לימודים בישראל

לימודי הנדסה בטכניון

לימודי הנדסה בטכניון הם לא רק חלומה של כל אם עבריה אלא גם אחת האופציות היותר מתגמלות של לימודים גבוהים באשר הם. הרמה הגבוהה של הלימודים מבטיחה שהבוגרים יהיו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, המוניטין המרשימים של מוסד הלימודים הוותיק הופכים את הבוגרים לאנשי מקצוע לא רק איכותיים אלא גם מבוקשים מאוד, ותחומי ההנדסה השונים מציעים משרות שיש בהן גם שכר נאה וגם רמת עניין גבוהה.

אילו תחומי הנדסה ניתן ללמוד בטכניון?

הטכניון, שהינו המוסד האקדמי הוותיק ביותר בארץ (הלימודים בו החלו כבר ב-1924), מתמחה בלימודים בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה.

לימודי תואר ראשון בהנדסה מוצעים בתחומים של הנדסה אזרחית, הנדסה ביו-כימית, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה ביו-רפואית ופיזיקה, הנדסה כימית, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, הנדסת ביו-טכנולוגיה ומזון, הנדסת הסביבה, הנדסת חומרים (עם ביולוגיה, כימיה או פיזיקה), הנדסת חשמל, הנדסת חשמל ופיזיקה, הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה, הנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול והנדסת מערכות מידע.

לימודי תואר שני בהנדסה בטכניון מוצעים בהנדסה אזרחית וסביבתית, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה כימית, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, הנדסת ביו-טכנולוגיה ומזון, הנדסת חשמל, הנדסת מערכות, הנדסת מכונות, הנדסת פולימרים והנדסת תעשייה וניהול. כמו כן מוצעת תוכנית בין יחידתית לתואר שני בהנדסה עירונית.

בנוסף ניתן ללמוד בטכניון לדוקטורט בתחומי הנדסה שונים.

תנאי קבלה לימודי הנדסה בטכניון

באופן טבעי לנוכח הרמה הגבוהה של הלימודים והביקוש הרב אליהם, לא קל להתקבל אל לימודי הנדסה בטכניון, בין אם לתואר ראשון ובין אם לתואר שני.

ראשית, חשוב לדעת שהטכניון מייחס חשיבות רבה מאוד לציון הבגרות במתמטיקה, ועל כן מקנה לו משקל כפול (כלומר מי שלמד 5 יח' הדבר ייחשב לו כאילו למד 10 יח' במסגרת שקלול כל ציוני הבגרות).

בנוסף ישנם בונוסים: מי שלמד מתמטיקה בהיקף 5 יח' יזכה לתוספת של 30 נק' לציון שלו, ולימודי 5 יח' במקצועות כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, היסטוריה, ספרות, ערבית, לשון עברית, תנ"ך, אנגלית וכן במקצועות הטכנולוגיים השונים מקנות תוספת בת 25 נק'. בשאר המקצועות הבונוס הוא 20 נק'.

על בסיס ממוצע הבגרויות כולל הבונוסים והציון בבחינה הפסיכומטרית מחשב הטכניון ציון סכם. לדוגמה מי שממוצע הבגרויות המשוקלל שלו הוא 105 והפסיכומטרי שלו 740 מקבל את ציון הסכם 89, ואילו ממוצע בגרויות 113 ופסיכומטרי 700 מניבים ציון סכם 90.

באופן עקרוני כל 2 נק' בבגרות שוות נקודה אחת בסכם, וכל 20 נק' בפסיכומטרי – נקודה וחצי בסכם.

על מנת להתקבל אל לימודי הנדסה תעשייה וניהול נדרש ציון סכם 83.5, להנדסה כימית 82, הנדסת חשמל מחייבת סכם 95 ואילו אל לימודי הנדסה ביורפואית מתקבלים בעלי ציון סכם 87 ומעלה.

קבלה ללימודי הנדסה ללא פסיכומטרי

מועמדים ללא ציון פסיכומטרי גבוה או אף כאלה שלא עברו את הבחינה הפסיכומטרית יכולים גם הם לנסות להתקבל לטכניון, למספר מצומצם של מסלולים וביניהם: הנדסה כימית, הנדסת ביו-טכנולוגיה ומזון והנדסת אווירונאוטיקה וחלל. יודגש כי מספר המקומות באפיק קבלה זה מצומצם כך שנדרשים ציוני בגרות גבוהים במיוחד על מנת להגיע ללימודי ההנדסה בדרך זו, ומי שלא עבר כלל מבחן פסיכומטרי חייב לעבור מבחן אמי"ר עם ציון 188 ומעלה (מי שכן נבחן בפסיכומטרי זקוק לציון של 88 או יותר בחלק של האנגלית).

גם מי שהגיעו לשלב הגמר באולימפיאדה מדעית בינלאומית יכולים להתקבל אל לימודי הנדסה במוסד החיפאי הוותיק, וזאת לאחר מעבר ראיון אישי. בנוסף, קיימות מכינות שונות בטכניון שגם הן משפרות את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן