לימודים בישראל

לימודי הנהלת חשבונות סוג 1

לימודי קורס הנהלת חשבונות סוג 1 היא הרמה הבסיסית ביותר בתחום, ומי שהשלים לימודים אלה ועבר מבחן הסמכה של משרד התמ"ת יכול להתחיל לעבוד כמנהל חשבונות, ואם ירצה בהמשך הדרך פתוחה בפניו האפשרות להתפתח עוד ולהפוך למנהל חשבונות מתקדם (אחרי שעוברים קורס הנהלת חשבונות סוג 2), מנהל חשבונות ראשי (לאחר מעבר קורס הנהלת חשבונות סוג 3), רואה חשבון, חשב שכר, יועץ מס ועוד.

לימודי קורס הנהלת חשבונות סוג 1

לימודי הנהלת חשבונות בסיסיים (סוג 1) נועדו להקנות לתלמידים את יסודות המקצוע והרישום החשבונאי והם בעצם לימודי תעודה לכל דבר, רקע כלכלי וכן שימוש בתוכנות מחשב רלוונטיות.

תכניות הלימודים במוסדות השונים כוללות נושאים כגון: את יסודות התיעוד, עקרונות הרישום הכפול, עריכת מאזני בוחן, נושאים שונים הקשורים למשכורות, חישובי ריבית, חשבון רווח והפסד, חשבון מאזן ועוד.

מהו מבחן ההסמכה?

בסיומו של קורס הנהלת החשבונות הבסיסי (סוג 1), כמו גם בסיומו של קורסי הנהלת חשבונות מתקדמים יותר (2+3), יש לעבור מבחן הסמכה אותו עורך משרד התמ"ת, ורק לאחריו מקבלים את הסיווג המקצועי כמנהלי חשבונות סוג 1.

המבחן בסוף השלב הבסיסי כולל 50 שאלות אמריקאיות, והוא נמשך 3.5 שעות.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לשלב הבסיסי של לימודי הנהלת חשבונות הם 12 שנות לימוד, או לחילופין 11 שנות לימוד ומעבר מבחן כניסה במתמטיקה (בסיסית למדי). מי שבאמתחתו בגרות במתמטיקה, ולו בהיקף של יח' לימוד אחת, פטור ממבחן הכניסה. בחלק ממוסדות הלימוד ישנה גם ועדת קבלה הבוחנת את התאמת המועמדים השונים ללימודים ולעבודה בתחום.

משך זמן הלימודים

לימודי הנהלת חשבונות שלב 1, המהווים כאמור בסיס לקריירה בתחום הפיננסי, נמשכים כ- 250 שעות אקדמיות. באופן טבעי, ישנם הבדלים מבחינת היקף הלימודים במוסדות השונים המציעים קורס הנהלת חשבונות בסיסי.

אפשרויות תעסוקה בתום הקורס

בוגרי לימודי הנהלת חשבונות בסיסיים שעברו את מבחן ההסמכה יכולים לעבוד בכל חברה או ארגון זקוקים למנהלי חשבונות, וכאלה יש כמובן לא מעט. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שבתפקידים מסוימים ישנה עדיפות למנהלי חשבונות סוג 2 או שאף נדרשת תעודה בהנהלת חשבונות סוג 3.

מוסדות ללימודי הנהלת חשבונות סוג 1

לימודי קורס הנהלת חשבונות מסוג 1 ניתן ללמוד בשורה ארוכה של מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ. בין השאר ניתן לציין את מכללת חשב המפעילה סניפים בכפר סבא ובתל אביב, את מכללת נתיב השוכנת בטבריה ומציעה לתושבי הצפון הזדמנות ליהנות מלימודי הנהלת חשבונות בסיסיים, מתקדמים ושלב 3, את מכללת רמת גן, מכללת אשקלון, מכללת ספיר, המכללה למנהל שמפעילה 11 שלוחות ברחבי הארץ כולל באילת, ואת דיפלומה (בית הספר ללימודי תעודה המשויך לאוניברסיטה הפתוחה).

בחלק ממוסדות הלימוד ניתן להירשם מראש למסלול משולב הכולל לימודי הנהלת חשבונות בסיסיים + מתקדמים, כלומר שלבים 1 ו- 2 ביחד, ולזכות בהנחה מסוימת, וכדאי לבחון אופציה זו – בפרט אם אתם ממילא מתעתדים להתמקצע מאוד בתחום.

הלימודים נמשכים מספר חודשים. משך הלימודים המדויק נקבע על פי מספר המפגשים מדי שבוע ואורכם – ישנם קורסים המתקיימים במתכונת של פעם בשבוע וישנם כאלה של פעמיים בשבוע, וכן ניתן לבחור בין לימודי בוקר ללימודי ערב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן