לימודים בישראל

לימודי חינוך והוראה במכללה האקדמית גליל מערבי

המכללה האקדמית גליל מערבי מאפשרת ללמוד את כל ההיבטים התיאורטיים של החינוך ברמה של תואר ראשון, בשילוב התנסויות מגוונות. קיימת אפשרות לשלב בין נושאים בחינוך לבין נושאים נוספים לבחירה, על פי נטייה אישית או כיוון התפתחות קריירה רצוי. סגל המרצים המגוון מורכב מבעלי ניסיון מחקרי, חינוכי ואקדמי רב שנים.

קהל היעד

לימודי חינוך במכללה יתאימו מאוד לאנשים המבקשים להשתלב במערכת החינוך או במסגרות חינוכיות בלתי פורמליות. על סמך הלימודים ניתן להשתלב בבתי ספר של החינוך הרגיל או המיוחד, לעסוק בהדרכה, ניהול ועוד. בעלי ציונים גבוהים יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים יותר במיטב מוסדות ההשכלה הגבוהה.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי החינוך וההוראה במכללה ניתן להתבסס על בגרות או על שילוב בין ציוני בגרות לבין הציון בבחינה הפסיכומטרית. למשל, בהתאם לנתוני השנים האחרונות, יתקבלו מועמדים בעלי ממוצע ציוני הבגרות של 85 ומעלה. בעלי ממוצע פחות איכותי יוכלו להתקבל במידה והם בעלי תעודת בגרות וכן ציון בחינת פסיכומטרית של 500 לפחות. יש גם אפשרויות נוספות לצורך קבלה ללימודים כגון מעבר של מכינה קדם אקדמאית. דרישה נוספת קיימת מבחינת ידע באנגלית – המועמד חייב להיות בעל ציון חיובי ברמה של 4 יחידות לפחות בבגרות.

משך הלימודים

לימודי חינוך לתואר הראשון והשלמת כל החובות לתואר אורכים 3 שנים.

נושאי לימוד

בשנה הראשון של הלימודים במכללה המיקוד הינו בקורסים בסיסיים, למשל היסודות הפסיכולוגיים של החינוך והמבוא של תורת החינוך. כמו כן, מקבלים תשתית בסוציולוגיה של החינוך, מבנה מערכת החינוך בארץ, הפילוסופיה של שיטות חינוכיות שונות, שיטות מחקר רלוונטיות. בשנה השנייה של הלימודים יבין הסטודנט יותר על אופני למידה, התפתחות החשיבה וכן ירכוש ידע בנושאי סטטיסטיקה והסתברות.

בשנה השלישית יושלמו נושאים הקשורים לשימוש במחשב במסגרות חינוכיות וכן קורסים מתקדמים וקורסי בחירה אישיים. נושאים נבחרים יהיו למשל תקשוב בחינוך, קידום ילדים בעלי צרכים מיוחדים, התפתחות השפה והמוח, הוראת המתמטיקה, ייעוץ חינוכי, הנחיית קבוצות, ניהול בחינוך, קבלת החלטות, כיצד מטפחים יצירתיות ועוד.

מסלולי לימוד

במכללה האקדמית גליל מערבי מתקיימים לימודי חינוך לתואר ראשון הן כחוג חד חוגי והן כחוג דו חוגי. לצד קורסי חובה, יכולים הסטודנטים לבחור התמחויות שונות, הבאות לידי ביטוי במסלולים מעולמות תוכן שונים. למשל, ניתן לבחור מסלול לימודים הכולל מיקוד בייעוץ חינוכי. מסלול חלופי כולל התמקדות בניהול של מערכות חינוך. כמו כן, קיימים מסלולים ובהם המיקוד יהיה בחינוך של הגיל הרך, מענה לתלמידים בעלי לקויות למידה וכן מיקוד בשפה או מתמטיקה.

דרישות כלליות

זכאות לתואר ראשון, B.A בחינוך, מבוססת על הצלחה בקורסים השונים – הן קורסים בסיסיים והן קורסים מתקדמים. כל סטודנט מחויב להגיש סמינריון וגם להשלים לימודי העשרה ולהגיע לרמה נדרשת מבחינת ידע באנגלית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן