לימודים בישראל

תנאי קבלה ללימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון דורשים עמידה בתנאי קבלה של לימודי הנדסה המשתנים בין מוסדות הלימוד בארץ. לפניכם פירוט תנאי הקבלה במבחר אוניברסיטאות ומכללות.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה בטכניון

ציון הסכם המינימלי הנדרש על מנת להתקבל לפקולטה למדעי המחשב בטכניון המציעה בין השאר לימודי הנדסת תוכנה הוא 89. ציון הסכם הוא שקלול של הציון הפסיכומטרי עם ממוצע מבחני הבגרות כולל בונוסים שונים שמעניק הטכניון (למשל תוספת 30% לציון ב-5 יח"ל מתמטיקה או 25% לציון ב-5 יח"ל פיזיקה וכימיה, ובונוס מיוחד למי שלמד בהיקף של 5 יח"ל גם מתמטיקה וגם 2 מקצועות מדעיים או טכנולוגיים נוספים). כך, לדוגמה, על מנת להגיע ל-89 יש צורך בפסיכומטרי 660 וממוצע בגרויות משוקלל 117 ודרך אחרת להגיע לסף הנ"ל היא פסיכומטרי 760 וממוצע בגרויות 102.

בנוסף נדרשת בגרות באנגלית של 4 או 5 יח"ל, וציון של 88 ומעלה בחלק של האנגלית במבחן הפסיכומטרי. ניתן להתקבל למסלול גם על סמך לימוד 2 סמסטרים במוסד להשכלה גבוהה, כולל האוניברסיטה הפתוחה – דרך מצוינת למי שלא רוצה להשקיע בהשלמת בגרויות או בקורס פסיכומטרי (ומוכן להשקיע בציוני קורסים באוניברסיטה הפתוחה…)

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה באוניברסיטת בן גוריון

עבור מי שפונה לאוניברסיטת בן גוריון על מנת ליהנות מהיתרונות הרבים של לימודי הנדסת תוכנה תנאי קבלה בסיסי הוא ציון של 600 או יותר במבחן הפסיכומטרי. בנוסף נדרש ציון סכם 660 או יותר – אליו ניתן להגיע למשל עם ממוצע בגרויות משוקלל 95 ופסיכומטרי 700 או פסיכומטרי 733 וממוצע בגרויות 92.

עוד תנאי הוא ציון "סכם הנדסה" של 530 ומעלה, כשסכם ההנדסה משקלל את ממוצע הבגרויות, ציוני הבגרות במתמטיקה ובפיזיקה והציון של החלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי.

עוד דרישה היא מבחן בגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יח' ומעלה, עם ציון 70 או יותר (ב-5 יחידות) או 80 ומעלה (ב-4 יחידות).

תנאי קבלה להנדסת תוכנה במכללת סמי שמעון

במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, שמפעילה שתי שלוחות, האחת באשדוד והשנייה בבאר שבע, רף הקבלה המינימלי הוא ציון פסיכומטרי של 560 ומעלה, ממוצע בגרויות 70 או יותר, ציון של 80 בבגרות המתמטיקה אם היא בהיקף של 4 יח' או 70 ומעלה אם היא בהיקף של 5 יח' וכן ראיון בפני ועדת קבלה.

חשוב לציין כי מבחינת לימודי הנדסת תוכנה תנאי קבלה אלה הם רק רף מינימלי, וייתכן כי בפועל הדרישות תהיינה גבוהות יותר בהתאם לביקוש בכל שנה ושנה. עוד כדאי לדעת שבמכללה זו ניתן גם ללמוד לתואר שני במדעי המחשב במסלול הנדסת תוכנה.

תנאי קבלה ללימודי הנדסת תוכנה במכללת אפקה

מכללה נוספת המתמחה בלימודי הנדסה היא אפקה התל אביבית.

במכללה זו ניתן להתקבל על סמך מבחן פסיכומטרי עם ציון 600 או יותר (בתנאי שיש זכאות לבגרות מלאה), או על סמך בגרות בלבד, בתנאי שלימודי האנגלית והמתמטיקה היו בהיקף של 4 או 5 יחידות.

אופציה נוספת מיועדת להנדסאים שממוצע ציוניהם 85 ומעלה. אנשי מכללת אפקה מדגישים כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות, ובפרט כך הדבר במסלול ללא פסיכומטרי, כך שכדאי להתעדכן בזמן אמת.

תנאי הקבלה להנדסת תוכנה במכללה להנדסה ירושלים

המכללה להנדסה ירושלים דורשת מהמועמדים פסיכומטרי עם ציון של לפחות 600, בגרות מלאה כולל 4 יח' במתמטיקה עם ציון של לפחות 75 וכן 3 יח' בפיסיקה עם ציון 70 או יותר, ורמה נאותה באנגלית (בגרות 4 יח' עם ציון של לפחות 70 או 5 יח' עם ציון של לפחות 60).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן