכחה אחת לכך היא שישנם לא מעט בכירים בעולם ההייטק שמעדיפים לקבל לחלק מהתפקידים דווקא בוגרי מדעי הרוח או מדעי החברה ולא מי שלמד מחשבים, וזאת מתוך המחשבה, שבהחלט יש לה אחיזה במציאות, כי אופקים רחבים הם מנוע רב עוצמה ואת הידע הספציפי בתחומי המחשבים השונים ניתן להשלים בקלות. הוכחה שנייה היא האפשרות להתקבל אל לימודי הייטק.

מהם תנאי הקבלה ללימודי הייטק ללא בגרות?

ברוב המקרים הקבלה היא על סמך ראיון אישי ו/או פגישת היכרות, המאפשרים לצוות המקצועי של המכללה להתרשם מהמועמד ולוודא כי הוא לומד מסלול שאכן מתאים לו. לחלק מהקורסים מתקבלים לאחר מעבר מבחן התאמה. כך או אחרת, לא נדרשת בגרות אם כי אנגלית ברמה נאותה ושליטה ביישומי מחשב בסיסיים הן תנאים להפקת תועלת אמיתית מהלימודים.

איפה מוצעים לימודי הייטק ללא צורך בתעודת בגרות?

חשוב להדגיש: לימודי הייטק ללא בגרות מתקיימים במגוון מכללות ייעודיות המתמחות בתחום זה, ובמתכונת של לימודי תעודה ולא לימודי תואר ראשון. יחד עם זאת מסלולי לימוד אלה מכשירים אנשי מקצוע מיומנים מאוד, שזוכים לביקוש נרחב בשוק התעסוקה הרלוונטי, ובנוסף הם ממוקדים מאוד כך שכבר תוך זמן קצר תוכלו לעסוק בתחום ולרוות מכך נחת.

בין המכללות הבולטות שמציעות אופציה זו: ג'ון ברייס, האקר יו, נס, רשת אורט ומעוף.

מכללת ג'ון ברייס

אחת האופציות הבולטות למי שמתעניין בלימודי הייטק ללא בגרות היא מכללת ג'ון ברייס. בסניפי המכללה המובילה (בירושלים, תל אביב וחיפה) תוכלו ללמוד קורסים כגון תכנון ועיצוב חווית משתמש, תכנות בשפת ++C, מגוון קורסים הקשורים ללינוקס, תכנות ב-JAVA ועוד.

מכללת האקר יו

למכללת האקר יו שני סניפים: אחד במתחם הבורסה ברמת גן והשני במתחם לב המפרץ הסמוך לחיפה. בין הקורסים במכללה זו: בניית אתרים, עיצוב גרפי, ניהול רשתות, שיווק באינטרנט, האקינג, אנימציה בתלת מימד ועוד.

רשת אורט

גם ברשת אורט תוכלו ליהנות מלימודי הייטק ללא בגרות. בין הקורסים המוצעים: מנהלי BI (בינה עסקית), מהנדסי בדיקות SAP, קורס MCPD.NET, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ועוד.

לרשת שלוחות בכל רחבי הארץ אולם לא בכל שלוחה מוצע כל קורס – כדאי לפנות לייעוץ לימודים על מנת לדעת איפה ניתן ללמוד את הקורס הספציפי שבו אתם חושקים.

מכללת נס

במכללת נס, שלה שלוחות בתל אביב, רחובות, ירושלים, נתניה ובאר שבע, מוצעים מסלולי לימודים לאנשים עובדים שמבקשים ליהנות מכל היתרונות של הסבה מקצועית לתחום מבוקש במיוחד.

בין האפשרויות: בדיקת תוכנה, פיתוח אפליקציות למובייל (אייפון ואנדרואיד), מנהלי בסיסי DBA, קידום אתרים במנועי חיפוש, ניהול רשתות תקשורת ועוד. קורסים נוספים המוצעים במכללה: פיתוח JAVA, הדרכה והטמעת מערכות מידע SAP ועוד.

רשת מעוף

רשת מעוף המפעילה שלוחות בחדרה, נתניה, חיפה, תל אביב, ירושלים, עפולה, נצרת עילית, פתח תקווה וקרית גת מציעה מבחר קורסים בתחום ההייטק (כמו גם בתחומים אחרים) וביניהם: תכנות אפליקציות לסלולר, הנדסת רשתות MCITP וטכנאי PC.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן