לימודים בישראל

תנאי קבלה ללימודי הייטק

אחד התחומים היותר מבוקשים במסגרת לימודים בישראל הוא ההייטק, על המסלולים השונים והמגוונים שיש בתחום זה, וקל להבין למה – רמת שכר גבוהה מהממוצע, סביבת עבודה מעצימה ואתגר מקצועי הם רק חלק מהסיבות ששולחות רבים וטובים ללמוד הנדסת תוכנה או מדעי המחשב באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות או לחילופין אל מכללות ייעודיות המציעות מבחר קורסים (מנהל רשתות מוסמך, תכנות אורקל, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, ניהול תקשורת IP, אבטחת מידע, קידום אתרים SEM ו-SEO, ניהול מדיה חברתית, קורס UX, בניית אתרים ועוד ועוד).

באופן טבעי כשמתעניינים באופציה של לימודי הייטק תנאי קבלה הם אחד המרכיבים החשובים, ואחד הפרמטרים הקובעים היכן ומה בדיוק תלמדו בדרך להגשים את חלום העבודה בהייטק.

תנאי קבלה ללימודי הייטק אקדמיים

המסלולים האקדמיים הנחשבים ללימודי הייטק הם בעיקר אלה של מדעי המחשב, הנדסת תוכנה והנדסת מחשבים, אם כי לצידם ישנם גם מסלולים ייחודיים יותר דוגמת מדעי הקוגניציה והמוח באוניברסיטת בן גוריון, ועוד כדאי לקחת בחשבון שלא מעט חברות הייטק עוסקות למשל בחיבור בין ביולוגיה למחשבים כך שבסופו של דבר גם תואר ראשון באחד ממדעי הטבע (כימיה, פיזיקה, ביולוגיה וגם מתמטיקה) בהחלט עשוי להוביל למשרה מתגמלת.

באופן טבעי, לכל אחד מהמסלולים הנ"ל של לימודי הייטק תנאי קבלה משלו, והם כמובן גם משתנים בין אוניברסיטה אחת לרעותה וביניהן לבין המכללות האקדמיות המציעות את האופציות הנ"ל, אולם ישנו גם מכנה משותף: רף הקבלה גבוה למדי.

ישנן שתי סיבות לכך שרף הקבלה גבוה: האחת, מדובר בלימודים תובעניים המחייבים רמה גבוהה במיוחד של הסטודנטים, והשנייה, הביקוש הרב למסלולים אלה שמאפשר לאוניברסיטאות ולמכללות האקדמיות להיות בררניות במיוחד.

לדוגמה, על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון עליכם להיות בעלי ציון פסיכומטרי של לפחות 600, ציון הסכם חייב לעבור את ה-660 וכן נדרש ציון מינימלי בבגרות במתמטיקה (70 אם למדתם 5 יח' ו-80 אם הסתפקתם ב-4 יח'). סף הקבלה ללימודי מדעי המחשב בטכניון הוא 88.5 (בציון הסכם) ואילו המבקשים להתקבל ללימודי הנדסת מחשבים במרכז האקדמי רופין יזדקקו לפסיכומטרי 560 ומעלה ו/או בגרות עם ממוצע 100 ומעלה, 5 יח' בפיזיקה עם ציון 70 ומעלה ורמה נאותה של מתמטיקה (4 יח' עם ציון 80 ומעלה, 5 יח' עם ציון 70 ומעלה או מכינה).

עוד כדאי לזכור שגם במהלך הלימודים ישנן דרישות – למשל לימודי אנגלית עד לרמת פטור.

תנאי קבלה לימודי הייטק במכללות המקצועיות

גם כשמדובר במכללות מקצועיות המתמחות בהכשרת אנשי הייטק לכל אחד מהמסלולים של לימודי הייטק תנאי קבלה משלו, וגם במקרה זה ישנו מכנה משותף: בדרך כלל רף הקבלה נמוך מאוד, וכמעט כל מי שרוצה ללמוד את אחד הקורסים הממוקדים בדרך למקצוע מבוקש יוכל לעשות זאת.

יחד עם זאת גם כשמדובר באופציה של לימודי תעודה ולא מסלול המוביל אל תואר ראשון, לא כל אדם מתאים לכל מסלול, ועל כן בדרך כלל מעבר לתנאים הפורמליים (12 שנות לימוד למשל) ישנו ראיון אישי שמטרתו בדיקת התאמתו של המועמד הספציפי לקורס הספציפי או לחילופין מציאת אפיק הלימודים וההכשרה האופטימלי עבורו בהתאם לכישוריו.

לדוגמה, קורס UX בג'ון ברייס, אחת המכללות הבולטות בתחום לימודי ההייטק, מיועד רק לבעלי רקע בעיצוב גרפי, ניהול מוצר, שיווק, הנדסת אנוש או פיתוח מערכות מידע. דוגמה נוספת היא קורס הדרכה והטמעת מערכות מידע של מכללת נס, גם היא אחת המוכרות בתחום, שאליו מתקבלים בעלי 12 שנות לימוד שעוברים ראיון התאמה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן