לימודים בישראל

לימודי חינוך והוראה באוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מקיימת לימודי חינוך לתואר הראשון וכן גם לתואר שני. אפשרויות הבחירה מגוונות ורמת הלימודים – גבוהה.

תואר ראשון בחינוך והוראה

קהל היעד

לימודי חינוך מתאימים למורים חסרי תואר אקדמאי וכן לאנשי חינוך אחרים. הלימודים מתאימים מאוד גם לאנשים ללא ניסיון בהוראה, אשר רוצים להיעשות למורים בבתי הספר השונים, יסודיים או תיכוניים.

תנאי קבלה

לימוד חינוך והוראה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה פתוחים לכולם, ללא צורך בתעודת בגרות או פסיכומטרי.

משך הלימודים

כמקובל באוניברסיטה הפתוחה, משך הלימודים גמיש למדי. תוכנית לימודים אישית נבנית בשיתוף יועצים אקדמאים או באופן אישי על ידי הסטודנט עצמו.

נושאי לימוד

בין הנושאים הנלמדים במהלך תואר בחינוך והוראה באוניברסיטה הפתוחה ניתן למצוא – מהו חינוך, הפילוסופיה של החינוך, מהותן של הפרעות קשב וליקויי למידה, כיצד מתפתחת שפה, תיקון לקויות למידה, חינוך בעלי יכולות גבוהות ומחוננים, חינוך ופסיכולוגיה של הילד והמתבגר, תכנון מערכי שיעור ולימוד.

מסלולי לימוד

באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים מסלולי לימוד מגוונים ואפשרויות רבות לתואר ראשון בחינוך ובהוראה. בין היתר, ניתן ללמוד לתואר חד חוגי או לחילופין – אפשר לבחור בתואר דו חוגי אשר מחציתו חינוך ומחציתו תחום אחר לבחירה. בנוסף, ניתן לבחור מסלול ובו מיקוד בלקויות למידה, מיקוד בשיטות הוראה שונות, לימודי תואר חד חוגי מקצועי ובו חטיבה בחינוך ויש גם מסלולי לימוד עם חטיבה בהוראה ושילובים כגון היסטוריה, גיאוגרפיה, פסיכולוגיה, מדע המדינה ועוד.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר B.A בחינוך והוראה יש להשלים קורסים בהיקף של 108 נקודות זכות לפחות, על פי תוכנית לימודים שאושרה.

תואר שני בחינוך והוראה

קהל היעד

לימודי חינוך לתואר השני באוניברסיטה הפתוחה יתאימו למורים מן המניין בעלי תואר אקדמי וכן לבעלי תפקידים בכירים כגון מנהלים, מפקחים, יועצים.

תנאי קבלה

ללימודי התואר השני יכולים להתקבל אך ורק בוגרי תואר ראשון, בממוצע ציונים של 80 או יותר. המועמד נדרש לעמוד בפני וועדת קבלה ובמידה וחסר ידע רלוונטי יהיה צורך בלימודי השלמה.

משך הלימודים

משך הלימודים גמיש למדי, אם כי חייבים להשלים את כלל החובות בתוך לא יותר משבע שנים.

נושאי לימוד

בתואר השני נלמדים נושאים כגון פיתוח תוכניות לימודים ושיטות מחקר, היבטים טכנולוגיים של החינוך, סביבת למידה ממוחשבת ומתוקשבת, שינויים ארגוניים בחינוך, הפסיכולוגיה של העידן הדיגיטלי, הערכות מערכות למידה, סוגיות מתקדמות בהוראה.

מסלולי לימוד

תואר שני בחינוך באוניברסיטה הפתוחה מתקיים בשני מסלולים – מסלול אחד הינו טכנולוגיות ומערכות למידה ומסלול שני נקרא – מינהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך. יש אפשרות לבחור תוכנית ללא תזה או תוכנית שכוללת כתיבת תזה.

דרישות כלליות

על מנת לקבל תואר מוסך בחינוך – M.A יש להשלים בהצלחה לימודי תשתית בהיקף של 20 נקודות זכות, לימודי חובה בהיקף דומה וכן יש להשלים כמה קורסי בחירה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן