לימודים בישראל

לימודי הנדסה באוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון אפשרויות בלימודי ההנדסה. ניתן לציין שתי דרכים לקבלת תואר מהנדס. האחת היא להשלים לימודי הנדסה מתחילתם ועד סופם במתכונת הלימודים המקובלת באוניברסיטה הפתוחה. השנייה היא לרכוש את הבסיס ללימודים באוניברסיטה הפתוחה ולהשלים את החובות לתואר במסגרת אוניברסיטאית אחרת – בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת בן גוריון.

תואר ראשון בהנדסה באוניברסיטה הפתוחה

מדוע כדאי ללמוד הנדסה באוניברסיטה הפתוחה? יש לכך סיבות רבות ובהן למשל היכולת להתקבל ללימודים אפילו ללא בגרות מלאה וגם ללא פסיכומטרי. הלימודים הינם ברמה המקבילה לכל אוניברסיטה קיימת והתואר – הינו תואר מהנדס לכל דבר ועניין.

קהל היעד

הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתאימים למבקשים קריירה בהנדסה, על התפקידים השונים המקצועיים והניהוליים שבה. הלימודים מבוססים על משמעת עצמית, אך הם גם מתנהלים בגמישות מכסימלית ותוך שימוש באמצעי עזר מתקדמים, ערכות למידה מגוונות וטכניקות של למידה מרחוק. בין הלומדים באוניברסיטה זו ניתן למצוא צעירים ומבוגרים (יש גם תלמידי תיכון), הנדסאים מוסמכים, משוחררי צבא טריים ואחרים.

תנאי קבלה

בדרך כלל, הלימודים באוניברסיטה הפתוחה אינם מותנים בתנאי קבלה מיוחדים. יחד עם זאת, לימודי הנדסה כוללים נדבך רחב מאוד של מדעים ומתמטיקה, ולכן ידע קודם עשוי להיות חיוני. עבור הבוחרים להירשם למסלול הלימודים שמתחיל באוניברסיטה הפתוחה וממשיך באוניברסיטת בן גוריון, שריר ועומד התנאי המקדים של קיום בגרות מלאה. יש לציין שתנאי זה מוגדר על ידי אוניברסיטת בן גוריון.

משך הלימודים

משך זמן הלימודים במסגרת תואר מהנדס באוניברסיטה הפתוחה הינו גמיש יחסית. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לבנות לעצמם תוכנית לימודים שמאפשרת לסיים את כלל החובות לתואר בתוך 4 שנים. ניתן, עם זאת, לפרוס את הלימודים גם על פני תקופה ממושכת יותר.

נושאי לימוד

התקופה הראשונה של הלימודים תוקדש להנחת תשתית מדעית ומתמטית. נושאים מרכזיים יהיו למשל בפיזיקה, חשבון דיפרנציאלי, אלגברה ליניארית, חשבון אינפיניטסימלי, תורת ההסתברות, מדע הסטטיסטיקה, לוגיקה. בהמשך תקופת הלימודים מרחיבים בנושאים כגון אלגוריתמים, מדעי המחשב, שפות תכנות, בסיסי נתונים, בקרת איכות, מעבדות ועוד.

מסלולי לימוד

השלמה של תואר ראשון מלא בהנדסה באוניברסיטה הפתוחה אפשרית בשני מסלולים – הנדסת תוכנה והנדסת תעשייה וניהול. תואר בהנדסת תעשייה וניהול אפשרי תוך מיקוד בתפעול וייצור או תוך מיקוד במערכות מידע. למותר לציין כי היצע קורסי הבסיס והמבוא מאפשר לרכוש את הבסיס הנדרש בהנדסה לקראת השלמה במסלולים נוספים באוניברסיטת בן גוריון. השלמה אפשרית בין היתר בהנדסת חשמל, הנדסת כימיה, הנדסת חומרים, הנדסת תוכנה, הנדסת בניין ועוד.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר מהנדס תעשייה וניהול ‏B.Sc.‎ נדרש הסטודנט לסיים קורסי חובה ובחירה בהתאם לתוכנית לימודים מאושרת ובהיקף של ‏160 נקודות זכות. ‏ על מנת להיות זכאים לתואר מהנדס תוכנה ‏B.Sc.‎ נדרש הסטודנט לסיים קורסי חובה ובחירה בהתאם לתוכנית לימודים שאושרה ובהיקף של ‏153 נקודות זכות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן