לימודים בישראל

לימודי הנדסה במכללת כנרת

במכללת כנרת מתקיימים לימודי הנדסה על שלל תחומיהם. בוגרי התארים השונים יוכלו להירשם בפנקס המהנדסים כנדרש וכן ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במיטב בתי הספר למקצועות ההנדסה.

תואר ראשון בהנדסה במכללה האקדמית כנרת

מדוע כדאי לבחור בלימודי הנדסה במכללת כנרת? ראשית לכל, מדובר במכללה אקדמית, המציעה לימודים גבוהים בהנדסה במיטב התחומים המובילים וברמה אקדמית ומקצועית גבוהה. שנית, במכללה פועלים מיטב המרצים ואנשי המקצוע עתירי ניסיון בתחום זה. חשוב לא פחות, במכללה שמים דגש על הענקת ניסיון לסטודנטים, וקיום שיתופי פעולה עם מיטב החברות והמפעלים (בעיקר בסביבה הסמוכה למכללה עצמה). כך, מקבלים אפשרות לצבור ניסיון ממשי עוד בתקופת הלימודים וניתן, בפרט, לסייע בפיתוח הפריפריה הטכנולוגית של מדינת ישראל, משימה בעל חשיבות לאומית וכזאת המציעה אתגר אישי ויכולת להתקדם גם יחד.

קהל היעד

הנדסה ברמה גבוהה תורמת במידה רבה לפיתוח הכלכלי, התעשייתי והטכנולוגי של כל חברה באשר היא. לימודי הנדסה במכללת כנרת יתאימו, אם כן, לכל מי שהינו בעל כישרון בתחום הטכני והריאלי, ואשר מעוניין להוביל מהלכי ייצור, פיתוח וניהול של תהליכים ופרויקטים במפעלים, בארגוני היי טק, בחברות שונות שהן מהעילית של הכלכלה הישראלית ואף העולמית.

תנאי קבלה

כדי להתקבל ללימודי ההנדסה יש צורך בבגרות מלאה בממוצע ציונים טוב, עם דגש של ציונים טובים מאוד במקצועות ריאליים ובמתמטיקה. בעלי ממוצע בגרות פחות טוב – ניתן להתקבל על סמך שקלול של הציונים בבחינות הבגרות ביחד עם ציוני הפסיכומטרי.

משך הלימודים

לימודי הנדסה במכללת כנרת אורכים כ-4 שנים.

נושאי לימוד

בשנה הראשונה ובשנה השנייה ללימודים נדרשים הסטודנטים להשלים הכשרה יסודית ובסיסית הן במקצועות ריאליים (קורסים במתמטיקה, כימיה ופיסיקה) והן במקצועות היסודיים של ההנדסה (לפני ההתמחות המקצועית). למשל, מבוא למדעי המחשב, חשבון דיפרנציאלי, אלגברה ליניארית, פיזיקה, יסודות הכימיה, יסודות בהנדסת אנליזה. המשך הלימודים יוקדש לנושאי חובה ובחירה בהתאם להתמחות שנבחרה על ידי הסטודנט וכן יש צורך בהשתתפות בקורסים של תרגול ומעבדות מקצועיות.

מסלולי לימוד

מכללת כנרת מציעה כמה וכמה אפשרויות ומסלולים למבקשים להשלים תואר ראשון בהנדסה. חלק מהתחומים המוצעים הינם ייחודיים. במה ניתן לבחור? אפשר ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה או הנדסת תוכנה. ניתן לבחור במסלול להנדסת תעשיות מים או בהנדסת אנרגיה של נפט ושל גז. קיים גם מסלול הנדסת איכות ואמינות לתעשיות האלקטרוניקה, שנחשב מתאים מאוד לאלה שכבר עובדים בתעשייה.

דרישות כלליות

מה צריך להשלים כל סטודנט בכדי להיות זכאי הן לקבלת תואר בהנדסה B.Sc. והן כדי להיות זכאי לרישום בפנקס המהנדסים בישראל? יש להשלים את התשתית המשותפת לכלל הסטודנטים להנדסה, לסיים בהצלחה קורסים בהנדסה ולאחר מכן את הקורסים המקצועיים על פי התמחות הנבחרת. כמו כן, נדרשת הגשת פרויקט מקיף – יישומי. היקף הקורסים הנדרש הוא כ-150 עד 160 נקודות זכות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן