לימודים בישראל

לימודי הנדסה במכללת רמת גן

לימודי הנדסה מתקיימים בהתמחויות שונות. את כמה מההתמחויות המובילות והמבוקשות ביותר ניתן למצוא גם במכללת רמת גן. למרות שמדובר במכללה, התואר הינו תואר אוניברסיטאי כאשר סביבת הלימודים תומכת ומסייעת, כפי שמקובל במכלות. בזכות השיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה – שכר הלימוד הינו אוניברסיטאי.

תואר ראשון בהנדסה במכללת רמת גן

במכללת רמת גן ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בהנדסה ברמה גבוהה, כמקובל באוניברסיטאות המובילות, ללא תנאים מקלים מבחינת דרישות. מצטיינים יוכלו להמשיך לתארים מתקדמים בכל מוסדות הלימוד.

קהל היעד

לימודי הנדסה במכללת רמת גן מתאימים מאוד לאנשים המבקשים להשתלב במקצוע מאתגר, עם אפשרויות קידום והתפתחות מקצועית וטכנולוגית. בזכות הגמישות בתנאי הקבלה, יכולים להצליח גם אנשים מוכשרים שחסומה מהם הדרך להתקבל לאוניברסיטאות מסיבות שונות (כגון בגרות לא מלאה). התואר מאפשר לעסוק בתפקידים הנדסיים בחברות, ארגונים, במגזר הציבורי, כעצמאים.

תנאי קבלה

מכללת רמת גן, הפועלת באופן הדוק ומשותף עם האוניברסיטה הפתוחה, איננה מעמידה תנאי קבלה רשמיים הקיימים במרבית מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה. עם זאת, במכללה ממליצים להירשם לקורסי הכנה במתמטיקה במידה ולמועמד חסר ידע או רקע מתאים מלימודי התיכון או מלימודים קודמים אחרים. הסיבה – מי שיחל בלימודיו ולא יעבור את קורסי החובה במתמטיקה לא יוכל להירשם לרבים מהקורסים המתקדמים.

משך הלימודים

לימודי הנדסה נמשכים באופן המקובל כארבע שנים. במכללת רמת גן מאפשרים לסטודנטים לבנות מערכת שעות גמישה, בהתאם למגבלות מסוימות. כך, יש אפשרות להשלים את החובות הנדרשות לקבלת התואר גם לאורך תקופה ארוכה יותר.

נושאי לימוד

בתחילת הלימודים, בשנה הראשונה ולעיתים גם השנייה, נושאי הלימוד המרכזיים מגיעים מעולם המתמטיקה והסטטיסטיקה. כך, יש להשלים קורסים כגון חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי (קורס כפול) נושאים בסטטיסטיקה והסקה סטטיסטית, אלגברה ליניארית, מודלים של חקר ביצועים, הסתברות וכן תוענק תשתית במדעים קלאסיים (כגון פיזיקה). בהמשך, יפגוש כל סטודנט נושאים מגוונים בהתאם לבחירתו ועל פי מסלול ההנדסה שבו בחר. למשל, אלגוריתמים ומערכות ספרתיות, בסיסי נתונים ומערכות מידע, אבטחת תוכנה, תכנות מונחה עצמים, מערכות ייצור ובקרת איכות, ניהול וקבלת החלטות.

מסלולי לימוד

במכללת רמת גן מתקיימים לימודי הנדסה בכמה מסלולים אפשריים. מסלול ראשון מכשיר את הסטודנט למקצוע הנדסת תוכנה. מסלול נוסף בהנדסה מכשיר את הסטודנט למקצוע הנדסת תעשייה וניהול, כאשר קיימות התמחויות משנה כגון –  הנדסת תעשייה בניהול תפעול הייצור או הנדסת תעשייה וניהול בשילוב מערכות מידע.

דרישות כלליות

מכיוון שיש שוני בהתמחויות השונות לקראת תואר ראשון בהנדסה במכללת רמת גן, נציין שישנן התמחויות שבהן על הסטודנט להשלים כ-150 נקודות זכות לצורך קבלת התואר ויש התמחויות שבהן הדרישה היא להשלים קורסים בהיקף שלא יפחת מ-160 נקודות זכות (למשל בהנדסת תעשייה וניהול). ככלל, על הסטודנט לסיים בהצלחה קורסים מגוונים עם דגש על התחום המתמטי, המדעי לצד קורסים נוספים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן