לימודים בישראל

לימודי חינוך לגיל הרך

לימודי חינוך לגיל הרך – חולמת להיות גננת או מורה לגיל הרך? אוהבת לעבוד עם ילדים? כל המידע על לימודי תואר בחינוך לגיל הרך. מסלולים, מוסדות לימוד וייעוץ חינם!

ילדים זה שמחה, וילדים הם גם העתיד, וכולנו מבינים עד כמה חשוב שהם יזכו לחינוך ברמה גבוהה כבר מרגע כניסתם למערכת החינוך הפורמלית, שהרי לשנים הראשונות – כלומר שנות הגן וכיתות א' ו-ב' – חשיבות מכרעת בעיצוב הנפשות הרכות והשפעה ניכרת על המשך דרכם במערכת החינוך. משאבים רבים מוקדשים להכשרת גננות ומורות לגיל הרך ובהתאם נוצרו מבחר מסלולים ללימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך.

בנוסף לקבלת תואר ראשון בחינוך מזכים מסלולי הלימוד גם בתעודת הוראה לגן ילדים (עד גיל 6) או תעודת הוראה לכיתות א' ו-ב', כשישנם הבדלים בין מוסד לימודים אחד לשני מבחינת הדרישות לקבלת תעודות אלה. ברוב המקרים הלימודים נמשכים 4 שנים.

» למדריך המלא בנושא: חינוך גופני לגיל הרך

לימודי חינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי לחינוך שוכנת בתל אביב ומתהדרת במאה שנות הכשרת מורים, ומציעה מספר מסלולי הכשרה ובפרט תואר ראשון בחינוך לגיל הרך ומסלול ייחודי המקנה תואר ראשון בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד גם יחד.

במסלול הראשון תנאי הקבלה הוא בגרות עם ממוצע של 92 ומעלה, הוא מקנה תעודת הוראה לגילאי 0-6 וניתן לזכות גם בתעודת הוראה לכיתות א' ו-ב' אם מוסיפים יום לימודים למערכת הבסיסית החל מהשנה השנייה. למסלול השני מתקבלים בעלי ציון התאמה של 550 ומעלה, שמקבלים בנוסף לתעודת ההוראה לבני 0-6 גם תעודת הוראה בחינוך מיוחד לגיל הרך.

הלימודים נשענים על 3 רגליים: לימודי חינוך כלליים (ערכים בחינוך, תיאוריות של למידה, גישות מתקדמות בתכנון והערכה, שילוב טכנולוגיה, הפן החברתי ועוד), לימודים בתחום התפתחות הילד מגיל 0 (התפתחות סנסו-מוטורית, אוריינות, למידה דרך משחק, סיפורים ויצירה, התפתחות קוגניטיבית וגירוי הסקרנות ועוד), והתנסות בהוראה. בשנה הרביעית מתבצע סטאז'.

תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בסמינר הקיבוצים

לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בסמינר הקיבוצים מוצעים בשני מסלולים: חינוך דיאלוגי וחינוך מיוחד. במסלול הראשון מקבלים תעודת גננת וניתן להרחיב את הלימודים ולזכות גם בתעודת הוראה לכיתות א' ו-ב', ואילו במסלול השני מקבלים 2 תעודות – תעודת גננת בחינוך הרגיל ותעודת גננת בחינוך המיוחד.

הלימודים בכל מקרה נמשכים 4 שנים (כשהאחרונה מוקדשת לסטאז'), ותנאי הקבלה הם בגרות מלאה וציון פסיכומטרי (בעלי בגרות עם ממוצע 89 ומעלה פטורים מחובת הפסיכומטרי אולם ככל שהציון המשוקלל גבוה יותר כך גדלים סיכויי הקבלה, ובכל מקרה המועמדים גם מתייצבים בפני ועדת קבלה.

במהלך הלימודים מושם דגש על חשיבות הדיאלוג בין הגננות/מורות לילדים ובין הילדים לסביבה, והכשרת הבוגרות והבוגרים היא ברוח החינוך הדמוקרטי. המעוניינים בלימודי תואר שני יוכלו להמשיך את לימודיהם בסמינר.

לימודי חינוך לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון לגיל הרך במכללת בית ברל יש צורך בבגרות מלאה כשממוצע של 90 ומעלה מקנה פטור מפסיכומטרי, או לחילופין ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה. בכל מקרה עוברים גם ועדת קבלה, ואילו מועמדים בני 30 ומעלה יכולים להתקבל גם על סמך פסיכומטרי בלבד (בתנאי שהציון הוא 525 ומעלה).

הלימודים נמשכים 4 שנים וניתן לבחור בשלושה נתיבים: חינוך בגן רגיל (0-6) המקנה תעודת הוראה לגן, חינוך בגן רגיל ובגני חינוך מיוחד המקנה תעודת הוראה לגן רגיל ולגני החינוך המיוחד וחינוך בגן רגיל + הוראה בכיתות א' ו-ב'.

בשנה הראשונה זוכים הסטודנטים להיכרות מעמיקה עם הילד הצעיר במסגרת לימודים תיאורטיים מקיפים. בשנה השנייה מתבצעת התנסות מעשית בגני טרום טרום חובה וגני טרום חובה, ובשנה השלישית ישנה התנסות בגני חובה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן