לימודים בישראל

לימודי הנדסאים במכללת אורט בראודה

אורט בראודה היא אחת המכללות המוכרות בארץ בכל הקשור להכשרת הנדסאים, ומאז הוקמה ב-1992 הכשירה אלפי אנשי מקצוע מעולים. המכללה שוכנת בכרמיאל, ובנוסף למגוון הרחב של מסלולי לימודי הנדסאים, מציעה לסטודנטים בה גם חיי קמפוס תוססים – כך שלימודים במכללת אורט בראודה להנדסאים הם חוויה מעשירה מכל הבחינות שבסופה תעודה נחשקת (מי שרוצה ללמוד רק כדי להעשיר את עצמו יכול לבחור כמובן בלימודי תעודה, כשמבחינת לימודי תעודה אוניברסיטת חיפה היא האופציה הבולטת בצפון).

המסלולים המובילים לתואר הנדסאי

מי שרוצה להיות הנדסאי יכול לבחור במכללת אורט בראודה בין שני מסלולים – לימודי יום ולימודי ערב.

לימודי היום מוצעים במגמות אדריכלות ועיצוב פנים, ביוטכנולוגיה, חשמל, כימיה תרופתית, תוכנה, אלקטרוניקה-מחשבים, מכונות-מכטרוניקה ותעשייה וניהול (כשבמגמה האחרונה ניתן להתמחות בניהול השיווק, במערכות ייצור ובאבטחת איכות).

הלימודים ברוב המגמות נמשכים שנתיים (4 סמסטרים), פרט ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים שמחייבים לימוד של שנתיים וחצי (5 סמסטרים).

במסגרת לימודי הערב ישנם 2 ימי לימוד באמצע שבוע – שני ורביעי, החל מ-16:30 ועד 21:30 – וכן לומדים ביום שישי (עד 13:45) ובסך הכל השהות במכללה היא בת 8 סמסטרים (מאחר שלימודי הערב כוללים גם סמסטר קיץ הרי שמקבלים את תואר ההנדסאי אחרי קצת יותר משנתיים וחצי).

לימודי הערב מוצעים במגמות הבאות: תעשייה וניהול (עם התמחות בלוגיסטיקה, ניהול האיכות או מערכות ייצור), מכונות-מכטרוניקה, תוכנה, ביוטכנולוגיה, אלקטרוניקה-תקשורת, חשמל, אדריכלות ועיצוב פנים וטכנולוגיות מים.

בכל מקרה התעודה המוענקת עבור מסיימי מסלול הנדסאים היא מטעם משרד הכלכלה וליתר דיוק המה"ט שתחת אחריותו (ראשי תיבות של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית במדע).

תוכנית אופק אקדמי

הסטודנטים במסלול היום יכולים להתקבל גם לתוכנית ייחודית ושמה "אופק אקדמי" שבה מקבלים בהתחלה את הדיפלומה של המה"ט ולאחר מכן ניתן לזכות בתואר B.Sc בהנדסה. תנאי קבלה לתוכנית זו הוא בגרות שעומדת ברף מסוים אשר משתנה משנה לשנה (אין צורך בפסיכומטרי, אם כי לעתים נדרש שיפור בציוני הבגרות – לאור האופציות הרבות של השלמת בגרויות בחיפה ובצפון ניתן לעשות זאת גם ללא השקעה רבה מדי).

לימודים במכללת אורט בראודה להנדסאים – כיתות י"ג וי"ד

אופציה נוספת של לימודים במכללת אורט בראודה להנדסאים היא במסגרת מסלול הנקרא עתודה טכנולוגית ואשר מיועד לאלה שזה עתה סיימו את כיתה י"ב ושצה"ל מעניק להם דחיית שירות על מנת שירכשו מקצוע מבוקש.

מסלול זה אינו בפיקוח המה"ט כי אם תחת חסותו של משרד החינוך (שאחראי באופן כללי על כיתה י"ג וכיתה י"ד), וחשוב להדגיש כי הוא אינו מיועד רק לבוגרי המגמות הטכנולוגיות בתיכונים אלא גם לבוגרי מגמות עיוניות אשר נמצאו מתאימים (ובפרט במסגרת שתי תוכניות הנקראות "מרום טכנולוגי" ו"פעמי עתידים").

ישנם שלושה מסלולי לימוד אפשריים במסגרת זו: אלקטרוניקה (מערכות אלקטרוניות), מכונות (מכטרוניקה) ותוכנה. בכל מקרה על ההנדסאי ללמוד במשך קצת פחות משנתיים, כשמשך המסלול המדויק נקבע לא לפי תחום הלימוד אלא לפי המסגרת: מי שהתקבל ל"מרום טכנולוגי" או לעתודה הטכנולוגית "הרגילה" יתחיל את לימודיו כבר באוגוסט שאחרי סוף י"ב ויסיים אותם כעבור כ-20 חודשים, באפריל, ומי ששם פעמיו אל תוכנית "פעמי עתידים" יתחיל את לימודיו באוקטובר וישלים אותם ביולי כעבור כ-21 חודשים.

כדאי לציין כי המתקבלים ל"פעמי עתידים" לומדים לא רק לקראת דיפלומת ההנדסאי אלא גם קורסים ספציפיים בתחום ההנדסה במכללה האקדמית, שכן המטרה היא לזכות בסופו של דבר בהכשרה של מהנדס (בשתי פעימות).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן