לימודים בישראל

לימודי חינוך והוראה במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים הינה אחד ממוסדות הלימוד המובילים בישראל להכשרת אנשי חינוך והוראה. ניתן ללמוד לתואר ראשון ולתואר שני במגוון עצום של התמחויות.

תואר ראשון בחינוך והוראה

קהל היעד

לימודי חינוך והוראה לתואר הראשון יתאימו לצורך השתלבות במערכת החינוך כמחנכים או מורים מקצועיים וכן לשואפים להמשיך לתפקידי ניהול או לתפקידים בכירים במערכת החינוך הרשמית או בחינוך בלתי פורמלי.

תנאי קבלה

בתהליך קבלתו של כל מועמד נלקחים בחשבון ציוני הבגרות על פי יחידות הלימוד. הציון משולב ביחד עם ציון של הבחינה הפסיכומטרית לבדיקת התאמה. בנוסף, נדרשים המועמדים לעמוד בפני ועדת קבלה.

משך הלימודים

לימודי התואר הראשון אורכים 4 שנים במידה ובוחרים במסלול הכולל תואר ראשון וכן תעודת הוראה.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד נגזרים מההתמחות שבה בוחרים. ככלל, מקבלים הסטודנטים ידע מקיף בחינוך, הן בהיבט התיאורטי והן בהיבט המעשי ובנוסף, מתקיימים לימודים עשירים של התנסות מעשית בחינוך.

מסלולי לימוד

במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים לימודי החינוך לתואר ראשון במגוון רחב של מסלולים, כאשר לצד מסלול רגיל יש גם מסלולים המשלבים תעודת הוראה וכן מסלול מיוחד למצטיינים. קיים מסלול הסבה להוראה לאקדמאים ויש גם אפשרות לבניית תוכנית לימודים למורים בפועל. התמחויות כוללות למשל חינוך של הגיל הרך, חינוך מיוחד, הוראה ומדעים, חינוך גופני ועוד.

דרישות כלליות

הדרישות נגזרות מסוג תעודת ההוראה והמיקוד שבו בוחר כל מועמד. העומדים בדרישות בהתאם למסלול ההכשרה הנבחר יקבלו תואר ראשון מסוג B.ED וכן תעודת הוראה במקצוע נבחר.

תואר שני בחינוך והוראה

קהל היעד

לימודי חינוך והוראה לתואר שני במכללת סמינר הקיבוצים נועדו בראש ובראשונה לבוגרי תואר ראשון בחינוך, עדיפות לבעלי ניסיון בהוראה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה כוללים זכאות לתואר ראשון אקדמאי (עדיפות לממוצע 80 ויותר) וראיון קבלה. בחלק ממסלולי הלימוד יתקבלו רק מועמדים שהינם בעלי ותק של עבודה מעשית בהוראה.

משך הלימודים

לימודי חינוך והוראה יתפרסו על פני תקופת זמן של שנתיים לכל הפחות. מכיוון שרבים מהסטודנטים עובדים, קיימת גמישות בעניין זה וניתן לפרוס את תקופת הלימוד לפרק זמן ארוך יותר, אך לא מעבר לחמש שנים.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד מגוונים למדי וכוללים קורסים שהם חובה וקורסים של בחירה, בהתאם להתמחות נבחרת. לימודים תיאורטיים ומתודולוגיים משולבים עם בסיס ידע רחב אודות תהליכים חינוכיים שונים, העמקה במחקר עדכני, היבטים ביקורתיים ועוד.

מסלולי לימוד

לימודי חינוך לתואר השני במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים במגוון מסלולים לבחירה כגון – תואר שני בחינוך או תואר שני בהוראה, תואר מתקדם בחינוך סביבתי ותואר שני בחינוך הגופני. ישנם מסלולים מתקדמים לחינוך מתמטיקה, טכנולוגיה בחינוך, ניהול של מערכות חינוך ועוד.

דרישות כלליות

על מנת לקבל תואר שני מסוג M.Ed. או M.Teach נדרשים הסטודנטים להשלים בהצלחה קורסים רגילים, קורסים מתקדמים וקורסים סמיניריוניים בהיקף של כ-40 – 50 נקודות זכות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן