לימודים בישראל

לימודי חינוך והוראה במכללת כנרת

המכללה האקדמית כנרת מציעה לימודי חינוך והוראה ברמה גבוהה, עם אפשרות לקבלת מלגות על פי קריטריונים שונים. סביבת הלמידה נעימה ובאווירה מיוחדת ומושם דגש על השינויים שעברו על מערכת החינוך בשנים האחרונות והוראה טכנולוגית. מלגות ניתנות על פי קריטריונים כלכליים וכן על פי הצטיינות בהישגים לימודיים. חברי הסגל מורכבים מאנשי חינוך מנוסים וכן מרצים בעלי ידע נרחב בנושאים השונים בחינוך, בתרבות, בחברה ועוד.

קהל היעד

מיהו קהל היעד ללימודי חינוך והוראה במכללה האקדמית כנרת? מטבע הדברים, מגיעים ללמוד אנשים שהחינוך נמצא בראש מענייניהם. מגיעים בעיקר כאלה שרוצים לעסוק בחינוך במסגרות פורמליות או בלתי פורמליות, לרבות מורים חסרי תואר אקדמאי. לבוגרים ישנה אפשרות להשתלב בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, כמדריכים חברתיים, בארגונים המעניקים שירותי חינוך, פנאי ותרבות, מתנ"סים, ארגונים וולונטריים. לבוגרים ישנה אפשרות להמשיך ללימודי חינוך לתארים מתקדמים במוסדות נבחרים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה נגזרים ממספר המועמדים הנרשמים ללימודים בכל שנה ושנה. בירורים בעניין זה נעשים על מול יועצי הלימודים ונציגי המכללה במזכירות. לחסרי בגרות מלאה או בעלי ציונים שאינם מספקים – הללו יכולים להתקבל על סמך השתתפות במכינה ועמידה בדרישות.

משך הלימודים

לימודי חינוך לתואר הראשון במכללת כנרת נפרסים על פני שלוש שנים (כלומר, 6 סמסטרים).

נושאי לימוד

בתקופת הלימודים נחשפים הסטודנטים לחינוך ולהוראה במכללת כנרת למגוון נושאים, הן בתחום החינוך והן במדעי החברה. בין היתר, מקבל כל סטודנט רקע מקיף בנושאים פסיכולוגיים וסוציולוגיים, היבטים של מערכת החינוך בארץ, נושאים בסטטיסטיקה. כמו כן, לומדים על פילוסופיות מרכזיות בתחום החינוך, גישות מרכזיות בהוראה כיום ובעבר, פילוסופיה חינוכית, מגדר, חברה וקהילה, שיטות מחקר, פוליטיקה והוראה, ריבוד, סוציולוגיה וחברה, כלכלה, מנהיגות חינוכית, התפתחויות בחברה בחינוך ובמשפחה, היבטים נוספים של חינוך בארץ – כלכליים, מגזריים, פוליטיים. עוד עוסקים בלמידה מעשית ומקבלים כלים פרקטיים – יישומיים וניתן לבחור נושאים נוספים בקורסי בחירה מגוונים.

מסלולי לימוד

נכון למועד כתיבת דברים אלה, מכללת כנרת מציעה מסלול יחיד מובנה בחינוך, מסלול שנקרא חינוך וקהילה. מסלול זה פותח מתוך ההכרה בקשרי הגומלין החזקים שבין קהילות שונות, על מאפייניהם הייחודיים, לבין מוסדות החינוך המעניקים לחברי הקהילה תשתית חינוכית מתאימה. זהו מסלול ייחודי שלא קיים במוסדות לימודי מקבילים אחרים.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לקבלת תואר ראשון בחינוך נדרשים הסטודנטים להשלים כשישים שעות לימוד שבועיות. יש להשלים תוכנית לימודים מלאה הכוללת קורסי חובה עיוניים לצד קורסים מעשיים. יש להשלים גם כמה קורסי בחירה. במהלך שנות הלימודים יש להשלים קורסים בהיקף של 120 נקודות זכות לפחות וכן להשיג ציון עובר בכל הקורסים השונים. כמו כן לעמוד בחובות ההגשה של העבודות וחובת הנוכחות. העומדים בדרישות יהיו זכאים לתואר B.A בחינוך.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן