לימודים בישראל

לימודי וטרינריה

לימודי וטרינריה נחשבים לחוויה מאתגרת ומספקת במיוחד לאלו שבורכו באהבת בעלי החיים. מחפשים תחום לימודים בישראל? המשיכו לקרוא על לימודי וטרינריה בארץ ובחו"ל.

בכל בית שלישי בישראל ישנה חיית מחמד אחת לפחות, על פי המרכז הארצי לרישום כלבים (המשויך למשרד החקלאות ופיתוח הכפר) כ- 400,000 כלבים חיים בבתים, על פי הערכות שונות ישנם כ- 200,000 חתולי בית וגם המגזר החקלאי עושה שימוש בבעלי חיים רבים – אין פלא אם כך שווטרינרים, ובפרט האיכותיים שבהם, זוכים לתעסוקה בשפע.

עד לפני כארבע עשרה שנה לא הייתה אפשרות ללמוד וטרינריה בישראל. כל זה השתנה כאשר בשנת 1985 פרופסור קלמו פרק הקים את בית הספר לרפואה וטרינרית הראשון והיחיד של לימודי וטרינריה בארץ.

לימודי וטרינריה בישראל

לימודי וטרינריהבית הספר של לימודי וטרינריה בישראל מהווה משאב בלתי נדלה לידע הנחלק בין המטפלות והמטפלות לעתיד העוסקים ברפואת חיות מחמד, חיות משק וחיות בר. בית הספר ללימודי וטרינריה בארץ נותן כלים ספציפיים המותאמים להשתלבות בשוק העבודה בארץ, והמורים המומחים בו אף מכשירים את הסטודנטים לענות על הצרכים הייחודיים של ענף החקלאות וענף הרכיבה וחוות הסוסים. וטרינריית סוסים, אגב, יש לציין שהתפתחה רבות בשנים האחרונות בהן רכיבה טיפולית נטמעה כאמצעי ריפוי ושיקום נפוץ ויעיל לילדים מאותגרים שכלית כמו גם למבוגרים המחלימים מטראומה, תאונה או מחלה קשה. לימודי וטרינריה בארץ נותנים דגש ערכי לתפקיד החיוני שבעלי החיים ממלאים בחיינו ומחנכים לפעולה מתוך מחויבות לרווחת החיות הקשורה קשר בל ייפרד לרווחת בני האדם.

בעידן שבו כל תשומת הלב מופנית כלפי פיתוחים תעשייתיים ואביזרים מתחום ההייטק חסרה לנו ההכרה והמודעות בתלות שלנו בבעלי חיים כמעט בכל תחום. לכן מי שבוחר בלימודי וטרינריה בישראל יכול למצוא את עצמו עוסק במגוון רחב מאוד שמספק הענף גם בתחום הממסדי וגם במגזר הפרטי.

לאחר ארבע שנות לימודי וטרינריה בארץ, כאשר השנה הרביעית מאוד אינטנסיבית מבחינת עבודה מעשית, מקבלים מסיימי הלימודים תואר דוקטור לרפואה וטרינרית DVM (מה שנקרא באנגלית DOCTOR OF VETINARY MEDICINE ). הלימודים מספקים את הרקע הכללי הנדרש בכדי לפצוח מיידית בקריירה של וטרינרית או וטרינר ולהתחיל ליישם בשטח את ההכשרה ולממש את החלום להיות דוקטור דוליטל מודרני ואת התשוקה לעזור לחברותיו הקרובות של האדם, החיות. אלו אשר ליבם מסור לערכי הרפואה וכיבוד כל צורות החיים ושמוכנים להתמסר למספר לא מבוטל של שנים, בין שבע לשמונה שנים, ועבודה מעשית רבה במסגרת הלימודים ולאחריהם, לימודי וטרינריה בישראל יתאימו להם מאוד.

תנאי קבלה ללימודי וטרינריה

חלק בלתי נפרד מתנאי הקבלה שנדרשים מאלו הפונים ללמוד לימודי וטרינריה בארץ הוא תואר ראשון באחד המקצועות הבאים: רפואה, רפואת שיניים, מדעי הרפואה הבסיסיים, מדעי המעבדה הרפואית, רוקחות, ביוטכנולוגיה, פסיכו ביולוגיה ומדעי הטבע והחקלאות שקשורים לעולם החי. על בוגר התואר לעמוד בציון ממוצע של 85 לפחות, שיינתן על ידי מוסד אקדמי ישראלי מוכר. בקורסים מסוימים הנכללים בתכנית הלימודים של לימודי וטרינריה בארץ נדרש ציון של 80 ומעלה. הקורסים הדורשים ציון זה הם: אימונולוגיה, אנדוקרינולוגיה, ביוכימיה, ביולוגיה כללית וזואולוגיה, גנטיקה, כימיה כללית אורגנית ואנליטית, מיקרוביולוגיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיסיולוגיה של האדם או בעלי החיים וקורס בפיסיקה.

תנאי קבלה נוסף ללימודי וטרינריה הוא ציון פסיכומטרי של 640 לפחות. נדרשת אזרחות ישראלית אך יש משרד לקבלת תלמידים מחו"ל. בית הספר לרפואה וטרינרית ע"ש קורט החל לדרוש בשנים האחרונות מן הסטודנטים להיחשף דרך עבודה מעשית בעבודה באורוות עם רופא סוסים, במשק בעלי חיים כמו לול או דיר ובמרפאת חיות מחמד כך הסטודנט יצבור ניסיון מעשי וידע אם הוא באמת רוצה להתחיל לימודי וטרינריה בישראל.

חשוב לציין כי עקב תנאי הקבלה הלא פשוטים ללימודי הוטרינריה בארץ, רבים בוחרים ללמוד את התחום דווקא בחוץ לארץ. את כל המידע אודות האפשרויות של לימודים מעבר לים תוכלו למצוא במדריך אודות לימודי וטרינריה בחו"ל, המרכז מידע מקיף על אפשרויות הלימודים במדינות השונות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן