לימודים בישראל

תנאי קבלה ללימודי הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות, במיוחד בעידן שבו הטכנולוגיה מתפתחת מאד ומתקדמת בצעדי ענק, הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאד ומושכים אליהם צעירים רבים אחרי הצבא. מסלולי לימודי הנדסה מוצעים כיום במסגרות לימודיות שונות ברחבי הארץ, הן באוניברסיטאות המובילות והן במכללות השונות. תנאי הקבלה ללימודי הנדסת מכונות נקבעים לרוב על ידי המסגרת הלימודית עצמה וכוללים בין היתר, כדרישה, הבנה טכנית ברמה גבוהה.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות

מכיוון שמדובר בלימודים הכוללים שימוש בפיתוחים טכנולוגיים חדישים, במכונות המתאימות לתעשיות השונות, לרבות מפעלים, הייטק וכמובן – גם הצבא, יש צורך באנשים מוכשרים, בעלי מיומנויות רלוונטיות ועם יכולות ברמה גבוהה. לימודי הנדסת מכונות מוצעים במסגרת תואר ראשון, ותנאי הקבלה שלהם שמים דגש רב מאד על הפן הריאלי.

מי שרוצה להתקבל ללימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות, חשוב שיהיה לו רקע במקצועות הריאליים השונים כמו מתמטיקה ופיזיקה, וכן ציון בבחינה הפסיכומטרית. מכיוון שאחד השיקולים בבחירת המסגרת הלימודית הוא גם תנאי הקבלה, חשוב לבחון את דרישות הקבלה של כל מוסד, ובעיקר של מוסדות הלימוד הרלוונטיים, מוקדם ככל הניתן, ועל סמך הפרטים המתקבלים – לקבל את ההחלטה. במידת הצורך ניתן להשלים בגרויות, לשפר ציונים או לבחור במסלול מקדים של מכינה.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב

כדי להתקבל ללימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב, על המועמד לעמוד בדרישות הבאות:

 • תעודת בגרות מלאה.
 • ציון פסיכומטרי של 600 לפחות.
 • ציון בבגרות במתמטיקה של 80 לפחות ברמה של 4 יח"ל, או ציון של 70 לפחות ברמה של 5 יח"ל.
 • ציון בבגרות בפיזיקה של 70 לפחות ברמה של 4 יח"ל, או ציון של 60 לפחות ברמה של 5 יח"ל.
 • ציון בבגרות באנגלית של 70 לפחות ברמה של 4 יח"ל, או ציון של 65 לפחות ברמה של 5 יח"ל.
 • אם מדובר בהנדסאים, עליהם להיות עם ממוצע ציונים של לפחות 85.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון

אוניברסיטת בן גוריון מציעה אף היא מסלול של לימודי הנדסת מכונות במסגרת הלימודים לתואר ראשון. מי שרוצה להתקבל למסלול לימודי תואר ראשון, עליו להיות בעל תעודת בגרות מלאה, עם רמת מתמטיקה של 4 יח"ל ועם רמה בינונית ומעלה באנגלית, ובעל ציון בפסיכומטרי של לפחות 550. על ציון הסכם שלו שמשלב בין הבגרות לפסיכומטרי להיות לפחות 510.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות באוניברסיטת אריאל

מי שרוצה להתקבל ללימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות המוצעים באוניברסיטת אריאל שבשומרון, עליו לעמוד בדרישות הבאות: ממוצע ציונים בבגרות של לפחות 70, ציון פסיכומטרי של לפחות 550, ציון בבגרות במתמטיקה של 80 לפחות ברמה של 4 יח"ל או ציון של 70 לפחות ברמה של 5 יח"ל. בנוסף, דרושים לו ציון בבגרות בפיזיקה של 70 לפחות ברמה של 5 יח"ל, ציון בבגרות באנגלית של 70 לפחות ברמה של 4 יח"ל או ציון של 65 לפחות ברמה של 5 יח"ל. נדרש גם ציון של 70 ומעלה ברמה של 4 יח"ל או 5 יח"ל במקצוע נוסף בתחום הריאלי.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות במכללת אורט בראודה

מכללת אורט בראודה שבכרמיאל נחשבת כיום לאחת המובילות בתחום מקצועות ההנדסה. כדי להתקבל ללימודי הנדסת מכונות המוצעים במכללה במסגרת לימודי התואר הראשון, נדרשים המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 • תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים של לפחות 70.
 • ציון בבגרות במתמטיקה ברמה של לפחות 4 יח"ל.
 • ציון בבגרות במתמטיקה של 70 לפחות ברמה של 4 יח"ל או ציון של 65 לפחות ברמה של 5 יח"ל.
 • אנגלית ברמה של 4 יח"ל לפחות עם ממוצע ציונים של 60 ומעלה.
 • ציון בבחינה הפסיכומטרית של 550 ומעלה.
 • ציון של לפחות 85 בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או ציון של 185 במבחן אמי"ר.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות במכללת סמי שמעון

תנאי הקבלה למסלול הנדסת מכונות במסגרת לימודי התואר הראשון במכללת סמי שמעון כוללים את הפרמטרים הבאים: תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים של לפחות 70, ציון בבחינה הפסיכומטרית או הפסיכוטכנית (המוצעת על ידי המכללה עצמה) של לפחות 600, ציון של לפחות 70 בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל וציון של לפחות 70 בבגרות באנגלית ברמה של 5 יח"ל. בנוסף, המועמדים למסלול לימודי זה נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי כחלק מתנאי הקבלה למכללה.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות במכללת עזריאלי

כדי להתקבל ללימודי הנדסת מכונות במכללת עזריאלי במסגרת המסלול לתואר ראשון, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים של לפחות 90, עם ציון פסיכומטרי של בין 550 ל-600, עם ציון במתמטיקה של 80 לפחות ברמה של 4 יח"ל, או ציון של 70 לפחות ברמה של 5 יח"ל ועם ציון של 70 לפחות באנגלית ברמה של 4 יח"ל. על המועמדים להראות רמה מספקת של ידע בשפה האנגלית, הנקבעת על ידי הציון במבחן אמי"ר או חלק האנגלית שבבחינה הפסיכומטרית.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות במכללת אפקה

המכללה האקדמית להנדסה, מכללת אפקה, מציעה גם היא מסלול של לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון. כדי להתקבל למסלול זה על המועמדים לעמוד בדרישות הבאים: תעודת בגרות מלאה, ציון של 70 לפחות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל או ציון של לפחות 80 ברמה של 4 יח"ל, ציון של 60 מינימום בבגרות בפיסיקה ברמה של 5 יח"ל וציון של 85 מינימום בפרק באנגלית שבבחינה הפסיכומטרית, או לחלופין ציון של לפחות 185 במבחן אמי"ר.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מכונות בטכניון

ללימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון בטכניון יכולים להתקבל מועמדים שעמדו בדרישות הקבלה הבאות:

 • תעודת בגרות מלאה.
 • ציון בבחינה הפסיכומטרית של לפחות 580.
 • ציון של 83 ומעלה בבגרות באנגלית ברמה של 4 יח"ל.
 • ציון של 83 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל.
 • ציון של 88 מינימום בחלק באנגלית שבבחינה הפסיכומטרית או ציון של 188 במבחן אמי"ר.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מכונות

לימודי תואר שני בהנדסת מכונות, המכונים גם לימודי "מכטרוניקה", נחשבים ללימודים מאתגרים מאד וחושפים את הסטודנטים הבוחרים בהם אל התחום באופן מעמיק. הם מאפשרים לבוגריהם להשתלב במגוון רחב של מסגרות, בין אם במחקר, בין אם בפיתוח של מערכות מכניות מסוגים שונים, בין אם בתכנון שלהן, ביצורן או בתחזוקתן. לימודי התואר השני בהנדסת מכונות מוצעים כיום על ידי מוסדות לימוד שונים בארץ ודרישות הקבלה אליהם נקבעים על ידי המוסד עצמו. מומלץ לבדוק מראש מהם תנאי הקבלה לאותו מוסד לימודים המציע מסלול לתואר שני, ולהשוות בין האפשרויות הקיימות כדי לוודא שאכן מקבלים את ההחלטה הנכונה ובוחרים במסגרת הלימודית המתאימה ביותר, זו שמספקת את מירב הכלים הנדרשים ממי שרוצה לעסוק בתחום.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב, במסגרת הלימודים בפקולטה להנדסה, מציעה מסלול לתואר שני בהנדסת מכונות. כדי להתקבל ללימודים אלה, על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות: להיות בוגרי תואר ראשון במדעים מדויקים או במקצועות ההנדסה השונים ולהיות בעלי ממוצע ציונים של לפחות 75 בלימודי התואר הראשון. מועמדים ללימודים אלה שהם בוגרי תואר ראשון במסלול לימודי שאיננו קשור להנדסה, יידרשו להשלים 4 קורסים הרלוונטיים ללימודי התואר הראשון.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון

מי שרוצה להמשיך למסלול של תואר שני במסגרת לימודי הנדסת מכונות המוצעים על ידי אוניברסיטת בן גוריון שבנגב, עליו לעמוד בדרישות הקבלה הבאות: להיות בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות עם ממוצע ציונים של לפחות 80, עליו להיות בעל תואר ראשון באחד ממקצועות ההנדסה ועם ממוצע ציונים של 80 ומעלה וכן להשלים מספר קורסי השלמה, ובנוסף עליו להציג שני מכתבי המלצה שנכתבו על ידי בעלי תואר שלישי בתחום זה, ומעידים על יכולותיו.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מכונות בטכניון

הפקולטה להנדסה בטכניון שבחיפה מציעה גם היא מסלול של לימודי תואר שני בהנדסת מכונות. למסלול זה יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון במקצועות ההנדסה השונים או בעלי תואר ראשון בהנדסת מכונות, וגם אלה שיכולים להציג ממוצע ציונים של בין 80 ל- 82 לפחות במקרה בו מדובר במסלול תזה, או במקרה בו מדובר במסלול ללא תזה – ממוצע של 75 לפחות. בנוסף לכך, יש לצרף גם מכתבי המלצה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן